Головна » Архів матеріалів

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

HAКАЗ

№ 641 від 16 червня 2015 року

Про затвердження Концепції національно-патріотичного
виховання дітей і молоді, Заходів щодо реалізації
Концепції національно-патріотичного виховання дітей
і молоді та методичних рекомендацій щодо
національно-патріотичного виховання y
загальноосвітніх навчальних закладах

Відповідно до рішень Колегії Міністерства освіти і науки України від 26.03.2015 протокол № 3/5-2 "Про Концепцію національно-патріотичного виховання дітей і молоді" та від 28.05.2015 протокол № 5/5-2 "Про Заходи щодо реалізації Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді" НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Концепцію національно-патріотичного виховання дітей і молоді, що додається.

2. Затвердити Заходи щодо реалізації Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді, що д ... Читати далі »

Переглядів: 2357 | Додав: uthitel | Дата: 12.07.2015 | Коментарі (11)

Міністерство освіти і науки України отримує звернення громадян, зокрема, вчителів та батьків учнів, щодо нав’язування їм певними зацікавленими особами платних так званих «збірників завдань для державної підсумкової атестації 2015 року» та «відповідей» до них. 

Міністерство освіти і науки заявляє: нав’язування платних збірників освітянам, що передусім переслідує комерційну мету, є категорично неприйнятним. До того ж, використання збірників у школах як умова для проходження ДПА скасовано. Відтепер завдання для проведення державної підсумкової атестації укладаються навчальними закладами за рекомендаціями Міністерства освіти і науки (лист МОН № 1/9-21 від 20 січня 2015 року).

Інформуємо, що у Міністерстві юстиції України знаходиться нове Положення «Про проведення державної підсумкової атестації», а також Міністерством освіти і науки готуються відповідні методичні рекомендації.

... Читати далі »
Переглядів: 2869 | Додав: uthitel | Дата: 25.01.2015 | Коментарі (8)

Під час прес-конференції Павло Полянський зауважив, що цього навчального року Міністерство освіти і науки та Український центр оцінювання якості освіти створюють єдині тести для оцінювання знань випускників лише з української мови; складання ж іспитів розпочнеться вже з квітня. Поєднання ЗНО з іншими предметами ДПА (математикою, історією України тощо) наразі відтермінували до наступного навчального року у зв’язку з соціально-політичною ситуацією, що склалася на Донбасі, внаслідок якої навчальний процес не розпочався для майже половини учнів цього регіону. Отже, не всі школярі Луганщини та Донеччини матимуть змогу цілком пройти навчальну програму й належно підготуватися до підсумкових іспитів.[ ... Читати далі »

Переглядів: 3334 | Додав: uthitel | Дата: 11.10.2014 | Коментарі (2)

  27 травня Міністерством освіти і науки України проведено Всеукраїнську нараду з питань загальної середньої освіти.  На нараді обговорили ряд важливих проблем та визначили зміни, що чекатимуть середню школу в новому 2014-2015 році. Проте,  освітяни України чекають більших змін. Зокрема, цікавою є тема друку та розповсюдження підручників, небажання чиновникі проводити реформи, навчання за новими програмами. На цій нараді був присутнім Юрій Ковбасенко, президент Української асоціації викладачів зарубіжної літератури. Про ці та інші проблеми йде мова у його статті: "100 ДНІВ МОНУ: РЕФОРМУВАННЯ ЧИ ІМІТАЦІЯ?". [ ... Читати далі »

Переглядів: 2104 | Додав: uthitel | Дата: 28.06.2014 | Коментарі (0)

Відповідно до статті 16 Закону України «Про загальну середню освіту» структуру навчального року встановлюють загальноосвітні навчальні заклади за погодженням із місцевими органами управління освітою. 
 
Міністерство освіти і науки України рекомендує навчальні заняття організувати за семестровою системою (лист МОН від 11.06.2014 р. № 1/9-303):
 
- І семестр – з 1 вересня до 26 (27 для шкіл, які працюють за шестиденним робочим тижнем) грудня;
 
- ІІ семестр – з 12 січня до 29 (30) травня.
 
Канікули рекомендуємо провести в такі терміни:
 
- осінні з 27 жовтня до 2 листопада;
 
- зимові з 29 грудня до 11 січня;
 
- весняні з 23 до 29 березня.
 
Як передбачено статтею 34 Закону України «Про загальну середню освіту», ... Читати далі »
Переглядів: 2558 | Додав: uthitel | Дата: 12.06.2014 | Коментарі (0)

У Міністерстві освіти і науки повідомили, що після широкого громадського обговорення було ухвалено рішення про затвердження змін до Типових навчальних планів для 5-9 класів загальноосвітніх навчальних закладів. В освітньому відомстві наголосили, що були затверджені лише ті зміни, які були підтримані педагогами, учнями та батьківською громадою.


Зокрема, йдеться про відміну обов’язкового вивчення другої іноземної мови починаючи з 5-го класу в тих школах, де для цього поки що немає умов (відсутність вчителя тощо).

Водночас для навчальних закладів, де є відповідне кадрове та навчально-методичне забезпечення, а головне – бажання учнів та їхніх батьків, розроблено варіант Типових навчальних планів, який дозволяє вивчати дві іноземні мови. Години, які планувалися для вивчення другої іноземної мови, школа може спрямувати на посилення вивчення інших предметів та запровадження курсів.

Також розроблено варіант Типових навчальних планів, що п ... Читати далі »

Переглядів: 2624 | Додав: uthitel | Дата: 02.06.2014 | Коментарі (0)

Міносвіти звільняє школи від непотрібної звітності
 
У Міністерстві освіти і науки повідомили про кроки щодо процесу дебюрократизації українських шкіл.
 
У відомстві зазначають, що відповідно до плану дій "100 днів Міністерства освіти і науки України" міністерством робляться практичні кроки щодо відміни нормативних документів, які породжують невиправдану звітність загальноосвітніх навчальних закладів.
 
За повідомленням міністерства, станом на 11 квітня вже скасовано 7 таких нормативних та інструкційних документів. Серед них: наказ МОН "Про затвердження Плану заходів з виконання Державної цільової соціальної програми підвищення якості шкільної природничо-математичної освіти"; наказ МОН "Про затвердження Плану заходів з виконання Державної цільової соціальної програми впровадження у навчально-виховний процес загальноосвітніх навчальних закладів інформаційно-комунікаційних ... Читати далі »
Переглядів: 2559 | Додав: uthitel | Дата: 15.04.2014 | Коментарі (1)

Сьогодні і суспільство, і сфера освіти і педагогічна наука переживають надзвичайний момент. Фактично закладається нова державна ідеологія і політика, відбуваються зміни у державних інституціях, народжуються нові соціальні стратегії. Про це заявила Голова Комітету ВР з питань науки і освіти Лілія Гриневич під час виступу на Загальних зборах Національної академії педагогічних наук України. "Якою постане Україна в період наступної постреволюційної стабільності багато в чому залежить від освіти. Адже освіта була і залишається одним із головних факторів формування суспільної свідомості, тим важливим соціальним інститутом, який здатний повернути людям втрачену віру у вищі моральні цінності і смисл людського буття", - зазначила Гриневич. Вона висловила впевненість у тому, що в України нарешті з’явився реальний шанс здійснити довгоочікувані зміни у сфері освіти. "Громадянське суспільство надало новій владі кредит довіри. Існує взаєморозуміння між Кабміном і Верховною Радою. У парламенті є п ... Читати далі »
Переглядів: 2062 | Додав: uthitel | Дата: 07.04.2014 | Коментарі (0)

У Міністерстві освіти і науки повідомляють, що коригування видатків Державного бюджету України не позначиться на соціальних виплатах працівникам освітньої галузі та студентам. "Прийняття Закону України "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні" не порушить для освітян соціальних гарантій, що діють на території України", - йдеться у повідомленні МОН. Зокрема, продовжуватимуться виплати надбавок за вислугу років, допомоги на оздоровлення при наданні щорічної основної відпустки, винагороди за сумлінну працю тощо. Також незмінним залишається для учителів та викладачів розмір педагогічного навантаження на ставку. Незмінним залишиться педагогічне навантаження вчителів загальноосвітніх навчальних закладів, керівників гуртків, секцій, студій, клубів, творчих об'єднань позашкільних навчальних закладів, а також педагогічних працівників початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів (шкіл естетичного ви ... Читати далі »

Переглядів: 1739 | Додав: uthitel | Дата: 07.04.2014 | Коментарі (0)

Вагу атестата при вступі зменшать

Середній бал шкільного атестату при вступі до вищих навчальних закладів України зменшать з 200 до 12 балів. Про це під час прес-конференції у Києві повідомив міністр освіти і науки Сергій Квіт, повідомляє Gazeta.ua.

«Вага балу атестату середньої школи буде зменшена. Той бал, що існував до цього, спонукав до корупції і викликав проблеми», - заявив Сергій Квіт.

За його словами, основна увага має бути зосереджена на ЗНО, а школярі мають бути захищені від корупції. Учні випускних класів можуть починати готуватися до такої системи вступу вже сьогодні.

«Середній бал атестату при вступі цього року буде зменшено: він буде враховуватися не в сумі 200 балів, а в сумі 12 балів», - заявила перший заступник Міністра освіти і науки Інна Совсун.

Крім того, у середній школі планують провести й ряд інших змін. Зокрема, відмовитися від послуг ... Читати далі »
Переглядів: 1957 | Додав: uthitel | Дата: 10.03.2014 | Коментарі (0)

« 1 2 3 »
>