УРОК № 77 / ІІІ.2-10. Контрольна робота з теми: «ВЛАСТИВОСТІ ПАРИ, РІДИН ТА ТВЕРДИХ ТІЛ»
Мета: 1) перевірити та оцінити рівень предметних компетенцій з теми: «Властивості пари, рідин та твердих тіл», вміння працювати з числовою інформацією (математична компетентність), вміння застосовувати алгоритми розв'язання задач на застосування формул відносної вологості, висоти підняття рідини по капіляру, механічної напруги, вміння перетворювати графічну інформацію на текстову, виявити прогалини в знаннях учнів з означеної теми;
2) продовжити розвиток умінь застосовувати теоретичні знання в нестандартних ситуаціях (автономізаційна компетентність);
3) продовжити розвиток умінь акуратно оформлювати рішення задач, логічно викладати відповіді у вигляді текстової інформації.
Очікувані результати: учні знають і застосовують формули відносної вологості повітря, користуються психрометричною таблицею та таблицею залежності густини та тиску насиченої пари від температури, висоти підняття рідини по капіляру, знають закон Гука.
Тип уроку: урок перевірки та оцінювання знань.
ХІД УРОКУ
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ 0,5 хв
II. ІНСТРУКТАЖ ЩОДО ВИКОНАННЯ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ 1 хв
Діяльність учителя
|
Компетентності
|
Діяльність учнів
|
Учитель інструктує учнів та пояснює правила виконання і оформлення контрольної роботи, мотивує учнів на визначення мети навчально-пізнавальної діяльності, актуалізує опорні знання та вміння
|
Формування уваги, самоосвітньої компетентності при плануванні своєї навчальної діяльності, вмінь поставити мету своєї навчально-пізнавальної діяльності
|
Учні зосереджують увагу на правилах оформлення рішення завдань контрольної роботи, визначають порядок розв'язання завдань, уточнюють незрозумілі питання щодо оформлення роботи, порядку виконання завдань або з'ясовують неточності в тексті роботи
|
III. ВИКОНАННЯ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ 43 хв
Діяльність учителя
|
Компетентності
|
Діяльність учнів
|
Учитель стежить за самостійністю виконання контрольної роботи
|
Формування самоосвітньої компетентності від осмислення запропонованих завдань, виявлення прогалин у знаннях та забезпечення засвоєння нових знань та способів дій на рівні застосування в змінній ситуації, формування цілісної системи знань з теми, визначення світоглядних ідей. Формування компетентності навчатися впродовж життя: здатності до пошуку та засвоєння нових знань, набуття нових умінь та навичок, вміння визначати навчальні цілі та способи їх досягнення
|
Учні самостійно виконують завдання контрольної роботи на репродуктивному рівні, на рівні застосування знань у знайомій та зміненій ситуаціях, здійснюють діяльність щодо охоплення частин у ціле, класифікують та систематизують навчальний матеріал теми, виявляють внутрішньопредметні та міжпредметні зв'язки, виявляють прогалини у своїх знаннях, здійснюють оцінювання рівня своїх знань
|
Текст роботи наведено в електронному додатку до уроку (2 варіанти роботи: один — 3 задачі з вибором рівня складності, 2 варіант — 4 задачі в 12 варіантах+ тести)
IV. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ 1 хв
Діяльність учителя
|
Компетентності
|
Діяльність учнів
|
Учитель коротко аналізує розв'язання задач, наводить правильні відповіді
|
Формування компетентності навчатися впродовж життя: оцінювати власні результати навчання
|
Учні оцінюють свої знання з теми, визначають власну траєкторію розвитку
|
V. РЕФЛЕКСІЯ
VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Повторити відповідні параграфи підручника, конспекти уроків, виконати завдання за задачником.
|