Головна » Статті » Конспекти уроків для старших класів » Конспекти уроків із української літератури 10 клас |
КОНТРОЛЬНА РОБОТА № 3. ТВОРЧІСТЬ М. КОЦЮБИНСЬКОГО, О. КОБИЛЯНСЬКОЇ, В. СТЕФАНИКА, ЛЕСІ УКРАЇНКИ Мета: перевірити рівень засвоєння вивченого матеріалу з теми; фомувати вміння роботи з різнорівневими завданнями; розвивати навички узагальнення й аналізу вивченого матеріалу; виховувати прагнення самовдосконалення. Тип уроку: контроль знань. Обладнання: тестові завдання. ХІД УРОКУ І. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку ІІ. Оголошення змісту завдань Варіант І Рівень І (0,5 б.) Продовжіть речення або визначте правильне твердження. 1. За жанром твір «Інтермеццо» — … 2. В уривку: «Вона і перше любила пишно вбратись, а тепер навіть у будень носила шовкові хустки, дорогі й писані мудро, блискучі дротяні запаски, а важкі згарди гнули їй шию» сказано про: А Марічку з повісті «Тіні забутих предків»; Б Рахіру з повісті «Земля»; В Палагну з повісті «Тіні забутих предків»; Г Анну з повісті «Земля». 3. Героями повісті «Земля» є: А Мавка й Лукаш; Б Марічка й Іванко; В Палагна та Юра; Г Сава й Михайло. 4. Продовжіть цитату: «Від цієї пригоди Іван ходив усе зібганий у поясі, а люди прозвали його…» 5. Новела — це… 6. З якого твору Лесі Українки рядки: Україно моя! Сам Бог поставив Супроти тебе силу невблаганну Сліпої долі? А «Contra spem spero!»; Б «І все-таки до тебе думка лине»; В «І ти колись боролась, мов Ізраїль»; Г «Хвиля». 7. Визначте віршовий розмір: І все-таки до тебе думка лине, Мій занепащений, нещасний краю, Як я тебе згадаю, У грудях серце з туги, з жалю гине. А Дактиль; Б анапест; В ямб; Г хорей. Рівень ІІ (2 б.) Дайте розгорнуту відповідь на питання. 1. Охарактеризуйте образ ліричного героя з новели «Іntermezzo». 2. Поясніть назву новели «Камінний хрест»? 3. Як ви розумієте слова з «Лісової пісні»: «Своїм життям до себе дорівнятись»? Рівень ІІІ (3 б.) Напишіть лист до героя твору, який вас найбільше вразив. ІІ варіант Продовжіть речення або визначте правильне твердження. 1. «Розплющую очі. Тепер я певний, що то з того посіву зійшла срібна нитка вівсів, гнеться й блищить, мов шабля, довговусий ячмінь, пливе текуча вода пшениці». Підкреслені в уривку сполуки є тропами: А порівняння; Б метафора; В епітет; Г гіпербола. 2. М. Коцюбинський є представником літературного напряму: А експресіонізм: Б імпресіонізм; В романтизм; Г класицизм. 3. Тема влади землі над селянином розкрита у творі: А «Інтермеццо»; Б «Земля»; В «Лісова пісня»; Г «Камінний хрест». 4. Тема масової еміграції галицького селянства за океан розкрита у творі… 5. Драма-феєрія — це… 6. Про кого з героїв сказано у творі «Лісова пісня» Лесі Українки: Люблю старого. Таж якби не він, Давно б уже не стало сього дуба, Що стільки бачив наших рад, і танців, І лісових великих таємниць? А Лукаша; Б Лісовика; В Перелесника; Г дядька Лева. Рівень ІІ Дайте розгорнуту відповідь на питання. 1. Розкрийте причини братовбивства в повісті «Земля» О. Кобилянської. 2. Розкажіть про історію виникнення повісті «Тіні забутих предків». Розкрийте зміст назви. 3. Охарактеризуйте інтимну лірику Лесі Українки. Рівень ІІІ Складіть інтерв’ю з героєм твору, який вас найбільше вразив. ІІІ. Підсумок уроку ІV. Домашнє завдання Повторити відомості з теорії літератури.
| |
Переглядів: 1022 | |
Всього коментарів: 0 | |