Головна » Статті » Конспекти уроків для середніх класів » Конспекти уроків із зарубіжної літератури 9 клас (нова програма) |
УРОК № 60 ТЕМА: УРОК РОЗВИТКУ МОВЛЕННЯ № 4. КРУГЛИЙ СТІЛ ЗА П’ЄСОЮ ДЖ. Б. ШОУ «ПІГМАЛІОН» Мета: провести з учнями засідання круглого столу, обговорити проблемні пи- тання морально-етичного та філософського характеру, пов’язані зі змістом п’єси «Пігмаліон»; розвивати усне мовлення, вміння формулювати та об- стоювати власну думку, коректно вести дискусію, навички виступу перед аудиторією, роботи в групі; прищеплювати високі моральні якості, повагу до чужої думки. Компетентності, що формуються: предметні — уміння вести полеміку щодо твору «Пігмаліон», аргументувати свою думку прикладами з тексту, відповідними цитатами, узагальнювати та систематизувати факти; ключові — спілку- вання державною мовою (уміння тлумачити факти, висловлювати думки, погляди, почуття), уміння вчитися впродовж життя (уміння визначати мету навчальної діяльності та способи її досягнення), соціальна та громадянська компетентності (уміння аргументовано і грамотно висловлювати власну думку щодо суспільно-політичних питань; уміння критично оцінювати тексти соціально-політичного змісту; уміння уникати дискримінації інших у ході спілкування). Обладнання: повний текст драми Б. Шоу «Пігмаліон». Тип уроку: застосування знань, умінь, навичок; нетрадиційний урок. Епіграф: Театр — це фабрика думки, підбурювач совісті, тлумач соціальної пове- дінки, озброєння проти відчаю й нудьги, а також храм Сходження Людини. Дж. Б. Шоу, англійський драматург Перебіг уроку І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ ІІ. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ ;; Інсценізація уривка твору Учні з групи акторів представляють інсценізацію діалогу Елізи й Гіґінса з п’ятої дії п’єси Б. Шоу «Пігмаліон». Клас обговорює роботу «акторів»: указує на недоліки, відзначає вдалі знахідки. ІІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ;; Слово вчителя У представленому діалозі героїв п’єси «Пігмаліон» розкрито найболючіші питання твору. Що це за питання, ми визначили на ми- нулому уроці: існування прірви між багатими й бідними, вибору життєвого шляху, відповідальності за свої вчинки, ролі культури (зокрема мовленнєвої) в житті людини й суспільства та ін. Сьогодні ми проведемо урок — круглий стіл, тобто засідання дискусійного клубу, під час якого обговоримо поставлені Бернардом Шоу понад сто років тому питання, спробуємо дати на них власні відповіді. IV. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ УРОКУ, ФОРМУЛЮВАННЯ РАЗОМ З УЧНЯМИ МЕТИ УРОКУ V. СПРИЙНЯТТЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ ;; Засідання дискусійного клубу Ведучий клубу ставить питання для обговорення (див. домашнє завдання до уроку № 59). Учасники підгруп відповідають на питання, висловлюючи аргументи «за» і «проти». Аналітик критикує слабкі місця аргументації, ставить під сумнів висунуті ідеї. Представники інших підгруп приєднуються до диспуту, підтримуючи ту чи іншу позицію, додаючи власні аргументи, ставлячи власні додаткові питання. VI. УЗАГАЛЬНЕННЯ ВИВЧЕНОГО НА УРОЦІ ;; Прийом «Мікрофон» 1. Що нового ви відкрили для себе у творі Б. Шоу завдяки за- сіданню круглого столу? 2. Як ви оцінюєте хід дискусії? Чи відхилялися ми від тем? Чи були випадки, коли хтось з учасників захоплював ініціативу, а хтось не мав можливості висловитись? Над якими вміннями нам потрібно попрацювати? 3. Як ви вважаєте, чому епіграфом до засідання стали саме ці слова Б. Шоу? Чи згодні ви з цим твердженням драматурга? Чому? VII. ОГОЛОШЕННЯ ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ Підготуватися до контрольної роботи за темою «Нові тенден- ції у драматургії кінця XIX — початку XX ст.». Випереджувальне завдання до уроку № 62. Читати повість Шолом- Алейхема «Тев’є-молочар» (до І варіанта уроку). Читати повість М. О. Булгакова «Собаче серце» (до ІІ варіанта уроку). УРОК № 61 ТЕМА: КОНТРОЛЬНА РОБОТА № 6 ЗА ТЕМОЮ «НОВІ ТЕНДЕНЦІЇ У ДРАМАТУРГІЇ КІНЦЯ XIX — ПОЧАТКУ XX СТ.» Мета: перевірити рівень знань учнів за темою «Нові тенденції у драматургії кінця XIX — початку XX ст.»; розвивати письмове зв’язне мовлення, вміння уза- гальнювати, формулювати та обстоювати власну думку, формувати вміння концентрувати увагу на виконанні завдання, застосовувати набуті знання; виховувати відповідальність, зібраність. Компетентності, що формуються: предметні — уміння застосовувати знання з теми, писати творчу роботу на одну з запропонованих тем; ключові — спіл- кування державною мовою (уміння письмово тлумачити поняття, вислов- лювати думки, почуття, погляди), обізнаність та самовираження у сфері культури (уміння використовувати українську мову як державну для духовного й культурного самовияву; уміння створювати тексти, висловлюючи власні ідеї, спираючись на досвід і почуття та використовуючи відповідні зображально-виражальні засоби), уміння вчитися впродовж життя (уміння здійснювати самооцінювання результатів власної діяльності, рефлексію). Обладнання: теми творчих робіт (на дошці), аркуші для чернеток. Тип уроку: урок перевірки і контролю знань. Перебіг уроку І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ ІІ. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМ ТВОРІВ (НА ВИБІР УЧНІВ) 1. Есе «Шлях Нори Хельмер від ляльки до особистості» (за дра- мою Г. Ібсена «Ляльковий дім»). 2. Рецензія на драму Г. Ібсена «Ляльковий дім». 3. Твір-роздум «Чому Г. Ібсен та Б. Шоу залишили фінали своїх творів відкритими?». 4. Твір «Мій улюблений персонаж у п’єсі Б. Шоу «Пігмаліон». 5. Твір «Що споріднює Елізу Дулітл з міфічною Галатеєю та казковою Попелюшкою?». ІІІ. РОБОТА УЧНІВ НАД ТВОРОМ Учні пишуть твір на чернетці, редагують його, переписують у зошит. Учитель збирає зошити. IV. ОГОЛОШЕННЯ ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ До І варіанта уроку. Прочитати повість Шолом-Алейхема «Тев’є- молочар». Індивідуальне завдання. Підготувати розповідь (або проект) про біографію Шолом-Алейхема. До ІІ варіанта уроку. Прочитати повість М. О. Булгакова «Собаче серце». Групове завдання. Групі біографів підготувати розповідь (або проект) про біографію М. О. Булгакова, зв’язок письменника з Україною. | |
Переглядів: 1625 | |
Всього коментарів: 0 | |