Оголошується набір на 2024-2025 н.р. для навчання в дистанційному центрі 'Поруч'
 
Головна » Статті » Конспекти уроків для середніх класів » Конспекти уроків із зарубіжної літератури 9 клас (нова програма)

УРОК № 52 ТЕМА: КОНТРОЛЬНА РОБОТА № 5 ЗА ТЕМОЮ «РЕАЛІЗМ»

 

УРОК № 52

ТЕМА: КОНТРОЛЬНА РОБОТА № 5 ЗА ТЕМОЮ «РЕАЛІЗМ»

Мета: перевірити рівень знань учнів за темою «Реалізм»; розвивати логічне мис-

лення, формувати вміння концентрувати увагу на виконанні завдання, за-

стосовувати набуті знання; виховувати відповідальність, зібраність.

Компетентності, що формуються: предметні — уміння застосовувати знання з теми,

виконувати завдання різних типів та рівнів складності; ключові — ін-

формаційно-цифрова компетентність (уміння діяти за алгоритмом), уміння

вчитися впродовж життя (уміння планувати й організовувати власну на-

вчальну діяльність; здійснювати самооцінювання результатів власної ді-

яльності, рефлексію), спілкування державною мовою (уміння письмово

тлумачити поняття, факти, висловлювати думки, погляди).

Обладнання: картки з тестовими завданнями у двох варіантах (кожному учневі).

Тип уроку: урок перевірки і контролю знань.

Перебіг уроку

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

ІІ. ВИКОНАННЯ ЗАВДАНЬ

Варіант І

Початковий рівень

1. Укажіть жанр твору О. де Бальзака «Гобсек».

А Новела;

Б повість;

В оповідання;

Г нарис.

Відповідь: Б.

2. Хто з героїв твору О. де Бальзака «Гобсек» розповідає історію лихваря?

А Адвокат Дервіль;

Б Ернест де Ресто;

В сам Гобсек;

Г віконтеса де Гранльє.

Відповідь: А.

3. Хто підказав М. В. Гоголю сюжет комедії «Ревізор»?

А Г. Р. Державін;

Б І. А. Крилов;

В М. Ю. Лермонтов;

Г О. С. Пушкін.

Відповідь: Г.

4. Що висміює М. В. Гоголь у комедії «Ревізор»?

А Звичаї петербурзьких дрібних чиновників;

Б соціальні пороки і моральний стан суспільства;

В народну покірливість перед лицем чиновницького свавілля;

Г бідність провінційних міст Росії.

Відповідь: Б.

5. Ким працював у департаменті Акакій Башмачкін, герой твору

М. В. Гоголя «Шинель»?

А Чиновником для письма;

Б рахівником;

В стряпчим;

Г поштмейстером.

Відповідь: А.

6. Хто (або що), за словами автора «Шинелі», є ворогом усіх службовців

з маленькою платнею?

А Вуличні грабіжники;

Б колеги з високою платнею;

В північний мороз;

Г голод.

Відповідь: В.

Середній рівень

7. Установіть відповідність між описами і персонажами твору О. де Бальзака

«Гобсек».

1 Червоні плями, що виступили на щоках молодої жінки,

свідчили про ніжність її шкіри, але обличчя її мов при-

пухло, а темні кола під очима, здавалося, вимальовувалися

виразніше, ніж завжди. І все ж у неї було стільки природ-

ної сили, що ці ознаки нерозсудливого життя не спотво-

рювали її вроди.

2 В неї була граціозна голівка, свіже личко, привітний ви-

гляд: каштанове, гарно зачесане волосся, спускаючись

двома круглими начосами на скроні, відтіняло блакитні,

чисті, як кришталь, очі.

3 Цей дивний чоловік жодного разу не захотів побачити

будь-кого з чотирьох жіночих поколінь свого роду. Він

ненавидів своїх спадкоємців і не уявляв собі, щоб його

багатством міг коли-небудь володіти хтось інший, крім

нього, навіть після його смерті.

А Фанні Мальво

Б Гобсек

В Дервіль

Г Анастасі де Ресто

Відповідь: 1Г, 2А, 3Б.

8. Установіть послідовність подій у творі М. В. Гоголя «Ревізор».

А Хлестаков нестримно вихваляється перед міськими чинов-

никами

Б Городничий зачитує чиновникам лист від Чмихова

В Хлестаков просить руки Марії Антонівни

Г Бобчинський і Добчинський приносять звістку про те, що

в готелі зупинився чиновник із Петербурга

Відповідь: 1Б, 2Г, 3А, 4В

9. Запишіть ознаки жанру комедії у творі М. В. Гоголя «Ревізор».

Відповідь: 1) висміювання суспільної і людської недосконалості;

2) використання різних видів комізму; 3) конфлікт із сати-

ричним забарвленням.

Достатній рівень

Прочитайте уривок із твору О. де Бальзака «Гобсек»

і виконайте завдання 10, 11.

…Істота чудна, здатна на все і ні на що, його бояться і зне-

важають, він знає все і не тямить нічого, однаково може вчинити

благодіяння і злочин. <…> …Людина, яку може мучити клопіт, але

не сумління, яку більше цікавлять відчуття, ніж думки, зовні —

душа запальна, а насправді холодна, як лід…

10. Запишіть, про кого йдеться в уривку. Назвіть художній засіб, на ви-

користанні якого побудовано характеристику персонажа.

Відповідь: в уривку йдеться про графа Максима де Трая; основний

художній засіб — антитеза.

11. Стисло доповніть характеристику героя, про якого йдеться в уривку.

Відповідь: у героя немає жодної позитивної риси, він безприн-

ципна, егоїстична людина, яка живе за чужий рахунок.

Максим де Трай уміє вправно маніпулювати людьми.

Високий рівень

12. Напишіть невеликий твір на одну з запропонованих тем.

А Тема згубної влади грошей у творі О. де Бальзака «Гобсек».

Б Як багато в людині нелюдськості! (За твором М. В. Гоголя

«Шинель».)

Варіант ІІ

Початковий рівень

1. Літературу якої країни представляє О. де Бальзак?

А Бельгійську;

Б німецьку;

В нідерландську;

Г французьку.

Відповідь: Г.

2. Що було головною втіхою для героя твору О. де Бальзака «Гобсек»?

А Приниження недобросовісних боржників;

Б проникнення у спонукальні причини, що рухають люд-

ством;

В подорожі різними країнами;

Г матеріальна допомога бідним, але чесним людям.

Відповідь: Б.

3. Що є епіграфом до твору М. В. Гоголя «Ревізор»?

А Цитата з повісті О. С. Пушкіна «Капітанська дочка»;

Б біблійний афоризм;

В народна приказка;

Г цитата з трагедії В. Шекспіра «Гамлет».

Відповідь: В.

4. Яку посаду займав Лука Хлопов?

А Доглядача шкіл;

Б городничого;

В судді;

Г повітового лікаря.

Відповідь: А.

5. До якого типу літературного героя належить головний герой твору

М. В. Гоголя «Шинель»?

А Романтичний месник;

Б «маленька людина»;

В скнара;

Г «слабка людина».

Відповідь: Б.

6. Який чин мав головний герой твору М. В. Гоголя «Шинель»?

А Таємний совітник;

Б титулярний совітник;

В статський совітник;

Г колезький асесор.

Відповідь: Б.

Середній рівень

7. Установіть відповідність між описами і персонажами твору М. В. Гоголя

«Шинель».

1 Спершу він називався просто Григорій і був кріпаком

у якогось пана; Петровичем він почав зватися з того часу,

як дістав відпускну і став випивати досить сильно в усякі

свята, спочатку у великі, а потім, без розбору, у всі цер-

ковні, де тільки стояв у календарі хрестик.

2 Низенький на зріст, трохи рябуватий, трохи рудуватий,

трохи навіть з вигляду підсліпуватий, з невеличкою ли-

синою на лобі, із зморшками по обидва боки щік і з ко-

льором обличчя, як то кажуть, гемороїдальним…

3 Головною підвалиною його системи була суворість.

«Суворість, суворість і — суворість», — говорив він зви-

чайно і при останньому слові пильно дивився в обличчя

тому, до кого говорив.

А значна особа

Б кравець

В Башмачкін

Г директор департаменту

Відповідь: 1Б, 2В, 3А.

8. Установіть послідовність подій у творі М. В. Гоголя «Ревізор».

А Хлестаков переїжджає з готелю до городничого

Б Городничий дає розпорядження навести лад у різних уста-

новах міста

В Поштмейстер зачитує лист Хлестакова до Тряпічкіна

Г Міські чиновники позичають гроші Хлестакову

Відповідь: 1Б, 2А, 3Г, 4В.

9. Запишіть ознаки реалізму, властиві твору О. де Бальзака «Гобсек».

Відповідь: 1) зображення важливих аспектів життя суспіль-

ства (зображення поділу суспільства на багатих і бідних,

роздуми про владу грошей); 2) змалювання представників

різних верств населення, кожен із яких має типові й інди-

відуальні риси; 3) зображення характерів у всій їхній склад-

ності та суперечливості.

Достатній рівень

Прочитайте уривок із твору М. В. Гоголя «Ревізор»

і виконайте завдання 10, 11.

Я всякий день на балах. Там у нас і віст уже свій склався:

міністр закордонних справ, французький посланник, англійський,

німецький посланник і я. І вже так утомишся, граючи, що про-

сто ні на що не схоже. Як вибіжиш сходами до себе на четвер-

тий поверх — скажеш тільки кухарці: «На, Маврушко, шинель…»

Що ж я брешу — я й забув, що живу в бельетажі. У мене самі

сходи коштують… А цікаво заглянути до мене в прихожу, коли

я ще не прокинувся: графи та князі товчуться і дзижчать там, як

джмелі, тільки й чутно: ж… ж… ж… Іншим разом і міністр…

10. Запишіть, кому належать ці слова і які риси характеру героя в них

виявляються.

Відповідь: це слова Хлестакова; у них виявляється схильність

героя до нестримної брехні, нездатність контролювати себе,

доводити думку до кінця.

11. Дайте стислу характеристику названому герою.

Відповідь: герой пустоголовий, боягузливий, нахабний, любить

жити ні в чому собі не відмовляючи та не замислюючись про

майбутнє.

Високий рівень

12. Напишіть невеликий твір на одну з запропонованих тем.

А Людина-автомат чи просто людина? (Образ Гобсека в одно-

йменному творі О. де Бальзака.)

Б Трагедія «маленької людини» в повісті М. В. Гоголя

«Шинель».

ІІІ. ОГОЛОШЕННЯ ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

Дочитати твір П. Меріме «Кармен».

Індивідуальне завдання. Підготувати стислу біографічну довідку

про письменника П. Меріме.

Мета: перевірити рівень знань учнів за темою «Реалізм»; розвивати логічне мис-

лення, формувати вміння концентрувати увагу на виконанні завдання, за-

стосовувати набуті знання; виховувати відповідальність, зібраність.

Компетентності, що формуються: предметні — уміння застосовувати знання з теми,

виконувати завдання різних типів та рівнів складності; ключові — ін-

формаційно-цифрова компетентність (уміння діяти за алгоритмом), уміння

вчитися впродовж життя (уміння планувати й організовувати власну на-

вчальну діяльність; здійснювати самооцінювання результатів власної ді-

яльності, рефлексію), спілкування державною мовою (уміння письмово

тлумачити поняття, факти, висловлювати думки, погляди).

Обладнання: картки з тестовими завданнями у двох варіантах (кожному учневі).

Тип уроку: урок перевірки і контролю знань.

Перебіг уроку

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

ІІ. ВИКОНАННЯ ЗАВДАНЬ

Варіант І

Початковий рівень

1. Укажіть жанр твору О. де Бальзака «Гобсек».

А Новела;

Б повість;

В оповідання;

Г нарис.

Відповідь: Б.

2. Хто з героїв твору О. де Бальзака «Гобсек» розповідає історію лихваря?

А Адвокат Дервіль;

Б Ернест де Ресто;

В сам Гобсек;

Г віконтеса де Гранльє.

Відповідь: А.

3. Хто підказав М. В. Гоголю сюжет комедії «Ревізор»?

А Г. Р. Державін;

Б І. А. Крилов;

В М. Ю. Лермонтов;

Г О. С. Пушкін.

Відповідь: Г.

4. Що висміює М. В. Гоголь у комедії «Ревізор»?

А Звичаї петербурзьких дрібних чиновників;

Б соціальні пороки і моральний стан суспільства;

В народну покірливість перед лицем чиновницького свавілля;

Г бідність провінційних міст Росії.

Відповідь: Б.

5. Ким працював у департаменті Акакій Башмачкін, герой твору

М. В. Гоголя «Шинель»?

А Чиновником для письма;

Б рахівником;

В стряпчим;

Г поштмейстером.

Відповідь: А.

6. Хто (або що), за словами автора «Шинелі», є ворогом усіх службовців

з маленькою платнею?

А Вуличні грабіжники;

Б колеги з високою платнею;

В північний мороз;

Г голод.

Відповідь: В.

Середній рівень

7. Установіть відповідність між описами і персонажами твору О. де Бальзака

«Гобсек».

1 Червоні плями, що виступили на щоках молодої жінки,

свідчили про ніжність її шкіри, але обличчя її мов при-

пухло, а темні кола під очима, здавалося, вимальовувалися

виразніше, ніж завжди. І все ж у неї було стільки природ-

ної сили, що ці ознаки нерозсудливого життя не спотво-

рювали її вроди.

2 В неї була граціозна голівка, свіже личко, привітний ви-

гляд: каштанове, гарно зачесане волосся, спускаючись

двома круглими начосами на скроні, відтіняло блакитні,

чисті, як кришталь, очі.

3 Цей дивний чоловік жодного разу не захотів побачити

будь-кого з чотирьох жіночих поколінь свого роду. Він

ненавидів своїх спадкоємців і не уявляв собі, щоб його

багатством міг коли-небудь володіти хтось інший, крім

нього, навіть після його смерті.

А Фанні Мальво

Б Гобсек

В Дервіль

Г Анастасі де Ресто

Відповідь: 1Г, 2А, 3Б.

8. Установіть послідовність подій у творі М. В. Гоголя «Ревізор».

А Хлестаков нестримно вихваляється перед міськими чинов-

никами

Б Городничий зачитує чиновникам лист від Чмихова

В Хлестаков просить руки Марії Антонівни

Г Бобчинський і Добчинський приносять звістку про те, що

в готелі зупинився чиновник із Петербурга

Відповідь: 1Б, 2Г, 3А, 4В

9. Запишіть ознаки жанру комедії у творі М. В. Гоголя «Ревізор».

Відповідь: 1) висміювання суспільної і людської недосконалості;

2) використання різних видів комізму; 3) конфлікт із сати-

ричним забарвленням.

Достатній рівень

Прочитайте уривок із твору О. де Бальзака «Гобсек»

і виконайте завдання 10, 11.

…Істота чудна, здатна на все і ні на що, його бояться і зне-

важають, він знає все і не тямить нічого, однаково може вчинити

благодіяння і злочин. <…> …Людина, яку може мучити клопіт, але

не сумління, яку більше цікавлять відчуття, ніж думки, зовні —

душа запальна, а насправді холодна, як лід…

10. Запишіть, про кого йдеться в уривку. Назвіть художній засіб, на ви-

користанні якого побудовано характеристику персонажа.

Відповідь: в уривку йдеться про графа Максима де Трая; основний

художній засіб — антитеза.

11. Стисло доповніть характеристику героя, про якого йдеться в уривку.

Відповідь: у героя немає жодної позитивної риси, він безприн-

ципна, егоїстична людина, яка живе за чужий рахунок.

Максим де Трай уміє вправно маніпулювати людьми.

Високий рівень

12. Напишіть невеликий твір на одну з запропонованих тем.

А Тема згубної влади грошей у творі О. де Бальзака «Гобсек».

Б Як багато в людині нелюдськості! (За твором М. В. Гоголя

«Шинель».)

Варіант ІІ

Початковий рівень

1. Літературу якої країни представляє О. де Бальзак?

А Бельгійську;

Б німецьку;

В нідерландську;

Г французьку.

Відповідь: Г.

2. Що було головною втіхою для героя твору О. де Бальзака «Гобсек»?

А Приниження недобросовісних боржників;

Б проникнення у спонукальні причини, що рухають люд-

ством;

В подорожі різними країнами;

Г матеріальна допомога бідним, але чесним людям.

Відповідь: Б.

3. Що є епіграфом до твору М. В. Гоголя «Ревізор»?

А Цитата з повісті О. С. Пушкіна «Капітанська дочка»;

Б біблійний афоризм;

В народна приказка;

Г цитата з трагедії В. Шекспіра «Гамлет».

Відповідь: В.

4. Яку посаду займав Лука Хлопов?

А Доглядача шкіл;

Б городничого;

В судді;

Г повітового лікаря.

Відповідь: А.

5. До якого типу літературного героя належить головний герой твору

М. В. Гоголя «Шинель»?

А Романтичний месник;

Б «маленька людина»;

В скнара;

Г «слабка людина».

Відповідь: Б.

6. Який чин мав головний герой твору М. В. Гоголя «Шинель»?

А Таємний совітник;

Б титулярний совітник;

В статський совітник;

Г колезький асесор.

Відповідь: Б.

Середній рівень

7. Установіть відповідність між описами і персонажами твору М. В. Гоголя

«Шинель».

1 Спершу він називався просто Григорій і був кріпаком

у якогось пана; Петровичем він почав зватися з того часу,

як дістав відпускну і став випивати досить сильно в усякі

свята, спочатку у великі, а потім, без розбору, у всі цер-

ковні, де тільки стояв у календарі хрестик.

2 Низенький на зріст, трохи рябуватий, трохи рудуватий,

трохи навіть з вигляду підсліпуватий, з невеличкою ли-

синою на лобі, із зморшками по обидва боки щік і з ко-

льором обличчя, як то кажуть, гемороїдальним…

3 Головною підвалиною його системи була суворість.

«Суворість, суворість і — суворість», — говорив він зви-

чайно і при останньому слові пильно дивився в обличчя

тому, до кого говорив.

А значна особа

Б кравець

В Башмачкін

Г директор департаменту

Відповідь: 1Б, 2В, 3А.

8. Установіть послідовність подій у творі М. В. Гоголя «Ревізор».

А Хлестаков переїжджає з готелю до городничого

Б Городничий дає розпорядження навести лад у різних уста-

новах міста

В Поштмейстер зачитує лист Хлестакова до Тряпічкіна

Г Міські чиновники позичають гроші Хлестакову

Відповідь: 1Б, 2А, 3Г, 4В.

9. Запишіть ознаки реалізму, властиві твору О. де Бальзака «Гобсек».

Відповідь: 1) зображення важливих аспектів життя суспіль-

ства (зображення поділу суспільства на багатих і бідних,

роздуми про владу грошей); 2) змалювання представників

різних верств населення, кожен із яких має типові й інди-

відуальні риси; 3) зображення характерів у всій їхній склад-

ності та суперечливості.

Достатній рівень

Прочитайте уривок із твору М. В. Гоголя «Ревізор»

і виконайте завдання 10, 11.

Я всякий день на балах. Там у нас і віст уже свій склався:

міністр закордонних справ, французький посланник, англійський,

німецький посланник і я. І вже так утомишся, граючи, що про-

сто ні на що не схоже. Як вибіжиш сходами до себе на четвер-

тий поверх — скажеш тільки кухарці: «На, Маврушко, шинель…»

Що ж я брешу — я й забув, що живу в бельетажі. У мене самі

сходи коштують… А цікаво заглянути до мене в прихожу, коли

я ще не прокинувся: графи та князі товчуться і дзижчать там, як

джмелі, тільки й чутно: ж… ж… ж… Іншим разом і міністр…

10. Запишіть, кому належать ці слова і які риси характеру героя в них

виявляються.

Відповідь: це слова Хлестакова; у них виявляється схильність

героя до нестримної брехні, нездатність контролювати себе,

доводити думку до кінця.

11. Дайте стислу характеристику названому герою.

Відповідь: герой пустоголовий, боягузливий, нахабний, любить

жити ні в чому собі не відмовляючи та не замислюючись про

майбутнє.

Високий рівень

12. Напишіть невеликий твір на одну з запропонованих тем.

А Людина-автомат чи просто людина? (Образ Гобсека в одно-

йменному творі О. де Бальзака.)

Б Трагедія «маленької людини» в повісті М. В. Гоголя

«Шинель».

ІІІ. ОГОЛОШЕННЯ ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

Дочитати твір П. Меріме «Кармен».

Індивідуальне завдання. Підготувати стислу біографічну довідку

про письменника П. Меріме.

Категорія: Конспекти уроків із зарубіжної літератури 9 клас (нова програма) | Додав: uthitel (15.03.2018)
Переглядів: 4455 | Рейтинг: 0.0/0

Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: