Головна » Статті » Конспекти уроків для середніх класів » Конспекти уроків із зарубіжної літератури 7 клас (нова програма) |
Урок № 51 Тема: Розвиток мовлення. Написання власного детективу Мета: навчати учнів створювати власну детективну історію, дотримуючись усіх основних вимог до детектива; розвивати зв’язне мовлення учнів, творчі здібності; виховувати відповідальне ставлення до виконання роботи. Очікувані результати: учні створюють власний детективне оповідання, що відповідає основним вимогам до цього літературного жанру. Ключові поняття: детектив, особливості детективних оповідань, метод дедукції. Тип уроку: урок розвитку зв’язного мовлення. Вид уроку: урок створення літературного твору (урок-лабораторія). Перебіг уроку І. Організаційний етап II. А кту алізація опорних знань ;; Перевірка домашнього завдання Демонстрація та захист учнями створених удома колажів. ;; Бесіда 1. Що називають детективом? 2. За якими основними правилами створюється детектив? 3. Назвіть основних дійових осіб у детективному творі. 4. Які особливості сюжету детективних творів? III. Ет ап підготов ки учнів до активного та свідомого засво єння нового матеріалу ;; Повідомлення теми уроку ;; Формулювання разом з учнями цілей та завдань уроку Визначте мету вашої роботи на уроці. Чого б ви хотіли до- сягти? ;; Показ практичної значущості вивчення нового матеріалу, мотивація навчальної діяльності Кажуть, якщо людина не вміє підмічати дрібниці, то вона не вміє орієнтуватися в різних ситуаціях. Її легко обдурити будь- якому пройдисвіту. Якби ми роками розвивали спостережливість, то, поглянувши на людину, зразу ж могли б зрозуміли, чим вона займається, який у неї характер, злодій це чи чесна людина. І навколишній світ ставав би, можливо, трохи правильнішим. ;; Постановка перед учнями навчальної проблеми Сьогодні на уроці я пропоную вам самим перевірити вашу спостережливість. Для цього вам потрібно перетворитися на письменників, що створюють детективи. Удома ви підготували сюжети для своїх історій, а зараз спробуйте власні сили у цій твор- чий роботі. IV. Ет ап засво єння нових знань ;; Обговорення дібраних сюжетів у парах ;; Написання власної детективної історії на чернетках ;; Взаємоперевірка учнями написаних робіт з метою з’ясування відповідності написаних історій вимогам жанру. ;; Написання творів у зошитах V. Ет ап інформув ання учнів про дом ашнє завдання, інстру ктаж з його виконання ;; Завдання для всього класу Дописати детективну історію, прочитати новелу О. Генрі «Дари волхвів». ;; Індивідуальне завдання Підготувати ______повідомлення про життя та творчість О. Генрі. | |
Переглядів: 3245 | |
Всього коментарів: 0 | |