Оголошується набір на 2024-2025 н.р. для навчання в дистанційному центрі 'Поруч'
 
Головна » Статті » Конспекти уроків для середніх класів » Конспекти уроків із всесвітньої історії 8 клас (нова програма)

Урок № 6 Тема. Практичне заняття «Наслідки Великих географічних відкриттів для історії людства»

Урок № 6

  • Практичне заняття «Наслідки Великих географічних відкриттів для історії людства».

Мета: на практиці розглянути наслідки Великих географічних відкриттів та змін у суспільстві, формування нових міжнародних відносин та появи колоніальних імперій; поговорити про складні та дискусійні проблеми в історії; закріпити знання, вміння та навички учнів за допомогою практичного заняття.

Обладнання: підручник, атлас, карти світу, Європи, Америки, Африки.

Тип уроку: практичне заняття.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація знань

Евристична бесіда

Учитель організовує евристичну бесіду за темою «Зміни у європейському суспільстві під впливом Великих географічних відкриттів та технічних винаходів».

III. Практичне заняття

Варіант 1

Робота з підручником

Об’єднати учнів у групи, обговорити найбільш складні та дискусійні проблеми історії, а також наслідки Великих географічних відкриттів, користуючись матеріалом підручника. Для успішної роботи варто використовувати матеріал § 2—4 і карту атласу.

Варіант 2

Випереджальне завдання

Під час розповіді вчителя заповніть таблицю.

(Зразок заповненої таблиці наведено у варіанті 3.)

Розповідь учителя

Великі географічні відкриття мали надзвичайно важливі наслідки не тільки для Європи, а й для всього світу. У результаті відкриття нових земель та їх захоплення виникають колоніальні імперії. Разом із тим багато держав залишалися незадоволеними результатами поділу світу, що в майбутньому спричинило війни за перерозподіл колоній, які тривали до середини XX ст. Величезна кількість коштовних металів із колоній викликала «революцію цін», що спричинило підвищення цін, розорення багатьох людей. Зростання вартості товарів привело до змін у сільському господарстві, тому що власники почали переорієнтовувати власні господарства на отримання максимального прибутку. Збільшення попиту на товари ремісників спричинило зміни в організації праці, результатом чого стала поява мануфактур. Новий Світ подарував Європі зміни в раціоні харчування: поява кукурудзи, какао, томатів та інших продуктів суттєво збільшила кількість їжі у Європі, а вирощування картоплі знищило загрозу голоду. Суттєві зміни відбулися у торгівлі — змінилися торговельні шляхи (якщо раніше торгівля велася у «внутрішньому» Середземному морі, то зараз торговельні шляхи вийшли в океанський простір) і лідери торгівлі (на зміну Ганзі та Венеції приходять Нідерланди та Англія зі своїми торговельними центрами в Антверпені, Амстердамі та Лондоні). Відбулися зміни і у світогляді людей — його розширили відкриття нових земель та навколосвітні подорожі. Новим кроком стало і технічне забезпечення розвитку світового господарства — нові кораблі та інструменти, нова зброя і знаряддя. Великі географічні відкриття спричинили також значні етнографічні зміни — знищення корінного населення Америки та масове завезення сюди темношкірих рабів з Африки.

Варіант 3

Робота в групах

Учитель об’єднує учнів у сім груп і пропонує їм, опрацювавши матеріал підручника, підготувати коротке повідомлення про один із наслідків Великих географічних відкриттів: перша група — економічні, друга група — торговельні, третя група — географічні, четверта група — політичні, п’ята група — побутові, шоста група — технічні, сьома група — етнографічні. Після завершення роботи представники груп узагальнюють її результати у таблиці на дошці.

Зразок відповіді

Наслідки Великих географічних відкриттів

Наслідки

Характеристика

Економічні

Знецінення грошей унаслідок надходження великої кількості коштовних металів — «революція цін»

Торговельні

Виникнення та розвиток світової торгівлі, у якій головну роль відіграє Європа

Географічні

Зміна уявлень про будову світу та його розміри, зміни у світоглядах

Політичні

Початок колоніальних війн, у які були втягнені практично всі держави

Побутові

Зміни раціону харчування — нова їжа з Америки

Технічні

Технічні винаходи в мореплавстві та суміжних науках

Етнографічні

Знищення індіанського населення та ввезення темношкірих людей до Америки

 

IV. Закріплення вивченого матеріалу

Бесіда

Учитель організовує обговорення за результатами практичного заняття.

V. Підсумки уроку

Учитель підбиває підсумки роботи учнів на практичному занятті.

VI. Домашнє завдання

Підготуйтеся до уроку узагальнення та тематичного оцінювання за розділом I «Великі географічні відкриття та становлення капіталістичних відносин».

 

Категорія: Конспекти уроків із всесвітньої історії 8 клас (нова програма) | Додав: uthitel (18.09.2018)
Переглядів: 2044 | Рейтинг: 5.0/1

Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: