Оголошується набір на 2024-2025 н.р. для навчання в дистанційному центрі 'Поруч'
 
Головна » Статті » Конспекти уроків для початкових класів » Конспекти уроків читання 4 клас

Урок 58. ЧИМЧИКУЮТЬ НАШІ ХЛОПЦІ... (Іван Сенченко)

Мета: вдосконалювати навички свідомого виразного читання; вчити аналізувати прочитане, передавати інтонацією настрій персонажів твору; розвивати зв'язне мовлення, образне мислення, творчу уяву; виховувати любов до прекрасного.

Хід уроку

  1. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
  2. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА
  3. Робота над скоромовкою

Гра „Дощик“

Мій дідусь живе в селі, в нього сиві вуса.

Я сокирою рубати в дідуся навчуся.

Я навчусь траву косити і в сарай її носити.

Дідусю бракує рук — допоможе йому внук.

  1. Артикуляційна гімнастика
  • „Смачне варення“.

Висунути широкий язик, облизати верхню губу та заховати язик углиб рота. Повторити 10-15 разів.

  • „Змійка“.

Рот широко відкрити. Язик сильно висунути вперед, напружити, зробити вузьким. Вузький язик максимально висунути вперед та заховати углиб рота. Рухати язиком у повільному темпі 10-15 разів.

  • „Маляр“.

Висунути язик, рот трохи відкрити. Облизувати спочатку верхню, а потім — нижню губу по колу. Виконати 10-15 разів, змінюючи напрям.

III. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

Робота в парах. Гра „Ти — мені, я — тобі“

Учні зачитують одне одному знайдені в художній літературі описи пейзажу.

  1. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.

ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Який розділ ми почали вивчати?

— Сьогодні ми будемо спостерігати, як описує пейзаж письменник Іван Сенченко.

  1. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
  2. Виразне читання твору вчителем (с. 63-64)

— Чи сподобався вам твір?

— Яким настроєм він пронизаний?

— Які картини ви уявляли, слухаючи його?

  1. Словникова робота

Читання колонок слів „луною“ за вчителем

Брели

обличчя

лелечко

поб'ються

чимчикують

вчувається

підпадьомка

жовтогаряче

Прочитайте слова кожної колонки на одному мовному видиху.

— Для чого в нашій мові вживається слово лелечко? (Уживається для висловлення жалю, нарікання, страху або здивування (часто разом з „ой“).)

— Як ви розумієте слово чимчикують? (Чимчикують — ідуть швидко, поспішно, часто ступаючи.)

— Яке слово складається з двох частин? (Жовтогаряче)

  1. Фізкультхвилинка
  2. Робота в парах. Підготовка до виразного читання тексту

— З якою інтонацією, силою голосу і в якому темпі будете читати текст?

— Як передасте настрій хлопців?

  1. Виразне читання тексту учнями
  2. Аналіз змісту тексту з елементами вибіркового читання

— Де йшли хлопці?

— Які трави росли обабіч стежки?

— Якими квітами захоплюється автор?

— Який настрій був у хлопців?

— Хто їх хвалив за п'ятірки?

— Куди йшли Женька і Левко?

— Чому життя у них прекрасне?

— Знайдіть у тексті порівняння.

  1. Гра „Голосування ногами“

Діти стають у дві шеренги: права шеренга — „я вважаю, що твердження правильне“; ліва шеренга — „я вважаю, що твердження неправильне“.

— Я читатиму речення, деколи навмисне замінюючи слово чи вираз, а ви швидко шукаєте його в тексті. Якщо речення правильне, то тупає ногами права шеренга. Якщо речення неправильне — тупає ногами ліва шеренга та зачитує правильну відповідь.

  1. Робота за ілюстрацією

— Розгляньте ілюстрацію до твору.

— Що художник зобразив на ілюстрації? Які кольори він використав?

— Який настрій вони створюють? Як передають характер твору?

— Які рядки твору проілюстрував художник?

— Які відчуття викликає ілюстрація?

  1. ПІДСУМОК УРОКУ

— З яким твором ознайомилися на сьогоднішньому уроці?

— Що нового для себе відкрили?

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Виконати ілюстрацію до рядків, що найбільше сподобалися.

Категорія: Конспекти уроків читання 4 клас | Додав: uthitel (06.12.2019)
Переглядів: 483 | Рейтинг: 0.0/0

Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: