Оголошується набір на 2024-2025 н.р. для навчання в дистанційному центрі 'Поруч'
 
Головна » Статті » Класному керівникові » Виховні заходи

Увага! Грип!

 

 

 

Мета: Показати, як незнання елементарних правил може вплинути на життя та здоров’я людей.

Виховний захід проводиться в формі обговорення різних ситуацій.

Перебіг заходу

Учитель. Цього року школи закривались на досить тривалий карантин, пов’язаний із грипом. Пропонуємо вашій увазі декілька ситуацій, які могли відбутись, а може й відбувались за цей час. Подивіться і подумайте, чи не бачите ви в них себе, своїх знайомих? А як потрібно діяти в таких ситуаціях?

Ситуація 1

Дійові особи: мама та донька.

— Привіт, Олю!

— Привіт, мамо! Ой, у тебе очі червоні, ти раптом не захворіла?

— Та ні! То я всю ніч свою бухгалтерію зводила, в мене ж сьогодні квартальний звіт.

— А ну, йди сюди. Так, очі червоні, блищать, відкрий рота — горло закладене, температура (пробує рукою). Тримай термометр. (Говорить по телефону.) Алло, Васю, наша Ольга захворіла. Зайди в аптеку, візьми аспірин, парацетамол, тетрациклін. Це для неї, а для нас — аміксин, амізон, таміфлю. (Дивиться на термометр.)
І візьми термометр, а то наш зламався.

Висновок. Ні в якому разі не можна займатись самолікуванням!

Ситуація 2

Дійові особи: охоронець в магазині (з пов’язкою на обличчі) та покупці. В магазин охоронець впускає тільки людей, які надягнули пов’язки.

Висновок. Охоронець не має права не впускати покупців в магазин. Якщо керівництво торговельного закладу піклується за здоров’я своїх співробітників, може продавати (або роздавати) всім бажаючим пов’язки.

Ситуація 3

Дійові особи: представник «організації» та перехожі. — Увага, увага! У нашої організації акція — безоплатна роздача марлевих пов’язок. Підходьте, розбирайте! Молоді люди, беріть, але ми — організація підзвітна, нам треба дані ваших паспортів.

Перехожі заповнюють бланки.

(По телефону) Алло, Іван Іванович? Мені премія буде? Я тут ще трьох лохів знайшов!

Висновок. Це може бути все, що завгодно. Від збору підписів на підтримку кого-небудь куди-небудь до заповнення документів на кредити та позики.

Ситуація 4

Дійові особи: дві подружки. Розмовляють по телефону.

— Маша, ти знаєш, Наталка захворіла! Її старша сестра по телефону сказала, що в неї грип, а трубку не дала, мовляв, важко Наташі говорити! Немає совісті у людини! Давай купимо лимонів, апельсинів, печиво, провідаємо подружку, нехай вона нас чаєм напоїть і сама полікується. Дивись, і вилікується швидше!

— Добре, тільки мені ще до Колі потрібно зайти. Він мені диск з класними фільмами обіцяв. А давай і його з собою візьмемо, кіно подивимось, і Наталці веселіше буде!

Висновок. Якщо друзі та знайомі хворіють на ОРЗ, не можна їх відвідувати. Можна самим захворіти, а хворому потрібен спокій.

Ситуація 5

Дійові особи: лікар та пацієнтка.

— Розумієте, лікарю, вчора зранку в мене заболіла голова, я випила знеболююче, на роботі почався нежить, я закапала спеціальні краплі, прийшла додому — почало дряпати горло, я взяла льодяник. Під вечір підвищилась температура, я випила жарознижуюче, попарила ноги, зробила компрес, з’їла зубчик часнику і півцибулини, а сьогодні вранці збиралась на роботу і знепритомніла. Чоловік майже силою посадив мене в машину
і привіз до вас. Давайте швиденько виписуйте якісь ліки, мені на роботу час.

Висновок. Якщо присутні перші ознаки хвороби, слід негайно звернутись до лікаря. А лікар надасть лікарняний на стільки, на скільки вважає за потрібне до повного одужання.

Учитель (підводить підсумки). І на останок, що б ви запропонували робити, щоб не захворіти на грип?

Орієнтовні відповіді учнів

Учитель. Дбати про своє здоров’я потрібно не тільки під час епідемії, а завжди. А найдієвіший засіб від хвороб — оптимізм! Учені довели, що люди з оптимістичним, позитивним настроєм менше хворіють, а якщо вже захворіли, то легше переносять хворобу.
Я вам бажаю ніколи не хворіти і з впевненістю дивитись в майбутнє!

Категорія: Виховні заходи | Додав: uthitel (20.07.2019)
Переглядів: 342 | Рейтинг: 0.0/0

Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: