Оголошується набір на 2024-2025 н.р. для навчання в дистанційному центрі 'Поруч'
 
Головна » 2016 » Січень » 17 » Турнір правознавців
15:35
Турнір правознавців
Турнір правознавців

Мета: повторити, збагатити й закріпити знання, вміння та навички учнів з основ правознавства; сприяти формуванню патріотичної та правової свідомості; удосконалювати вміння логічно мислити, аргументовано висловлювати свою думку; виховувати патріотизм, активну громадянську позицію, толерантність і відповідальність.
Форма проведення: ділова гра з використанням ІКТ.
Обладнання: сигнальні картки, аркуші паперу та олівці, картки із завданнями, комп`ютер, проектор, відеоролики.
Епіграф:
«Порушувати закони — це все одно, що рубати гілку, на якій сидимо!»
В. Сухомлинський
Хід гри
І. Організаційний момент (Слайд 1)
Ведучий представляє команди, розсаджує учасників за ігровими столами, представляє членів журі, оголошує правила проведення турніру.

IІ. Мотиваційний аспект (Слайд 2)
- Добрий день, шановні друзі! Вітаємо майбутніх юристів і просто правослухняних громадян на нашому турнірі! Турнір проходить в рамках декади історії та правознавства , напередодні національного свята Дня Гідності і Свободи. Шановні учасники! Ваша найближча мета - знайти, визначити і посісти гідне місце у суспільстві. Кожен з вас - частина суспільства, і наскільки гармонійним буде ваше співіснування, залежить від вас як особистості. Людина від народження наділена правами, а з часом у процесі життя, після досягнення встановленого законом віку, набуває здатності мати обов’язки і нести відповідальність за свої дії. Однак, запам’ятайте: поряд з вами живуть люди, які також мають права. Тому реалізовувати свої права, не порушуючи при цьому прав та інтересів інших – це своєрідне мистецтво. Досягти такого балансу можливо не тільки завдяки високій правовій свідомості і грамотності, а перш за все тоді, коли ти в своїх діях керуєшся совістю, порядністю, людяністю, добрими намірами, чесністю,повагою до оточуючих. Найважливіші для людини та суспільства відносини, упорядковані нормами права, тобто нормами,записаними в законах, і кожна людина перебуває під їхнім впливом. Нині Україна просувається по шляху побудови правової держави. У цей період важливим є формування у народу нового правового мислення, набуття знань про життєво необхідні закони і про вміння використовувати їх у повсякденному житті. Ви, учні, не повинні стояти осторонь процесів ,які відбуваються в нашій державі, оскільки молодь – це та сила,яка в змозі здійснити перетворення на краще і забезпечити більш справедливе майбутнє держави. Пам`ятайте, любити Україну, бути патріотом Батьківщини - це і дотримуватись її законів.
(Музична пауза 1. Група «Тік» - «Любіть Україну»)

IIІ. Повідомлення схеми гри і формування складу команд
- І сьогодні на вас чекає захоплююча гра - це правовий турнір. Команди готові?Дозвольте представити вам членів журі.
- У грі беруть участь дві команди по п’ять учнів. Команди обирають капітана та назву.
Представлення команд ( «Фортуна» і «Феміда»). Обґрунтування вибору назви.
- Наш конкурс буде проходити за таким принципом: на обміркування і обговорення кожного запитання командам дається одна хвилина. За кожну правильну відповідь команда отримує від 1 до 5 балів, в залежності від складності завдання.

1.Юридичний рахунок (Слайд 3)
- Юристи – професіонали, повинні мати різнобічні знання, в тому числі з математики, працювати з цифрами, вміти швидко рахувати.
Кожна команда повинна записати на аркуші відповідь на поставлене запитання цифрою.
(Кожна правильна відповідь – 1бал. )

1. Мінімальний вік участі громадян у виборах.
2. Вік отримання паспорта громадянином.
3. Вік повної дієздатності у цивільному праві .
4. Мінімальний вік Президента України.
5. Мінімальний вік кандидата в депутати до Верховної ради.
6. Робочий час для осіб віком від 16 до 18 років.
7. Вік повної адміністративної відповідальності .
8. Мінімальний вік вступу до шлюбу жінок в Україні .
9. Коли відзначається День Конституції України?
10. Строк повноважень ВР?

2.Юридична консультація (Слайд 4, 5)
- Уявіть, що ваша мрія здійснилася і ви вже юристи. Зараз до вас прийдуть громадяни, щоб отримати правову допомогу. Вам необхідно надати юридичну консультацію з певного юридичного факту. (Учитель зачитує правову ситуацію. Та команда, яка підняла сигнальну картку першою має право відповідати. Якщо відповідь правильна, то переходимо до іншої правової ситуації. Якщо команда помилилася, то відповісти має право інша команда, яка підняла сигнальну картку другою.)
(За правильну відповідь 2 бали).
1. Робітник проспав на роботу і запізнився на зміну на 3 години і 5 хвилин. Він попросив вибачення у бригадира, проте його звільнили з роботи.
2. 17-ти річний юнак влаштувався на роботу . Ніяких пільг на роботі він не отримав. Чи законно вчиняє адміністрація? Які особливості праці неповнолітніх
3. Після смерті громадянина В. у нього залишилось майно на 10 000 гривень. Про своє бажання отримати це майно заявили 12-ти річна донька померлого, 83-ти річна мати і брат померлого (40 років). Хто має право на спадщину в першу чергу?
4. Сестра не хоче вчитися, а брат, щоб допомогти родині, миє машини і не вчиться. Які права і обов’язки тут порушуються? Хто їх порушує?
5.Часто учні скоюють дрібне хуліганство: вчиняють бійки, розпивають спиртні напої, чіпляються до перехожих, лаються. Які заходи адміністративного впливу можна застосувати до неповнолітніх та дорослих за перелічені правопорушення?
6.Щодня, біля магазину прохожі бачать хлопчика молодшого шкільного віку з великими проникливими очима. Дитина співає дзвінким, чистим, немов струмочок голосом дорослу пісню про любов, а тоді, простягаючи руку, підходить до покупців. Якось старенька, яка сиділа поруч, сказала, що знає Петрика: він живе з матір’ю-п’яничкою. Це вона посилає його просити милостиню і коли хлопчик не приносить грошей, жорстоко карає його. Про які свої права не знає Петрик? Які права порушує його мама?
(Перегляд відеоролику 2. «Україна-це наша єдина Батьківщина»)

3. Юридичний марафон
- Учасник кожної команди по черзі бере зі столу питання, зачитує вголос і сам на нього відповідає.
1. Як називається основний міжнародний документ про права дитини?
2. Основний Закон держави.
3. Особи, що мають стійкий правовий зв'язок з певною державою?
4. Як називаються особи, яким не встановилося 18 років?
5. Хто в Україні є главою держави?
6. Яким є термін служби в Збройних силах України ?
7. Чи можна позбавити громадянства особу, що вчинила тяжкий злочин?
8. Як розшифровується абревіатура ООН?
9. Коли ООН прийняла ЗДПЛ?
10. Коли українці святкують День незалежності?
(Кожна правильна відповідь – 1бал. )

4. Інсценування правової ситуації
- Завдання кожної команди обрати, обговорити та інсценізувати ситуацію, в якій би порушувались права дитини на:
1 команда — повноцінне харчування;
2 команда — освіту.
(Кожна ситуація – максимум 5 балів.)
(Перегляд відеоролику3.«Цікаві факти про Україну»)

5. Зрозумій мене
- Поясніть правовий термін, використовуючи міміку та жести. Відповідає команда, що першою підняла сигнальну картку. Пояснює термін кожен учасник по черзі.
( Кожна правильна відповідь – 1бал. )
Громадянин
Заповіт
Верховна Рада
Гімн
6. Шерлок Холмс (Слайд 6)
- Прослухайте сенкан та, використовуючи дедуктивний метод, назвіть історичну особу.
Сенкан №1

Святий, віщий.
Захопив, воював, правив.
Змусив хозарів платити данину.
Каган
Сенкан №2
…….
Підступний та надійний.
Допомагав, зраджував, грабував.
Надійний союзник у визвольній війні.
Васал Московії.
(Правильна відповідь – 5 балів).
7. “Агітатор”
За 2-3 хвилини капітани мають виступити перед товаришами і переконати їх, що законодавство України дійсно захищає права дитини.
8. Глядацький конкурс
1. Ще зовсім недавно молоді японські дружини намагалися виконувати домашні роботи правою рукою. Особливо в тому випадку, якщо вони робили щось на очах у чоловіка. Чому їм не подобалася ліва рука?
(В Японії до недавнього часу чоловік міг розлучитися з дружиною, дізнавшись, що вона - лівша).
2. У 1540 році в іспанському місті Гірман пройшов судовий процес. Підсудну визнали винною у псуванні виключно цінного килима вартістю
в 10000 доларів. Злочинницю засудили до смертної кари шляхом відрубування голови. Та оголосили, що її родичі й одноплемінники назавжди виганяються з королівства. Хто ця злочинниця?
(Моль. Це вона зжерла гобелен).
3. Коли стародавній грек бачив, що жінка йде на базар, він проводжав її словами: «Мовчи, жінко!» Чому треба було мовчати?
(У роті були гроші.)

IV. Підбиття підсумків, нагородження переможців.(Слайд 9)
Поважне журі підведе підсумки турніру, а я нагадаю вам важливу дату. Президент П. Порошенко підписав указ про відзначення щороку в Україні - 21 лиспопада Дня Гідності і Свободи.
«Україна – це територія гідності і свободи. Такими нас зробила не одна, а дві революції – наш Майдан 2004 року, який був Святом Свободи, і Революція 2013 року, Революція Гідності. Це був надзвичайно важкий іспит для України, коли українці продемонстрували свою європейськість, гідність, своє прагнення до свободи.»- сказано в повідомленні.
- Прошу переглянути кліп «Балада про мальву»
(Відеокліп 4. Ані Лорак «Балада про мальву»)
- Обидві команди успішно справилися із поставленими перед ними задачами, а зараз ми надаємо слово журі, яке дасть оцінку нашій грі і підведе підсумки .
(Журі оголошує переможців гри, вручення призів).
- Жити серед людей непросто. В суспільстві кожен відіграє певну роль. Права і обов’язки, свобода і відповідальність - тільки в комплексі ці поняття роблять людину людиною, яка живе в суспільстві. Запам’ятайте! Закони та підзаконні акти створюються для того, щоб ви звертались до них при потребі. Вони захищають вас. І незнання закону не звільняє від відповідальності за його порушення.
Дякуємо та до зустрічі!(Слайд 10)

Список використаної літератури
1. Гевал П. А. Загальні принципи використання комп’ютера на уроках різних типів/ П. А. Гевал// Комп’ютер у школі та сім’ї. - 2000. - №3. - С. 33 - 34.
2. Охредько О. Історія та комп’ютер/ О. Охредько// Історія в школі. - 2001. - №5. - С. 22 - 24.
3. РемехТ.О. Досвід проведення уроків правознавства з використанням мультимедійних технологій/ Т. О. Ремех// Комп’ютер у школі та сім’ї. - 2004. - №2. - С. 46 - 48.
4. Нетьосов С. І. Тести та комп’ютерне тестування на уроках правознавства/С. І. Нетьосов// Психолого-педагогічні проблеми сільської школи:[зб. наук. праць]. - Умань: Софія, 2008. - Вип. 25. - С. 57 – 66.
5. Власов В. С. Методика тематичного контролю навчальних досягнень учнів зісторії в контексті компетентісно-орієнтованого навчання/ В. С. Власов// Історія в школах України. - 2007. - №6. - С. 15 - 22.
Переглядів: 498 | Додав: sovsemnezlaja25 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: