Головна » Статті » Методичні поради » Освітні технолії

Як створити навчальний план?
Створіть навчальний план

Що таке навчальний план?

Навчальний план – це організований розклад із зазначенням часу навчання та навчальних цілей. Так само, як і у випадку з робочим або шкільним розкладом, студенти коледжу повинні розробити розклад, який щотижня виділяє час для навчання. Цей розклад має включати дати проведення тестів, тестів та іспитів, а також терміни виконання робіт і проектів.

Навіщо мені навчальний план?

людина за стосом підручників
Навчальний план — це ефективний спосіб допомогти вам орієнтуватися в навчанні в коледжі та змусити вас відповідати за власні результати навчання.

Управління часом може бути складним завданням. Крім занять, у вас, ймовірно, є інші зобов’язання, наприклад позакласні заходи, робота та соціальні заходи. Створення навчального плану дає змогу побачити, як ви витрачаєте свій час, і гарантує, що ви відкладаєте достатньо часу поза уроками, щоб виконувати домашні завдання, готуватися до тестів, переглядати та зберігати інформацію, яку вивчаєте.

Навчальні плани особливо важливі для онлайн-студентів , оскільки ви повинні мати самодисципліну та рішучість завершити навчання без постійних нагадувань інструктора.

6  порад  щодо складання навчального  плану

людина тримає ручку та планувальник
Важливо розуміти, що не існує «правильного» способу складання плану навчання. Ваш план навчання буде персоналізовано відповідно до ваших конкретних потреб, занять і стилю навчання .

Дотримуйтеся наведених нижче вказівок, щоб розпочати створення плану навчання:

№1: Проаналізуйте свої поточні звички та стиль навчання – подумайте, що вам підходить, а що ні. Чи можете ви вчитися протягом довгих блоків часу один чи два рази на тиждень, чи буде ефективніше, якщо ви будете вчитися щовечора по тридцять хвилин? Ви більш продуктивні в певний час доби ? Ви краще запам’ятовуєте матеріал, якщо вивчаєте предмет відразу після уроку, чи вам спочатку потрібна перерва?

№2: Оцініть свій поточний розклад і розподіл часу – використовуйте цифровий або паперовий календар, щоб заблокувати всі свої постійні зобов’язання, включаючи заняття, роботу та позакласні заходи. Це дозволить вам побачити, скільки часу ви вже висловили, а який у вас є для навчання.

Якщо у вашому розкладі залишається мало місця для навчання, можливо, вам доведеться оцінити, що ви можете скоротити, або як ви можете змінити свій розклад, щоб мати більше вільного часу для навчання.

№ 3: Плануйте, скільки часу вам потрібно на навчання для кожного заняття . Протягом багатьох років прийнятим правилом було те, що вам потрібно вчитися дві години на кожну годину занять , тобто якщо ви берете типову 15- кредитний семестр, ви будете витрачати 30 годин на тиждень поза уроками на навчання. Є деякі сумніви щодо ефективності цього співвідношення , особливо в світлі нової технології, яка пришвидшує дослідження та написання.

На початку кожного семестру ваші викладачі нададуть вам навчальні програми для занять, які ви відвідуєте. Навчальні програми зазвичай включатимуть дати будь-яких основних іспитів або проектів. Ви можете використовувати їх як орієнтири для розрахунку часу, який потрібно виділити для кожного заняття, оскільки деякі курси можуть бути більш інтенсивними, ніж інші. Це також допоможе вам спланувати навчальні сесії, щоб у вас було достатньо часу для виконання всіх завдань і підготовки до іспитів.

№ 4: Розробіть розклад – тепер, коли ви розумієте, скільки часу вам потрібно для навчання та скільки часу у вас є, ви можете спланувати свої навчальні сесії. Додайте свої навчальні сесії до свого календаря, як і будь-які інші зобов’язання. Це гарантує, що ви пам’ятаєте, що це час, виділений спеціально для навчання.

Плануйте, який предмет ви будете вивчати в який день, щоб переконатися, що ви приділяєте достатньо часу кожному предмету. Наприклад, понеділок і четвер можна відвести для математики, а вівторок і п'ятницю можна присвятити англійській мові.

Якщо ваш графік зайнятий, можливо, вам доведеться бути трохи гнучким і творчим у пошуку часу для навчання. Наприклад, якщо ви добираєтеся до школи на громадському транспорті, ви можете використати цей час для читання. Або, можливо, ваша робота дозволяє вам вчитися, коли вона не зайнята.

№5: Оцініть свій тижневий календар –

Визначення ваших навчальних цілей для кожного класу допоможе вам визначити, скільки часу вам потрібно витратити на навчання. На початку семестру подумайте, чого ви хочете досягти в кожному класі. Можливо, ви хочете оволодіти певною навичкою або підвищити свою оцінку. Це головні цілі, які допоможуть мотивувати вас протягом семестру.

Потім на початку кожного тижня визначте, чому вам потрібно вчитися і що ви плануєте досягти на кожному навчальному занятті. Ви готуєтеся до великого іспиту? Чи є папір, що потрібно? Чи можете ви прочитати розділ вперед, готуючись до кількох наступних уроків? За потреби відкоригуйте свій навчальний план, щоб досягти своїх тижневих цілей, і отримайте максимум від кожного навчального сеансу.

Хоча є спокуса пропустити навчальну сесію, коли тест не наближається, ви скоротите час на підготовку до тесту, читаючи наперед і готуючись до лекцій.

№6: Дотримуйтесь свого розкладу – навчальний план працює найкраще, якщо його постійно дотримуватись. Ви повинні спробувати розробити план навчання, якого ви можете дотримуватися протягом кожного семестру. Вам доведеться коригувати свій план за потреби, коли ви змінюєте свої класи кожного семестру. Пам’ятайте, що найважливіше – дотримуватися свого плану.

4 стратегії, як дотримуватися плану навчання

жінка лежить на ліжку, тримаючи книгу
№1: не забувайте робити перерви.
Якщо ваш розклад передбачає довгі багатогодинні навчальні заняття, обов’язково час від часу робіть короткі перерви, щоб розтягнутись, зволожити та відпочити. Це збереже ваш мозок свіжим і допоможе уникнути відчуття перевтоми

№ 2: Заплануйте час для інших занять.
Досягнувши збалансованого графіка , ваш розум стане більш сприйнятливим у час, присвячений навчанню. Якщо ви заплануєте кілька довгих днів поспіль на навчання, ви впадете духом і спокуса кинути. Рекомендується запланувати час для неакадемічних занять, таких як фізичні вправи, хобі та спілкування з іншими студентами.

№3: Підтримуйте відповідальність
Деяким студентам корисно навчатися з партнером, оскільки це забезпечує відповідальність, а також можливості для обговорення та співпраці. Створюючи план навчання, порадьтеся з іншими однокласниками, чи можете ви координувати навчальні сесії. Однак, якщо ви більше спілкуєтеся, ніж навчаєтесь, коли ви поруч з іншими, дотримуйтесь самостійного плану навчання. Якщо у вас є партнер по навчанню, переконайтеся, що це хтось, з ким ви, швидше за все, будете виконувати завдання.

№ 4: Оцініть свій навчальний план і за потреби відкоригуйте
Ваш навчальний план, щоб допомогти вам бути більш ефективними та продуктивними. Якщо ви виявите, що це не працює, не впадайте у відчай. Добре вносити зміни, коли ви визначите, що вам найкраще підходить.

Використовуйте інструменти для створення плану навчання

Якщо ведення розкладу паперу та ручки не допомагає вам, розгляньте інші способи підтримувати навчання в потрібному порядку. Використовуйте програму-календар і встановлюйте нагадування, коли настане час розпочинати та закінчувати навчання. Існує також ряд програм для планування навчання, як-от My Study Planner і myHomework , які можуть допомогти вам керувати розкладом навчання.

Категорія: Освітні технолії | Додав: uthitel (02.08.2023)
Переглядів: 84 | Рейтинг: 0.0/0

Всього коментарів: 0
Имя *:
Email *:
Код *: