Головна » Статті » Конспекти уроків для старших класів » Конспекти уроків з фізики 10 клас (нова програма) |
УРОК № 58 / ІІ-4. ОСНОВНІ НАСЛІДКИ СТВ ТА ЇХ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНІ ПІДТВЕРДЖЕННЯ. САМОСТІЙНА РОБОТАМета: 1) поглибити знання учнів з теми, що вивчається, повторити основні наслідки із СТВ: як змінюється час, маса, довжина, енергія в іншій системі відліку; поглибити вміння розв'язувати задачі, використовуючи формули зміни часу, довжини, маси; 2) продовжити формування вмінь аналізувати умови задач, обирати оптимальний спосіб розв'язання цих задач, математичної компетентності учнів під час обчислення кінцевого результату задач; 3) продовжити формування наукового світогляду учнів, ознайомивши їх з методами наукового пізнання природи, експериментальним підтвердженням основних наслідків СТВ. Очікувані результати: учні знають і розуміють основні положення СТВ, мають уявлення про загальну теорію відносності; розуміють основні наслідки СТВ та застосовують вивчені формули під час розв'язування задач. Тип уроку: урок вивчення та засвоєння нових знань. ХІД УРОКУ I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ 0,5 хв II. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ 5 хв
III. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ (ЦОР) 1 хв
IV. ПОВТОРЕННЯ МАТЕРІАЛУ 1. Відносність відстаней 2. Відносність проміжків часу V. ПЕРЕВІРКИ ЗНАНЬ УЧНІВ
Самостійна робота 1. Як буде змінюватися прискорення тіла від дії постійної сили за швидкостях, близьких до швидкості світла? 2. За якої швидкості кінетична енергія частинки дорівнює її енергії спокою? 3. Власна довжина космічного корабля 15 м. Визначте його довжину для спостерігача, що перебуває в кораблі, і для спостерігача, відносно якого корабель рухається зі швидкістю 1,8 ∙ 108 м/c. 4. Яку прискорювану різницю потенціалів має пройти електрон, щоб його швидкість складала 85 % від швидкості світла (me = 9,1 ∙ 10-31 кг, e = 1,6 ∙ 10-19 Кл)? 5. Густина води за 0 °С дорівнює 103 кг/м3. Визначте релятивістську густину води для нерухомого спостерігача, якщо частинка води рухається зі швидкістю 0,5с. VI. РЕФЛЕКСІЯ VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ 1. Вивчити відповідний параграф підручника, конспект уроку, відповісти на запитання після параграфа, виконати завдання за задачником. 2. Розв’язати задачі/ 1). У скільки разів подовжується життя нестабільної частинки за рахунок релятивістських ефектів, якщо вона рухається зі швидкістю 0,8с? 2). Визначте довжину метрового стрижня в системі відліку, що рухається зі швидкістю 0,8с. | |||||||||||||||||||
Переглядів: 452 | |
Всього коментарів: 0 | |