Головна » Статті » Конспекти уроків для старших класів » Конспекти уроків із зарубіжної літератури 11 клас

ТЕМА: Контрольна робота за темами: «Поети “срібної доби” російської поезії

ТЕМА: Контрольна робота за темами: «Поети “срібної доби” російської поезії (О. Блок,А. Ахматова, Б. Пастер­нак)», «Література другої половини XX ст. (Б. Брехт “Життя Галілея”»)

 

МЕТА: закріпити й систематизувати знання учнів, перевірити рівень знань, умінь і навичок з метою їх контролю та корекції; розвивати пам’ять, образне й логічне мислення, зв’язне мовлення, уміння висловлювати свої думки й аргументувати їх; виховувати найкращі людські якості.

 

ОБЛАДНАННЯ: тестові завдання.

 

ХІД УРОКУ

  1. Оголошення теми, мети, мотивації навчальної діяльності учнів
  2. Основний зміст роботи
  1. Інструктаж до виконання тестових завдань
  2. Виконання контрольної роботи (виконуються всі завдання)

 

ТЕСТИ

Варіант І

Початковий та середній рівні

(Кожна правильна відповідь1 бал)

  1. Поема А. Ахматової «Реквієм» присвячена:
  • мужнім захисникам вітчизни у Другій світовій війні;
  • жертвам громадянських воєн;
  • жертвам сталінського терору;
  • жертвам атомних бомбардувань у Хіросімі та Нагасакі.

 

  1. Звукопис, натяк, сугестія характерні для такого напряму (течії):
  • символізму; б) акмеїзму;
  • кубофутуризму; г) реалізму.

 

  1. Б. Брехт створив:

а) «драматичний театр»; б) «епічний театр»;

в) « сатиричний театр »; г) « пародійний театр ».

 

  1. Продовжте речення.

«Акмеїзм — це...»

 

Достатній рівень

(Кожна правильна відповідь2 бали)

1. Розкрийте суперечливий образ Галілея з драми Б. Брехта «Жит­тя Галілея».

  1. Зробіть короткий ідейно-художній аналіз вивченого напам’ять вірша одного з поетів «срібної доби».

 

Високий рівень

(Максимально4 бали)

Виконайте одне із завдань.

1. Напишіть есе за поезією О. Блока «Незнайома» та однією з ілю­страцій (чи однойменною картиною І. Крамського).

  1. Розкрийте інтелектуально-філософський, новаторський зміст драми Б. Брехта «Життя Галілея».

Варіант II

Початковий і середній рівні

Кожна правильна відповідь1 бал)

1. Вірш О. Блока «Скіфи» присвячений:

  • культурному впливу Європи;
  • загадковому характеру Росії;
  • сміливим відкривачам Америки;
  • давнім традиціям Азії.

 

  1. Чіткість, ясність, особлива «прозорість» образів характерні для такого напряму (течії):

а) акмеїзму; б) символізму;

в) неоромантизму; г) футуризму.

 

  1. Б. Пастернак є автором:
  • поеми «Реквієм»;
  • п’єси «Матінка Кураж та її діти»;
  • роману «Доктор Живаго»;
  • поезії «Незнайома».

 

  1. Продовжте речення.

«Футуризм — це...»

 

Достатній рівень

(Кожна правильна відповідь2 бали)

1. Опишіть особливості «епічного театру» Б. Брехта.

  1. Зробіть короткий ідейно-художній аналіз улюбленої поезії «срібної доби».

 

Високий рівень

(Максимально4 бали)

Виконайте одне із завдань.

  1. Напишіть твір «Моральна відповідальність учених за їх від­криття» за п’єсою Б. Брехта «Життя Галілея» та власними спо­стереженнями .
  2. Напишіть есе про розквіт російської поезії «срібної доби».
Категорія: Конспекти уроків із зарубіжної літератури 11 клас | Додав: uthitel (24.01.2018)
Переглядів: 758 | Рейтинг: 0.0/0

Всього коментарів: 0
Имя *:
Email *:
Код *: