Головна » Статті » Конспекти уроків для старших класів » Конспекти уроків із історії України 11 клас

Урок № 55 Повторювально-узагальнювальний урок за темою «Україна в період загострення кризи радянської системи».


Урок № 55
Повторювально-узагальнювальний урок за темою «Україна в період загострення
кризи радянської системи».
Мета: повторити, узагальнити та закріпити матеріал із теми; проконтролювати знання, уміння, навички учнів; забезпечити самостійність виконання завдань; виховувати почуття поваги до
історичного минулого своєї держави.
Тип уроку: перевірка й облік знань, умінь і навичок.
Хід уроку
I. Організаційна частина
II. пОвтОрення й узагальнення знань
 Тестові завдання
Варіант 1
1. Укажіть рік усунення П. Шелеста від влади.
А 1970 р. Б 1972 р.
В 1974 р. Г 1976 р.
2. Укажіть прізвище історичного діяча, який очолив Українську
Гельсінську Спілку (УГС).
А О. Бердник Б І. Кандиба
В П. Григоренко Г М. Руденко
3. Укажіть поняття, яке відповідає визначенню.
Метод господарювання підприємств в умовах соціалістичної економіки, який поєднав централізоване керівництво з певною господарською самостійністю підприємств.

А інтеграція
В продрозкладка
Б госпрозрахунок
Г продподаток

4. Укажіть особливості політичного курсу СРСР після приходу до
влади Л. Брежнєва.
А продовження політики десталінізації
Б подальша лібералізація усіх сфер життя
В відновлення посади Генерального секретаря ЦК КПРС
Г періодичне оновлення складу партійних органів
5. Укажіть назву закону, який був прийнятий в Україні у квітні
1978 р.
А Постанова ЦК КПРС «Про поліпшення управління промисловістю, вдосконалення планування та посилення економічного стимулювання промислового виробництва»
Б Конституція України
В Восьмий п’ятирічний план
Г Продовольча програма
6. Укажіть причину деструктивних процесів на селі в 1970—
1980-х рр.
А зниження капіталовкладень у сільське господарство
Б зменшення посівних площ
В необґрунтоване підвищення державою цін на сільськогосподарську продукцію
Г переважання ручної праці
7. Укажіть особливості економічного розвитку України в 1970—
1980-х рр.
1 високі темпи розвитку електроенергетики
2 переважання виробництва засобів праці над виробництвом
предметів споживання
3 широке впровадження механізації та автоматизації виробництва
4 відповідальне ставлення влади до природного середовища
України
5 будівництво нових великих підприємств, комплексів
6 висока якість виробленої продукції
7 зменшення податків із колгоспів
8. Установіть відповідність між прізвищами історичних осіб та їх
характеристиками.
1 І. Світличний
2 Г. Снегірьов
3 В. Стус
4 О. Заливаха
А художник
Б літературний критик
В кінорежисер
Г поет
Д театральний режисер
9. Установіть хронологічну послідовність подій.
А звільнення П. Шелеста з посади першого секретаря ЦК КПУ
Б створення Української Гельсінської спілки
В початок економічних («косигінських») реформ
Г прийняття Продовольчої програми
10. Назвіть причини активізації опозиційного руху в другій половині 1960-х — на початку 1970-х рр.
11. Укажіть течії опозиційного руху, які існували в Україні в роки
«застою». Назвіть їх провідних діячів.
12. Назвіть характерні ознаки національного руху України
в 1970-х рр.
Варіант 2
1. Укажіть рік призначення В. Щербицького першим секретарем
ЦК КПУ.
А 1970 р. Б 1972 р.
В 1974 р. Г 1976 р.
2. Укажіть прізвище політичного діяча СРСР, який був «батьком»
економічної реформи в середині 1960-х рр.
А Л. Брежнєв Б П. Шелест

В А. Суслов Г О. Косигін
3. Укажіть поняття, яке відповідає визначенню.
Панівна партійна еліта в СРСР, що повністю контролю
вала всі сфери життя суспільства.
А номенклатура
В інтелігенція
Б дисиденти
Г службовці

4. Укажіть особливість розвитку економіки УРСР у середині
1960-х — на початку 1980-х рр.
А переважний розвиток соціальної сфери села
Б відновлення галузевих міністерств
В недостатнє фінансування аграрного сектору
Г створення раднаргоспів
5. Укажіть назву легальної дисидентської правозахисної організації.
А Українська робітничо-селянська спілка
Б Український революційний центр
В Українська Гельсінська Спілка
Г Український Національний Комітет
6. Укажіть причину поразки економічних реформ у другій половині 1960-х рр.
А економічні реформи зруйнували основи командно-адміністративної системи
Б економічні реформи ліквідували формалізм, бюрократію
В економічні реформи передбачали ринкову ідеологію, яка не
була сприйнята вищими посадовцями
Г інтенсивний характер розвитку економіки
7. Укажіть особливості суспільних відносин у другій половині
1960-х — середині 1980-х рр.
1 високі темпи зростання кількості жителів міст
2 спад зростання кількості інтелігенції
3 зменшення народжуваності
4 висока якість життя
5 зміни в етнічному складі населення і зменшення кількості
українців
6 поширення у суспільстві подвійної моралі, зневіри
7 зменшення кількісного складу номенклатурно-бюрократичного апарату
8. Установіть відповідність між прізвищами історичних осіб та їх
характеристиками.
1 О. Гончар
2 В. Касіян
3 Л. Биков
4 Г. Майборода
А скульптор
Б письменник
В художник
Г актор, кінорежисер
Д композитор
9. Установіть хронологічну послідовність подій.
А прийняття Конституції УРСР
Б публікація роману О. Гончара «Собор» у журналі «Вітчизна»
В перша хвиля арештів дисидентів в Україні
Г прийняття Продовольчої програми
10. Складіть історичний портрет П. Шелеста і дайте власну оцінку
його діяльності.
11. Чому восьму п’ятирічку називали «золотою»? Обґрунтуйте свою
думку конкретними прикладами з курсу історії України.
12. Охарактеризуйте зміни в повсякденному житті населення України,
пов’язані з кризовими процесами в суспільстві періоду «застою».
III. підсуМки урОку

Категорія: Конспекти уроків із історії України 11 клас | Додав: uthitel (03.01.2019)
Переглядів: 379 | Рейтинг: 0.0/0

Всього коментарів: 0
Имя *:
Email *:
Код *: