Оголошується набір на 2024-2025 н.р. для навчання в дистанційному центрі 'Поруч'
 
Головна » Статті » Конспекти уроків для старших класів » Конспекти уроків із історії України 11 клас

Урок № 36 Повторювально-узагальнювальний урок за темою «Україна в умовах десталінізації (1956—1964 рр.)».


Урок № 36
Повторювально-узагальнювальний урок за темою «Україна в умовах десталінізації
(1956—1964 рр.)».
Мета: повторити, узагальнити і закріпити матеріал із теми; проконтролювати знання, уміння
і навички учнів; забезпечити самостійність виконання завдань; виховувати почуття поваги до історичного минулого своєї держави.
Тип уроку: перевірка й облік знань, умінь і навичок.
Хід уроку
I. Організаційна частина
II. пОвтОрення й узагальнення знань
 Тестові завдання
Варіант І
1. Укажіть дату входження Криму до складу УРСР.
А листопад 1953 р. Б лютий 1954 р.
В березень 1955 р. Г квітень 1956 р.
2. Укажіть прізвище партійного діяча, який став першим секретарем ЦК КПУ в 1953 р.
А М. Хрущов
Б О. Кириченко
В М. Підгорний
Г Т. Строкач
3. Укажіть подію зі всесвітньої історії, яка збіглася в часі
з ХХ з’їздом КПРС.
А «Празька весна» в Чехословаччині
Б антирадянське повстання в Угорщині
В Берлінська криза
Г Карибська криза
4. Укажіть особливість розвитку дисидентського руху в Україні.
А активна підтримка дисидентів робітниками та селянами
Б бажання повалити більшовицьку владу в Україні
В захист дисидентами прав і свобод людини
Г здійснення терористичних актів проти керівництва України
5. Укажіть назву найбільш відомої дисидентської групи, яка виникла в 1958 р. на Львівщині.
А Об’єднана партія визволення України
Б Молодіжна національна організація
В Український революційний центр
Г Українська робітничо-селянська спілка
6. Укажіть причину протестів і зростання соціальної активності
національної інтелігенції в період десталінізації.
А політика русифікації
Б зародження дисидентського руху
В освоєння цілинних і перелогових земель
Г нестача товарів першої необхідності
7. Укажіть причини виникнення дисидентського руху.
1 розгортання науково-технічної революції
2 критика культу особи Сталіна
3 політика русифікації
4 обмеження національного, культурного, духовного життя
українського суспільства
5 припинення «холодної війни» із Заходом
6 політика десталінізації, яка сприяла поліпшенню внутрішньополітичної ситуації в Україні
7 практично бездержавний статус України у складі СРСР
8. Установіть відповідність між прізвищами історичних осіб та їх
характеристиками.
1 О. Гончар
2 М. Амосов
3 С. Параджанов
4 В. Глушков
А визначний вірменський та український
кінорежисер, режисер фільму «Тіні забутих предків»
Б академік, директор Інституту кібернетики АН УРСР
В письменник, автор роману «Собор»
Г відомий хірург, розробив нові методи
лікування серцевих захворювань
Д президент Академії Наук УРСР
9. Установіть хронологічну послідовність подій.
А початок широкомасштабного житлового будівництва
Б призначення П. Шелеста на посаду першого секретаря
ЦК КПУ
В ХХ з’їзд КПРС
Г утворення раднаргоспів
10. Назвіть повноваження новоутворених органів управління промисловістю.
11. Визначте зміст реформ, здійснених у сільському господарстві
України.
Варіант 2
1. Укажіть дату усунення М. Хрущова від влади.
А червень 1962 р.
Б грудень 1963 р.
В жовтень 1964 р.
Г вересень 1965 р.
2. Укажіть прізвище відомого українського академіка, який
у 1962 р. очолив Академію наук УРСР.
А Б. Патон
Б О. Палладін
В В. Глушков
Г М. Амосов
3. Укажіть подію зі всесвітньої історії, яка збіглася в часі з космічним польотом Ю. Гагаріна.
А Карибська криза
Б початок війни у В’єтнамі
В зведення Берлінської стіни
Г створення Європарламенту
4. Укажіть особливість десталінізації в другій половині 1950-х —
першій половині 1960-х рр.
А надання дозволу пересічним громадянам вільно виїжджати
за кордон
Б недопущення критики культу особи Сталіна
В реабілітація жертв репресій
Г прагнення СРСР припинити «холодну війну» із Заходом
5. Укажіть назву територіального органу управління народним
господарством, створеного у 1957 р.
А Вища Рада Народного Господарства СРСР
Б Рада Міністрів УРСР
В Рада Народного Господарства УРСР
Г Рада Міністрів СРСР
6. Укажіть причину різкого спаду сільськогосподарського виробництва наприкінці 1950-х — у першій половині 1960-х рр.
А проведення політики екстенсивного розвитку сільського господарства
Б освоєння цілинних і перелогових земель
В зниження адміністративно-командного тиску на колгоспи
Г різке підвищення заробітної плати колгоспникам
7. Укажіть характерні ознаки змін у духовному житті України
наприкінці 1950-х — на початку 1960-х рр.
1 послаблення ідеологічного тиску на культуру
2 видавництво книг, газет, журналів лише українською мовою
3 пом’якшення цензури
4 створення різноманітних художніх, літературних об’єднань
5 зростання політичної та національної самосвідомості молодих представників культури
6 посилення русифікації культури України
7 реабілітація несправедливо репресованих діячів української
культури
8. Установіть відповідність між прізвищами видатних українських
діячів та галузями їх діяльності.
1 Б. Патон
2 Н. Рибак
3 К. Данькевич
4 Т. Юра
А Український композитор
Б Український театральний режисер
В Президент АН УРСР
Г Відомий український письменник
Д Відомий український художник-карикатурист
9. Установіть хронологічну послідовність подій.
А Суд у Львові над членами дисидентської організації Л. Лук’яненком та І. Кандибою
Б Входження Криму до складу УРСР
В Відкритий лист політв’язнів українців до ООН
Г Призначення першим секретарем ЦК КПУ П. Шелеста
10. До яких заходів вдавався тоталітарний режим щодо представників українського національного руху в 1960-х рр.?
11. Визначте основні напрямки діяльності шістдесятників в Україні.
III. підсуМки урОку
IV. дОМашнє завдання
Випереджальне завдання. Підготуйте повідомлення за темами: «Участь українців у культурному житті Канади», «Українці
в Бразилії», «Діяльність Канадського інституту українських студій» (кільком учням).

Категорія: Конспекти уроків із історії України 11 клас | Додав: uthitel (02.01.2019)
Переглядів: 558 | Рейтинг: 0.0/0

Всього коментарів: 0
Имя *:
Email *:
Код *: