Оголошується набір на 2024-2025 н.р. для навчання в дистанційному центрі 'Поруч'
 
Головна » Статті » Конспекти уроків для середніх класів » Конспекти уроків з хімії 9 клас

Урок 46 Тема. Практична робота № 4 «Властивості оцтової кислоти».


Урок 46
Тема. Практична робота № 4 «Властивості оцтової
кислоти».
Мета:дослідити фізичні та хімічні властивості оцтової кисло­
ти, закріпити знання про карбонові кислоти на прикла­
ді оцтової кислоти, повторити реакції йонного обміну;
формувати навички спостерігати і робити висновки.
Матеріали:безводний натрій ацетат, порошок магнію, магній
оксид, натрій карбонат, розчини сульфатної (10%­ї),
оцтової кислот, натрій або калій гідроксиду, лакмусу.
обладнання: штатив із пробірками, пробіркотримач, шпатель, пі­
петка, пальник.
Базові поняття
та терміни:
карбонові кислоти, карбоксильна група, оцтова кис­
лота.
Тип уроку: урок­практикум.
Методи
навчання: словесні, репродуктивні, дослідницькі, практичні.
структура уроку
I. Організаційний етап .................................6 хв
II. Актуалізація опорних знань...........................5 хв
III. Проведення практичної роботи........................30 хв
IV. Підбиття підсумків уроку ............................. 3 хв
V. Домашнє завдання...................................1 хв
хід уроку
I. організаційний етап
Привітання. Інструктаж з проведення практичної роботи і правил тех-ніки безпеки.
Учитель повідомляє тему практичної роботи, просить учнів сформу-лювати мету практичної роботи, а також пояснює принципи оформлення
результатів практичної роботи в зошитах.
II. Актуалізація опорних знань
Бесіда f f
1. Які хімічні властивості мають карбонові кислоти?
2. З яким речовинами реагує оцтова кислота?
3. Які хімічні властивості карбонових кислот є спільними з властивос-тями неорганічних кислот?
4. Назвіть фізичні властивості оцтової кислоти.
5. Як можна отримати оцтову кислоту?
6. Які ви знаєте правила техніки безпеки при роботі з кислотами?
III. Проведення практичної роботи
Дослід 1. Помістіть у пробірку півшпателя безводного натрій ацетату
та додайте декілька крапель 10%-ї сульфатної кислоти так, щоб вона змо-чила сіль. Нагрійте пробірку на спиртовому пальнику протягом 1–2 хвилин,
дотримуючи правил техніки безпеки. Зробіть висновок про перебіг реакції
за зміною запаху в пробірці. Складіть рівняння реакції.
Дослід 2. Налийте у дві пробірки по 1 мл розчину оцтової кислоти. До пер-шої пробірки додайте декілька крапель розчину лакмусу, а потім нейтралізуйте
кислоту розчином лугу. До другої пробірки насипте трохи порошку магнію.
За якими ознаками можна робити висновок про перебіг реакції в обох випад-ках? Складіть рівняння реакцій у молекулярному та йонному вигляді.
Дослід 3. Налийте у дві пробірки по 1 мл розчину оцтової кислоти. До
однієї пробірки додайте трохи магній оксиду, а до другої — натрій карбона-ту. За якими ознаками можна судити про перебіг реакції в обох випадках?
Складіть рівняння реакцій у молекулярному і йонному вигляді.
Учні описують результати роботи, складають рівняння реакцій, роблять
висновки.
IV. Підбиття підсумків уроку
V. Домашнє завдання
Підготувати стислі повідомлення про особливості окремих представ-ників карбонових кислот.

 
 
Категорія: Конспекти уроків з хімії 9 клас | Додав: uthitel (17.02.2018)
Переглядів: 527 | Рейтинг: 0.0/0

Всього коментарів: 0
Имя *:
Email *:
Код *: