Головна » Статті » Конспекти уроків для середніх класів » Конспекти уроків з інформатики 5 клас

Урок № 5 Складові комп’ютера: системний блок, пристрої введення (миша, клавіатура), зберігання (жорсткий магнітний диск, оптичний диск

Урок № 5 Складові комп’ютера: системний блок, пристрої введення (миша, клавіатура), зберігання (жорсткий магнітний диск, оптичний диск,

флеш-пам’ять), виведення даних (монітор, принтер), їх призначення

Мета уроку: ознайомити учнів зі складовими комп’ютера, ввести поняття «пристрої введення, зберігання і виведення даних», познайомити учнів з їх призначенням.

Очікувані результати: учні повинні знати складові персонального комп’ютера, їх призначення; пристрої введення даних (миша, клавіатура); пристрої зберігання даних (жорсткий магнітний диск, оптичний диск, флеш-пам’ять); пристрої виведення даних (монітор, принтер); учні повинні вміти наводити приклади складових персонального комп’ютера; наводити призначення пристроїв введення, зберігання і виведення даних.

Обладнання: ПК, підручники, дидактичні картки.

Тип уроку: вивчення нового матеріалу, формування умінь та навичок.

1. Організаційний етап

1.1. Привітання вчителя й учнів, організація уваги.

1.2. Перевірка наявності робочих зошитів, підручників тощо.

2. Перевірка домашнього завдання

2.1. Перевірка вчителем завдання за підручником.

2.2. Презентація створених вдома методів кодування повідом­лень.

3. Актуалізація опорних знань

Вправа «Останнє слово за мною» (файл U_5.doc).

4. Мотивація навчальної діяльності

4.1. Розминка «Для розумників і розумниць» (робота за картками).

Учитель роздає учням дидактичні картки. Учні повинні скла­сти слова зі складів та речення зі слів (приклад картки — файл Pk_5.doc).

4.2. Розповідь учителя.

Слова і речення складаються з частин: слова — зі складів, речення — зі слів. Так і кожен предмет чи істота складаються з ча­стин. Наприклад, кулькова ручка складається з корпусу, ковпачка, трубочки, стрижня, пружини, наконечника та кульки. Це її частини. Так само ми можемо назвати частини тварини: ­голова, тулуб, хвіст, лапи, вуха тощо. Як ви вважаєте, комп’ютер теж складається з частин?

4.3. Повідомлення теми та мети уроку.

5. Вивчення нового матеріалу

5.1. Мозкова атака.

Учитель записує на дошці запитання: «Люди яких професій використовують комп’ютер?». Учні називають професії, учитель записує їх на дошці. Наприкінці вправи вони разом обговорюють створену схему (приклад схеми — файл S_5.doc).

5.2. Лекція вчителя (файл L_5.doc).

План

  1. Перші рахувальні прилади.
  2. Перша обчислювальна машина.
  3. Перший комп’ютер.
  4. Комп’ютер в житті людини.
  5. Історія створення комп’ютера.
  6. Будова сучасного персонального комп’ютера:
  • ) системний блок;
  • ) монітор;
  • ) клавіатура;
  • ) маніпулятор «миша».
  1. Склад системного блоку.
  2. Пристрої введення та пристрої виведення даних:
  • ) пристрої введення даних;

б) пристрої виведення даних.

6. Закріплення знань

Експрес-опитування.

Запитання для опитування (файл О_5.doc)

Учитель задає запитання. За кожну відгадку учень отримує картку з «комп’ютером» — хто назбирає більше «комп’ютерів», той отримує більш високу оцінку.

7. Застосування набутих знань

Гра «Знайди свою половинку» (файл G_5.doc).

Альтернативні завдання: [5] завдання 1–2 на с. 35; [4] вправа 5 на с. 45.

8. Підбиття підсумків уроку

8.1. Творча робота.

Що нового ви дізналися? (Відповідь на запитання — у вигляді малюнка.)

Чи все було зрозуміло на уроці? (На малюку треба домалювати відповідний смайлик.)

8.2. Оцінювання діяльності учнів та виставлення оцінок.

9. Домашнє завдання, інструктаж щодо його виконання

Підручник_________________________________________________________________

Робочий зошит_____________________________________________________________

Додаткове завдання.

  1. Намалюйте складові комп’ютера, за­мінивши їх тваринами.
  2. Складіть паспорт свого комп’ютера (файл T_5.doc).
Категорія: Конспекти уроків з інформатики 5 клас | Додав: uthitel (01.11.2018)
Переглядів: 291 | Рейтинг: 0.0/0

Всього коментарів: 0
Имя *:
Email *:
Код *: