Оголошується набір на 2024-2025 н.р. для навчання в дистанційному центрі 'Поруч'
 
Головна » Статті » Конспекти уроків для середніх класів » Конспекти уроків із біології 8 клас

Урок № 37 Різноманітність хрящових риб. Роль в екосистемах та господарське значення хрящових риб

Урок № 37

Різноманітність хрящових риб. Роль в екосистемах
та господарське значення хрящових риб

Мета уроку: поглибити знання учнів про різноманітність хрящових риб, розкрити поняття про поведінку хрящових риб, розглянути їх роль у природі та господарське значення; розвивати логічне мислення, пам’ять; удосконалювати вміння працювати з додатковою літературою та джерелами Інтернету; формувати екологічно цілісну орієнтацію в плані взаємин людини і навколишнього природного середовища.

Очікувані результати: учні розпізнають та називають хрящових риб за зображеннями; учні пояснюють значення поведінки риб у їх пристосованості до середовища існування, значення збереження видової різноманітності риб, необхідність регулювання їхньої чисельності, значення хрящових риб у природі та в житті людини.

Обладнання: ____________________________________________________________________

Тип уроку: комбінований.

  1. 1. Організаційний етап

Привітання учнів, перевірка їх готовності до уроку.

  1. 2. Перевірка домашнього завдання й актуалізація опорних знань учнів

2.1. Індивідуальна робота учнів за картками.

2.2. Виконання тестових завдань.

Вибрати одну правильну відповідь.

1. За допомогою органа бічної лінії риба відчуває:

А тиск і силу течії води

Б наближення до твердих підводних об’єктів, силу течії води

В наближення до твердих підводних предметів

Г силу течії води, наближення до твердих підводних об’єктів, тиск води

 

2. Видільна система хрящових риб представлена:

А тулубовими нирками В тазовими нирками

Б черевними нирками Г грудними нирками

3. Кровоносна система риб:

А замкнена, одне коло кровообігу, серце двокамерне

Б незамкнена, одне коло кровообігу, серце двокамерне

В замкнена, два кола кровообігу, серце двокамерне

Г замкнена, одне коло кровообігу, серце однокамерне

4. Особливості будови травної системи хрящових риб:

А зуби розташовані у 5–7 рядів, розвинені травні залози — печінка і підшлункова залоза, наявний спіральний клапан, який збільшує всмоктувальну поверхню кишечнику

Б зуби розташовані у 5–7 рядів, ростуть протягом життя, акули — хижаки

В зуби розташовані у 5–7 рядів, наявний спіральний клапан, який збільшує всмоктувальну поверхню кишечнику

Г зуби розташовані у 5–7 рядів, розвинені травні залози — печінка і підшлункова залоза, наявний спіральний клапан, який збільшує всмоктувальну поверхню кишечнику, тіло покрите плакоїдною лускою

5. Хребет хрящової риби представлений такими відділами:

А грудним і тулубовим В тулубовим і хвостовим

Б тулубовим і поперековим Г шийним і тулубовим

6. У риб парними плавцями є:

А грудні і спинні В спинні і анальні

Б грудні і черевні Г анальні і черевні

  1. 3. Мотивація навчальної діяльності

Слово вчителя

За багато мільйонів років до того, як на планеті з’явилася перша людина, володарем первісних морів була акула.

Уже давньогрецький учений Арістотель займався вивченням цього старожитнього хижака, що тисячі років дражнить людську фантазію. У I ст. н. е. Пліній Старший писав про жорстокі сутички з акулами, які вимушені були вести ловці губок.

Можна припустити, що деякі з акул, які вважаються вимерлими, продовжують існувати й понині. За декілька сотень мільйонів років свого існування ці тварини лише злегка змінилися.

Повідомлення теми уроку. Визначення мети та завдань уроку.

  1. 4. Засвоєння нового матеріалу

План пояснення нового матеріалу

1. Різноманітність хрящових риб. (Повідомлення учнів, бесіда, самостійна робота з підручником.)

2. Роль хрящових риб в екосистемах та їх значення в житті людини. (Бесіда, складання опорної схеми.)

  1. 5. Узагальнення і закріплення знань

5.1. Складання сенканів на теми «Акула», «Скат».

5.2. Розгадування кросворда.

  1. 6. Підбиття підсумків уроку

Учні самостійно підводять підсумки уроку, називають представників класу Хрящові риби, пояснюють їх роль в екосистемах та господарській діяльності людини.

  1. 7. Домашнє завдання

7.1. Завдання для всього класу.

Підручник _____________________________________________

Зошит _________________________________________________

7.2. Індивідуальні та творчі завдання.

Підібрати цікаві факти про кісткових риб.

Категорія: Конспекти уроків із біології 8 клас | Додав: uthitel (09.02.2018)
Переглядів: 583 | Рейтинг: 0.0/0

Всього коментарів: 0
Имя *:
Email *:
Код *: