Головна » Статті » Конспекти уроків для середніх класів » Конспекти уроків із біології 8 клас

Урок № 2 Роль тварин у житті людини

Урок № 2

Роль тварин у житті людини

Мета уроку: поглибити знання учнів про різноманітність тваринного світу; з’ясувати значення тварин у природі та в житті людини; розвивати логічне мислення, творчу активність учнів; формувати ціннісні орієнтації на збереження природи.

Очікувані результати: учні наводять приклади значення тварин у природі та в житті людини; роблять висновок про значення тварин у житті людини.

Обладнання: ____________________________________________________________________

Тип уроку: комбінований.

  1. 1. Організаційний етап

Привітання учнів, перевірка їх готовності до уроку.

  1. 2. Перевірка домашнього завдання й актуалізація опорних знань учнів

2.1. Виконання тестових завдань.

Вибрати одну правильну відповідь.

1. Наука, що вивчає представників тваринного світу,— це:

А екологія В мікологія

Б біологія Г зоологія

2. Вид — це:

А окремий організм

Б сукупність організмів, які подібні за особливостями будови та процесами життєдіяльності, вільно схрещуються між собою та дають плодюче потомство

В група подібних організмів

Г клас організмів

3. Найвищою систематичною одиницею є:

А вид Б родина В клас Г царство

4. Основною систематичною одиницею є:

А вид Б ряд В родина Г царство

5. Класифікувати організм — це означає визначити його:

А середовище життя В місце в системі органічного світу

Б спосіб життя Г хімічний склад

6. Близькі роди об’єднують у:

А види В родини

Б типи Г класи

7. Близькі родини об’єднують у:

А ряди В класи

Б типи Г царства

2.2. Перевірка сенканів на тему «Тварини» (частина домашнього завдання).

2.3. «Коло ідей».

Робота в групах

— Чому науки зоологія і ботаніка виникли раніше за всі інші?

  1. 3. Мотивація навчальної діяльності

Слово вчителя

А чи знаєте ви, що деяким тваринам вдячні люди споруджували пам’ятники? Насамперед заслужив пам’ятник один з найдавніших і найвірніших друзів людини — собака. У місті Ном штату Аляска стоїть бронзовий пам’ятник їздовому собаці Бальто, який у важку зимову негоду до-ставив пакунок з лікувальною сироваткою, врятувавши людей від епідемії тяжкої хвороби.

У Парижі височить пам’ятник сенбернару Баррі, який у Швейцарських Альпах відшукав понад 40 людей у снігових обвалах.

В американському місті Солт-Лейк-Сіті споруджено пам’ятник птахам мартинам за те, що вони врятували поля від нападу сарани. Установлено пам’ятники птахам і в інших країнах: у Канаді — канадській казарці, у Франції і Великій Британії — поштовим голубам.

У Парижі (перед Пастерівським інститутом) та в Токіо споруджено пам’ятники жабам — незамінним лабораторним тваринам, завдяки яким зроблено чимало важливих наукових відкриттів.

Це тільки незначна кількість тварин, яким завдячують люди. А чи можливе життя людини без тварин?

Повідомлення теми уроку. Визначення разом з учнями мети та завдань уроку.

  1. 4. Засвоєння нового матеріалу

План пояснення нового матеріалу

1. Значення тварин у природі. (Бесіда, складання опорної схеми.)

2. Значення тварин у житті людини. (Бесіда, повідомлення учнів, складання опорної схеми.)

  1. 5. Узагальнення і закріплення знань

5.1. «Творча лабораторія» (робота у творчих групах).

— Тварини — санітари довкілля. Доведіть це.

  1. 6. Підбиття підсумків уроку

Фронтальна бесіда

1. Схарактеризуйте роль тварин у природі.

2. Яку позитивну роль у житті людини відіграють тварини?

3. Яку негативну роль можуть відігравати тварини в житті людини?

4. До яких наслідків може призвести знищення «шкідливих» тварин людиною?

  1. 7. Домашнє завдання

7.1. Завдання для всього класу.

Підручник _____________________________________________

Зошит _________________________________________________

7.2. Індивідуальні та творчі завдання.

1. Підібрати або самостійно скласти ребуси про тварин.

2. Скласти «Подяку тваринам» (твір-мініатюра).

 

 

Категорія: Конспекти уроків із біології 8 клас | Додав: uthitel (24.09.2018)
Переглядів: 475 | Рейтинг: 0.0/0

Всього коментарів: 0
Имя *:
Email *:
Код *: