Головна » Статті » Конспекти уроків для початкових класів » Конспекти уроків основ здоров'я 3 клас

Урок 8. ОХАЙНІСТЬ ТА ОСОБИСТА ГІГІЄНА. ДОГЛЯД ЗА ОДЯГОМ І ВЗУТТЯМ

Урок 8. ОХАЙНІСТЬ ТА ОСОБИСТА ГІГІЄНА. ДОГЛЯД ЗА ОДЯГОМ І ВЗУТТЯМ

Мета: навчати учнів пояснювати, чому важливо мати охайний вигляд, дотримувати правил гігієни; формувати навички догляду за одягом і взуттям, обирання їх відповідно до погоди; виховувати дисциплінованість, прагнення зберегти своє здоров'я.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Гра «Вільний мікрофон»

— Що таке активний відпочинок?

— Розкажіть про свій активний відпочинок.

— Які переваги має активний відпочинок?

— Яких правил безпеки під час активного відпочинку слід дотримувати? Чому?

— Які ви знаєте види спорту, що потребують застосування засобів захисту від травмування?

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, яке значення для здоров’я має охайність та особиста гігієна.

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота за підручником (с. 33-37)

Читання статті «Охайність та особиста гігієна. Догляд за одягом і взуттям».

— Чи не забули ви сьогодні вмитися, причесатися, почистити одяг і взуття?

— Чи всі ґудзики на місці? Перевірте, чи маєте ви носову хустинку, гребінець.

— Як виглядає і почувається охайна людина?

— Про що свідчить охайність людини?

— Доведіть, що від чистоти одягу і взуття залежить здоров’я.

— Поясніть, як слід добирати речі.

— Доведіть, що для різних видів діяльності потрібний різний одяг і взуття.

— Назвіть правила догляду за одягом.

— Які правила догляду за взуттям ви запам’ятали?

Запам’ятай! Учись самостійно доглядати за своїм одягом і взуттям.

2. Фізкультхвилинка

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1. Продовження роботи за підручником (с. 33-36)

1) Робота за малюнками.

— Розгляньте малюнки на с. 33. Які правила особистої гігієни виконують діти?

— Розгляньте малюнки на с. 33. Для яких видів діяльності призначений цей одяг?

— Розгляньте малюнки на с. 35-36. Які правила догляду за одягом і взуттям виконують діти?

2) Робота над прислів’ями.

• На неохайній людині всяка одежа погана.

• Бережи одяг, поки новий, а здоров’я — поки молодий.

3) Робота над загадками.

• Як дивлюся я у нього,

Бачу там себе самого. (Дзеркало)

• Лежу в кишені і чекаю

Рев, бруднуль і плаксія.

Витру їм потоки сліз.

Не забуду і про ніс. (Носовичок)

• Наче їжачок на вигляд.

Та не просить їсти.

По одягу пробіжить —

Стане одяг чистий. (Щітка)

4) Робота в групах.

— Обговоріть, як слід доглядати за своїм одягом і взуттям.

Запам’ятайте! Взуття має бути зручним і підходити за розміром.

5) Робота за малюнками.

— Розгляньте малюнки. Хто з дітей неправильно вдягнений для катання на ковзанах і занять у спортзалі?

2. Робота в парах

— Розкажіть одне одному про ваш улюблений одяг.

3. Фронтальна бесіда

— Чим вкрите наше тіло?

— Які ознаки має шкіра? Якою є її будова?

— Як одяг допомагає зберегти шкіру здоровою?

— Який одяг ми вдягаємо на ніч?

— Як називають одяг для уроків фізичної культури?

— Чому потрібно перевдягатися після школи?

— Які предмети верхнього одягу ви знаєте?

Запам’ятайте! Чистий одяг допомагає зберегти шкіру здоровою.

VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

Бесіда

— Чому важливо мати охайний вигляд?

— Яких правил особистої гігієни слід дотримувати?

— Як доглядати за одягом?

— Як доглядати за взуттям?

Категорія: Конспекти уроків основ здоров'я 3 клас | Додав: uthitel (27.07.2019)
Переглядів: 446 | Рейтинг: 0.0/0

Всього коментарів: 0
Имя *:
Email *:
Код *: