Головна » Статті » Конспекти уроків для початкових класів » Конспекти уроків основ здоров'я 3 клас

Урок 11. ПРО ПРОДУКТИ ХАРЧУВАННЯ. ПРАКТИЧНА РОБОТА. ВИЗНАЧЕННЯ ТЕРМІНУ ПРИДАТНОСТІ ТА УМОВ ЗБЕРІГАННЯ ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ ЗА ЇХ МАРКУВАННЯМ

Урок 11. ПРО ПРОДУКТИ ХАРЧУВАННЯ. ПРАКТИЧНА РОБОТА. ВИЗНАЧЕННЯ ТЕРМІНУ ПРИДАТНОСТІ ТА УМОВ ЗБЕРІГАННЯ ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ ЗА ЇХ МАРКУВАННЯМ

(української народної казки «Ріпка» та байки Л. Глібова «Лебідь, Щука і Рак»)

Мета: навчати школярів взаємодіяти з іншими людьми; сприяти згуртованості і дружбі у класі; обговорити казки, прислів'я, у яких ідеться про дружбу, взаємодопомогу, товариськість; виховувати культуру спілкування.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

— Для чого слід уважно перевіряти термін придатності харчових продуктів?

— Чи можна вживати неякісні і прострочені продукти харчування? Чим вони небезпечні?

— Що слід робити при харчовому отруєнні?

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Ми починаємо вивчати розділ «Серед людей». У ньому ви дізнаєтесь, що таке дружний клас, дружна родина, як стати толерантним, про правила спілкування, як залагодити конфлікт, як комп’ютер впливає на здоров’я.

Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, як взаємодіяти з іншими людьми.

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота за підручником (с. 48-49)

— Що таке колектив?

— Який клас називають дружним?

— Який девіз у дружного класу?

— Розгляньте малюнки на с. 49. Яких правил мають дотримувати учні під час навчання або виконання спільної роботи?

2. Фізкультхвилинка

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1. Читання вірша А. Костецького «Гойдалка на двох»

ГОЙДАЛКА НА ДВОХ

Спробуй на гойдалці

сам покататись!

Будуть навколо

всі дивуватись.

Тут

навіть зовсім

затятий жаднюга

місцем

повинен ділитися

з другом.

— Розкажіть, що вам подобається робити разом з іншими дітьми.

Запам’ятайте! Взаємодія — це коли люди щось роблять разом і допомагають одне одному.

2. Робота над проектом

— Об’єднайтесь у три групи («Художники», «Поети», «Юристи»).

«Художники» створять емблему класу.

«Поети» напишуть вірш, який стане вашим девізом.

«Юристи» складуть правила класу.

Оформіть плакат з емблемою, девізом і правилами та почепіть його на видноті.

3. Продовження роботи за підручником (с. 50)

1) Робота над прислів'ям.

Щасливо там жити, де вміють дружити.

2) Робота в групах.

— Складіть із пазлів картину.

— Проаналізуйте свою роботу, дайте відповіді на запитання:

• Чи не заважали ви одне одному?

• Чи спокійно спілкувалися, не сварилися?

• Чи важко було виконувати завдання в групі?

3) Практична робота. Обговорення літературних джерел (української народної казки: «Ріпка» та байки Л. Глібова «Лебідь, Щука і Рак»).

— Об’єднайтесь у дві групи («Казка» і «Байка») та прочитайте:

• група «Казка» — казку Івана Франка «Ріпка»;

• група «Байка» — байку Леоніда Глібова «Лебідь, Щука і Рак».

— Обговоріть байку.

• Що хотіли зробити Лебідь, Щука і Рак?

• Куди кожен з них тягнув хуру?

• Чи трапляються подібні ситуації у вашому класі?

• Як їх краще розв’язувати: галасувати, сперечатися, наполягати на своєму чи радитися, домовлятися і діяти разом?

— Обговоріть казку.

• Хто посадив ріпку?

• Хто допомагав її витягнути?

— Що було головною умовою успіху?

— Чи трапляються подібні ситуації у вашому класі?

— Наведіть приклади таких ситуацій.

— Як ви розумієте вислів: «Один — за всіх і всі — за одного»?

— Поясніть, чому важливо вміти взаємодіяти.

VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

Бесіда

— Як ви вважаєте, чи можна ваш клас назвати дружним?

— Пригадайте різні випадки, коли ви виконували якусь спільну роботу (на приклад, готувалися разом до свята). Чи дружними ви були між собою? Яких правил ви дотримували при взаємодії?

Категорія: Конспекти уроків основ здоров'я 3 клас | Додав: uthitel (27.07.2019)
Переглядів: 290 | Рейтинг: 0.0/0

Всього коментарів: 0
Имя *:
Email *:
Код *: