Головна » Статті » Конспекти уроків для початкових класів » Конспекти уроків основ здоров'я 3 клас

Урок 10. ПРО ПРОДУКТИ ХАРЧУВАННЯ. ПРАКТИЧНА РОБОТА. ВИЗНАЧЕННЯ ТЕРМІНУ ПРИДАТНОСТІ ТА УМОВ ЗБЕРІГАННЯ ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ ЗА ЇХ МАРКУВАННЯМ

Урок 10. ПРО ПРОДУКТИ ХАРЧУВАННЯ. ПРАКТИЧНА РОБОТА. ВИЗНАЧЕННЯ ТЕРМІНУ ПРИДАТНОСТІ ТА УМОВ ЗБЕРІГАННЯ ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ ЗА ЇХ МАРКУВАННЯМ

Мета: ознайомити учнів із причинами харчових отруєнь; пояснити небезпеку самолікування харчових отруєнь; навчати школярів визначати термін придатності харчових продуктів за маркуванням; пояснити небезпеку придбання продуктів харчування на стихійних ринках; розвивати мислення, мовлення; виховувати самостійність, обережність.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Гра «Вільний мікрофон»

— Розкажи про користь вітамінів. Наведи приклади продуктів, багатих на вітаміни.

— Для чого людині потрібні мікроелементи?

— Назви продукти харчування, які ти вживаєш. У яких з них містяться вітаміни А, В, С?

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, як розпізнавати якість продуктів харчування за певними ознаками.

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота за підручником (с. 43-44)

— Якою повинна бути їжа?

— Яку їжу необхідно споживати щодня?

— Коли треба їсти?

— Що завдає шкоди здоров’ю?

— Якими повинні бути продукти?

— Розгляньте фотографії на с. 43. Де слід купувати продукти?

— Назвіть продукти, яким треба віддавати перевагу.

— Що таке штучна їжа?

— Доведіть, що чіпси, сухарики, солодкі газовані напої тощо не варто споживати.

— Розгляньте фотографії нас. 44. На що слід звернути увагу?

— Назвіть ознаки отруєння. Що слід негайно зробити за таких ознак?

— Що потрібно зробити до приїзду лікарів?

Пам’ятайте! Самотужки лікувати харчові отруєння небезпечно для життя!

2. Фізкультхвилинка

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1. Повідомлення вчителя

— З давніх-давен люди харчувалися натуральними продуктами: молоком, яйцями, свіжою городиною. Натуральні продукти смачні та корисні для здоров’я. На жаль, вони швидко псуються, їх не можна довго зберігати і перевозити на великі відстані.

Тому люди почали використовувати різні способи подовжити термін зберігання цих продуктів, зокрема, винайшли харчові добавки: консерванти, барвники, підсилювачі смаку та ароматизатори.

Важливо пам’ятати, що часте вживання продуктів із харчовими добавками може завдати шкоди здоров’ю. Тому намагайся не купувати:

• продукти з надто тривалим терміном використання;

• продукти з неприродно яскравим забарвленням, у тому числі й підфарбовану солодку воду;

• продукти зі смаковими добавками, наприклад, чипси та сухарики. Запам’ятайте! Надавайте перевагу свіжим натуральним продуктам.

2. Робота з пам'яткою «Як запобігти харчовим отруєнням» (додаток)

— Розкажіть, як ви розумієте кожен пункт цієї пам’ятки.

Як запобігти харчовим отруєнням

• Мити руки перед прийомами їжі.

• Ретельно мити овочі та фрукти.

• Не куштувати недозрілих чи незнайомих плодів.

• Не вживати продуктів, що мають неприємний смак і запах.

• Зберігати готові страви у холодильнику.

• Не вживати продуктів із простроченим терміном придатності. Запам’ятайте! Відчувши ознаки харчового отруєння, негайно скажіть про це дорослим.

3. Продовження роботи за підручником (с. 45-47)

— Про що ви дізналися у статті для допитливих?

1) Гра «Так чи ні?».

Робота в парах

Один учень читає перші чотири твердження, а інший відповідає «так» чи «ні». Потім учні міняються ролями.

• їсти потрібно через кожні 5 годин. Так чи ні?

• Молоко слід уживати щодня. Так чи ні?

• Смажені продукти корисні для здоров’я. Так чи ні?

• їсти треба в один і той самий час. Так чи ні?

• Овочі і фрукти треба їсти щодня. Так чи ні?

• Кожного дня треба їсти солодощі. Так чи ні?

• Натуральні продукти корисні для здоров’я. Так чи ні?

• Продукти харчування можна купувати на будь-якому ринку. Так чи ні?

2) Робота над рецептами-загадками.

— Прочитайте рецепти-загадки Віолетти Дворецької та назвіть страви. (Салат, борщик)

— Яка ваша улюблена страва? Дізнайтеся у батьків її рецепт. Розкажіть його в класі. Чи намагалися ви її приготувати?

4. Практична робота

— Термін та умови зберігання зазначають на упаковках усіх харчових продуктів.

— За написами на упаковці продуктів, наприклад, молока, сиру, крупи тощо, визначте термін їх придатності та умови зберігання.

Запам’ятайте! Дотримуйтеся умов і термінів зберігання харчових продуктів.

VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

Бесіда

— Що ви робите, коли купуєте продукти у магазині?

— Як перевірити термін придатності харчових продуктів?

— Чому небезпечно купувати продукти харчування на стихійних ринках?

— Назвіть причини харчових отруєнь.

— Чим небезпечне самолікування харчових отруєнь?

— Що слід негайно робити у разі виявлення ознак харчового отруєння?

— Як надавати першу допомогу при харчових отруєннях?

Категорія: Конспекти уроків основ здоров'я 3 клас | Додав: uthitel (27.07.2019)
Переглядів: 275 | Рейтинг: 0.0/0

Всього коментарів: 0
Имя *:
Email *:
Код *: