Оголошується набір на 2024-2025 н.р. для навчання в дистанційному центрі 'Поруч'
 
Головна » Статті » Конспекти уроків для початкових класів » Конспекти уроків читання 3 клас

УРОК 45. Нe будь байдужим Матеріал до уроку. Анатолій Качан „Крихта хліба”. Леонід Глібов „Хто вона?”.

Нe будь байдужим

Матеріал до уроку. Анатолій Качан „Крихта хліба”. Леонід Глібов „Хто вона?”.

Мета. Ввести учнів у світ поезії відомого українського поета Анатолія Качана, розширити знання учнів про творчість Леоніда Глібова. Удосконалювати навички виразного читання поетичних творів; збагачувати словниковий запас учнів; учити відчувати образність художнього слова. Виховувати бережливе ставлення до природи.

Обладнання. Картки-„блискавки”.

Хід уроку

I. Організація класу. Мовленнєва розминка.

1. Звуконаслідувальна вправа. Гра „Що як звучить?”.

Жук літає угорі і дзижчить ... (жу-жу).

Вуж сховався у норі і шипить ... (шу-шу).

Шелестить трава ... (ша-ша).

Пилка дзенькає ... (дза-дза).

Краплі падають (дзень-дзень).

Повний звуків день.

2. Робота над скоромовкою.

На лужок ішов сніжок,

Вбрав лужок у кожушок.

По лужку стрибав Дружок,

І пошкодив кожушок.

Читання скоромовки повільно пошепки, голосніше швидше, голосно швидко, мовчки швидко.

Змагання „Хто швидше прочитає скоромовку”.

3. Читання загадки з пропущеними буквами, що позначають голосні звуки.

— Що допомогло вам відгадати цю загадку?

— Які асоціації у вас виникають зі словом зима?

II. Повідомлення теми і мети уроку.

1. Слово вчителя.

— Зима — чудова пора року. Ми любимо її за скрипучий білий сніг, за морозець, який щипає за ніс і щоки, за чудові зимові свята та розваги. Та для тварин зима суворе випробування. Сьогоднішній поетичний твір розкаже про це.

2. Читання запису.

— Ідучи за стрілками, прочитайте запис.

— Сьогодні ми познайомимося із його твором та твором іншого письменника — Леоніда Глібова.

III. Опрацювання вірша А. Качана „Крихта хліба”.

1. Читання вірша вчителем.

— Яким пташкам поет присвячує свій вірш?

2. Словникова робота.

Лісосмýга — смуга лісових насаджень.

Ожеледь — тонкий шар льоду на землі, на деревах.

Доберіть синоніми до слова завірюха. (Заметіль, віхола, хурделиця, хуртовина.)

3. Гра „Рибки”.

Читання учнями тексту мовчки, кожен — у своєму темпі, при цьому діти можуть рухати губами.

— Куди перебралися синиці? Чому?

— Як пташки просять про допомогу?

— Які почуття передає поет?

— Прочитайте рядки, шо найвиразніше передають бідування пташок.

— Яку важливу думку висловлює поет в останній строфі вірша?

4. Гра „Диктор телебачення”.

Читання вірша з періодичним відриванням погляду, щоб подивитися па глядачів.

5. Гра „Знайди риму”.

Сніговúці — синúці.

Теплó — селó.

Морóзи — на дорóзі.

Вікнó — зернó.

Годівнúці — дрібнúці.

Відчувáть — замерзáть.

6. Робота в групах.

1 група. Продовжити речення.

Вчасна допомога особливо цінна тому, що ... .

2 група. Скласти розповідь „Як я можу допомогти пташкам взимку”.

IV. Опрацювання вірша Леоніда Глібова „Хто вона?”.

1. Словникова робота.

2. Вправа на миттєве сприймання слів.

Слова на картках-„блискавках”: вона, до нас, зима, сонечко, сніжок, дітям.

3. Вправа для розширення кута зору.

Буде

прибуде

любесенько

бистресенько

прогляне

стане

4. Читання вірша учнями самостійно (мовчки).

— Прочитайте акровірш і дайте відповідь на запитання, поставлене в його назві.

5. Повторне читання вірша вголос. Відповіді на запитання.

— Прочитайте рядки, у яких автор описує ознаки весни.

— У яких рядках автор описує весну як живу істоту?

— Кого автор має на увазі, коли пише

„із далеку бистресенько

вона до нас прибуде”?

— Що ви знаєте про ластівок?

6. Виразне читання вірша.

Учні у парах готуються до конкурсного читання, вибирають темп і інтонацію, звертають увагу на розділові знаки.

Конкурсне читання вірша.

V. Підсумок уроку.

— Твори яких авторів ви вивчали на уроці?

— Що у них спільного?

— Що відмінного?

— Складіть прислів'я. Поясніть їх.

Ластівка день починає, • ніж журавель в небі.

Краше синиця в жмені, • там нема комашок.

Де багато пташок, • а соловей його кінчає.

Категорія: Конспекти уроків читання 3 клас | Додав: uthitel (09.08.2019)
Переглядів: 344 | Рейтинг: 0.0/0

Всього коментарів: 0
Имя *:
Email *:
Код *: