Оголошується набір на 2024-2025 н.р. для навчання в дистанційному центрі 'Поруч'
 
Головна » Статті » Конспекти уроків для початкових класів » Конспекти уроків читання 3 клас

УРОК 40. Зрозумій, розкажи, фантазуй Матеріал до уроку. В. Сухомлинський „Дід Осінник”.

Зрозумій, розкажи, фантазуй

Матеріал до уроку. В. Сухомлинський „Дід Осінник”.

Мета. Удосконалювати навички правильного, інтонаційного, виразною читання, поглибити знання учнів про творчість В.О. Сухомлинського; розвивати вміння фантазувати; виховувати любов до природи.

Обладнання. Таблиці складів для розпитування, картки-„блискавки” із словами, портрет В.О. Сухомлинського, картки з деформованим текстом.

Хід уроку

І. Організація класу. Мовна розминка.

1. Орфоепічна вправа.

— Промовте виразно, чітко:

га — ха

зі — сі

ву — фу

аб — ап

жи — ши

ти — ши

ґу — ку

ку — гу

об — оп

2. Чистомовка.

Шу-шу-шу — чистомовки я пишу

Ят-ят-ят — для усіх-усіх малят.

Ки-ки-ки — їх говорять залюбки,

Ло-ло-ло — щоб чисте мовлення було.

3. Розпитування за складовою таблицею.

4. Читання деформованого тексту.

плийТе нійліт чірвс. аН лугомубо біне ласпахуе шапер казіроч.

5. Читання слів з карток-„блискавок”.

живе

 

листі

 

почує

 

сивий

спить

 

тільки

 

сумну

 

жовтіє

луки

 

борода

 

вітер

 

співає

— Назвіть слова — назви предметів.

— Назвіть слова — назви ознак.

— Назвіть слова — назви дій.

II. Повідомлення теми і мети уроку.

1. Слово вчителя.

— Багато творів В.О. Сухомлинського ви вже прочитали і тому знайомі з його творчістю. А сьогодні ми продовжимо знайомство з творчістю письменника.

Усе своє життя В. Сухомлинський присвятив педагогіці. Він навчав дітей мислити, відчувати, творчо сприймати навколишній світ.

В.О. Сухомлинський вважав, що „джерелом дитячого розуму” с природа, тому створив Школу під Голубим Небом. Уроки для своїх вихованців він часто проводив біля річки, у полі, у лісі та в інших мальовничих місцях.

2. Читання та обговорення тексту-спогаду В. Сухомлинського про Школу під Голубим Небом (с. 74-75).

— Що ж таке Школа під Голубим Небом?

— Читаючи казки В. Сухомлинського, спробуйте зрозуміти, яке значення в людському житті мас вміння фантазувати.

III. Опрацювання казки В. Сухомлинського „Дід Осінник”.

1. Читання казки вчителем.

— Де живе дід Осінник?

— Коли росте борода діда Осінника?

— Чому його назвали Осінником?

2. Словникова робота.

Осінник

сторожко

журлива

курли-курли

підводиться

на узлісся

тихо-тихо

щось мугиче

за вітром

це ж борода

3. Повторне самостійне читання казки (мовчки).

— До чого ж прислухався дід Осінник? Чому?

— Коли прокидається дід Осінник?

— Розкажіть, яким ви уявляєте нього героя.

4. Вибіркове читання.

— Прочитайте рядки, у яких сказано сказано, де живе дід Осінник.

— Де спить дід? Прочитайте.

— Знайдіть і прочитайте рядки, в яких сказано, коли прокидається дід Осінник.

— Що каже дід Осінник? Прочитайте.

— Прочитайте опис діда.

— Що мугиче дід Осінник? Прочитайте.

— Знайдіть рядки, в яких сказано, що відбувається, коли співає дід Осінник.

— Про що не здогадуються люди, дивлячись на осінній туман? Прочитайте.

5. Фізкультхвилинка.

Повіяв сильний вітер.

Нахилив додолу квіти.

Квіти нахиляються, у росі вмиваються.

Сонечко встало, квіточки підняло.

Гаєм літають бджоли, все цвіте довкола.

Пташки в вишині літають,

а діти за парти тихенько сідають.

6. Складання характеристики діда Осінника. Словесне малювання.

7. Робота з зошитом (с. 21).

IV. Підсумок уроку. Домашнє завдання.

— Чи сподобалася вам казка? Чому?

— Придумайте інше ім'я для діда Осінника.

— Складіть про нього власну казку — пофантазуйте.

Категорія: Конспекти уроків читання 3 клас | Додав: uthitel (09.08.2019)
Переглядів: 262 | Рейтинг: 0.0/0

Всього коментарів: 0
Имя *:
Email *:
Код *: