Оголошується набір на 2024-2025 н.р. для навчання в дистанційному центрі 'Поруч'
 
Головна » Файли » Нова українська школа (НУШ) » НУШ Українська мова 1 клас - Розробки уроків 2 семестр

Урок 7. Звук [г], позначення його буквою «ге». Читання слів, речень, тексту «Розмова птахів». Робота з дитячою книгою. Скоромовки для малят
11.12.2019, 21:52

Урок 7. Звук [г], позначення його буквою «ге». Читання слів, речень, тексту «Розмова птахів». Робота з дитячою книгою. Скоромовки для малят від Лесі Вознюк
Букварний період (читання)

Мета. Навчальна: навчити артикулювати звук [г]; вчити виділяти під час читання важливі за змістом слова, ставити запитання до окремих речень; формувати орфоепічні навички. Розвивальна: розвивати фонематичний слух, пам'ять. Виховна: виховувати любов до природи.

Засоби навчання. Цеглинки LEGO, зображення грака та снігура, різнокольорові мішечки, наповнені горіхами, квасолею, горохом, https://mala.storinka.оrg/скоромовки-для-малят-від-лесі-вознюк.html.

Інтеграція. Соціальна, природнича галузі.

Тип уроку. Вивчення нового матеріалу.

Перебіг уроку

I. Вступна частина.

1. Організація класу.

II. Основна частина.

1. Мотивація навчальної діяльності учнів.

Учитель демонструє зображення: глобус, журавель, ромашка, голуб, жолудь, груша.

— Подивіться уважно на малюнки. Які слова ми можемо написати, а які — ні? Чому?

Діти доходять висновку, що не всі слова ми можемо записати, тому нам потрібно вивчити ще одну літеру.

2. Оголошення теми та завдань уроку.

3. Виділення слів зі звуком [г] з вірша.

— Гиля, гиля, гусенята,

До водички, до ставка.

Гусенятам любо гратись

Біля татка гусака.

Я і сам би з ними грався,

Щоб гусак так не кусався.

Грицько Бойко

Джерело: https://web.archive.org/save/http://brickbearjack.blogspot.com/2016/11/1.html

4. Дослідження мовних явищ (вимови звука [г]).

Після вимовляння звука діти визначають, що звук [г] — твердий приголосний.

5. Самостійний добір учнями слів з новим звуком. Виділення злиття з ним.

6. Чистомовки.

Гур-гур-гур — на горобині сидить снігур.

ом- ом- ом — сніг лежить ще кругом.

7. Заучування скоромовки зі слів учителя.

— Гуси, гуси, гусенята!       

Гусенят багато в Гната.

— Гей, гилля! — їм Гнат гука,       

Відганяє гусака.

Джерело: https://web.archive.org/web/20190114120451/http://www.lvivpost.net/suspilstvo/n/22643

8. Ознайомлення з буквою «ге».

Демонстрування картки з великою й малою літерами, аналіз будови, викладання букви за допомогою конструктора. Учитель показує місце букви в касі букв.

Хвилинка фантазії.

Зарядку букви-малюки

Робили після сну.

Т підняла аж дві руки         

А Г — лише одну.

Ігор Січовик

Джерело: https://web.archive.org/web/20190114120637/http://soroka-vorona.info/virshi/virshi-pro-bukvy/940-.html

9. Релаксаційна вправа.

— Уявіть, що ви — білочки. Вони стрибають з гілки на гілку. Ось знайшли горішок. І почали кидати одні одним. Пора вже і поснідати. Білочки розлузали горішки і з'їли.

10. Робота за підручником (с. 12-13).

·    Відгадування загадки.

У лісі вродився, по руках котився, на зубах опинився. (Горіх)

— Роздивіться плоди, зображені в підручнику. Яким одним словом ви можете назвати горіх і грушу? (Плоди.) Які плоди ви знаєте? Яку користь приносять фрукти нашому організму?

·    Промовляння ланцюжків звуків.

·    Викладання з LEGO-цеглинок звукової моделі назв плодів (на вибір).

·    Вправа «Прочитай швидко».

·    Гра «Склади слова»: гілка, огірок, ягідка.

·    Гра «Що означає слово?»

Гривна — жіноча прикраса.

Гривня — грошова купюра.

·    Гра «Утвори пари»: Огірок — гарбуз. Грак — голуб. Горнятко — глечик.

11. Робота над текстом «Розмова птахів».

·    Первинне читання тексту вчителем.

— Які птахи спілкувалися?

·    Читання учнями. «Читання з позначками».

Читання супроводжується позначками: «Це я знав раніше» — В. «Це нове для мене» — Н. «Це мені цікаво» —?

·    Робота зі словами.

— Подякуйте шпакові за те, що він повернувся на рідну землю.

·    Використання стратегії «Ромашка Блума».

Просте запитання. Між ким відбувалася розмова?

Уточнююче запитання. Я можу помилитися, але, здається, снігур дуже любив калину?

Пояснююче запитання. Чому снігур готувався відлітати, а шпак — прилітати?

Творче запитання. Щоб ми змогли впізнати птахів, то намалюйте снігура та шпака словесно?

Оціночне запитання. Чи чемно вони розмовляли?

Практичне запитання. Де і коли ми можемо побачити цих птахів?

Ш. Робота з дитячою книгою. Скоромовки.

«Скоромовки для малят від Лесі Вознюк»

Мала Алла кашу мала.

Алла Аню частувала,

Але Аня не хотіла, —

Ананаси Аня їла.

Еге-ге та еге-ги

Понесеться навкруги.

Невеличкі електрички

Привітались, як сестрички.

Ґедзик ґвалт гукає ґаву,

Кличе ґаву на галяву.

Ґава виглянула з ґанку,

Гука ґедзя на гулянку.

Будували дім бобри,

Замість дому — дві діри.

Видра вдерлася у дім,

Буде жити видра в нім.

Бджілка з джмеликом дзижчать,

Дитинчат дзижчати вчать.

Дзи-дзи-дзи та джи-джи-джи

Як бджола, — і ти скажи.

Йшов журавлик на лужок,

Вбрався в жовтий кожушок.

Кажуть бджілка і жучок:

— Дуже гарний кожушок.

Джерело: https://mala.storinka.org/скоромовки-для-малят-від-лесі-вознюк.html

IV. Заключна частина.

1. Гра «Що в мішечку?»

Діти по колу передають різнокольорові мішечки, наповнені горіхами, квасолею, горохом. Коли мішечки повернуться до вчителя, діти повинні назвати, які плоди містяться в кожному мішечку.

2. Рефлексія. Вправа «Міцний горішок».

— Хто сьогодні на уроці зумів скуштувати горішка?

Ø Сьогодні на уроці я дізнався про ...

Ø Ці знання мені будуть потрібні для ...

Ø На уроці я працював (працювала) ...

Категорія: НУШ Українська мова 1 клас - Розробки уроків 2 семестр | Додав: uthitel
Переглядів: 426 | Завантажень: 0 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0

Всього коментарів: 0
Имя *:
Email *:
Код *: