Оголошується набір на 2024-2025 н.р. для навчання в дистанційному центрі 'Поруч'
 
Головна » Файли » Нова українська школа (НУШ) » НУШ Українська мова 1 клас - Розробки уроків 2 семестр

Урок 5. Читання складів, слів і тексту з вивченими літерами. Опрацювання тексту «Книжка - джерело знань» Букварний період (читання)
11.12.2019, 20:58

Урок 5. Читання складів, слів і тексту з вивченими літерами. Опрацювання тексту «Книжка - джерело знань»
Букварний період (читання)

Мета. Навчальна: закріпити знання учнів про букву «же» та її звукове значення; удосконалювати навички читання слів із буквою «же»; продовжити роботу над розвитком виразного читання. Розвивальна: розвивати мислення, зв'язне мовлення, пам'ять. Виховна: виховувати любов до книги, до природи.

Засоби навчання. Конструктор LEGO, виставка книг.

Інтеграція. Соціальна, природнича галузь.

Тип уроку. Закріплення вивченого матеріалу.

Перебіг уроку

I. Вступна частина.

1. Організація класу.

Вправа «Трибуна вільних думок».

Діти стають за трибуну і висловлюють свої припущення, що можна вивчити сьогодні на уроці.

2. Повторення вивченого матеріалу.

·    Гра «Зловіть два слова зі звуком [ж]».

Учитель кидає м'яч і називає загальну назву, а учні, зловивши м'яч, називають дві конкретні назви.

Наприклад: квіти — жоржина, жасмин.

Загальні назви: птахи (журавель, жайворонок), тварини (морж, жирафа), імена (Жанна, Женя), будівлі (гараж, огорожа), посуд (ложка, ніж).


II. Основна частина.

1. Мотивація навчальної діяльності учнів.

·    Розгадування ребуса (книжка).

·    Робота над прислів'ям.

— Складіть і прочитайте прислів'я. Як ви його розумієте?

·    Вправа «Трибуна вільних думок».

— Пригадайте правила поведінки з книжкою.

Книжчині поради

1. Читайте мене уважно, не поспішайте.

2. Зустрівши незнайомі слова — знайдіть їх у словнику або запитайте в старших.

3. Не встигли дочитати книгу до кінця — вкладіть закладку на цьому місці, де зупинилися.

4. Прочитали мене — подумайте:

Ø чи читали ви інші книги цього письменника?

Ø що ви знаєте про нього?

Ø чи бачили раніше малюнки цього художника?

5. Чи сподобалися вам мої герої?

2. Оголошення теми та завдань уроку.

3. Робота над текстом «Книжка — Джерело знань».

·    Первинне читання вчителем.

— Про кого розповідається в тексті?

·    Самостійне напівголосне читання учнями.

— Навчіться читати так, щоб приємно було слухати другові / подрузі.

·    Вправа із «Щоденні 5». Читання для друга. Робота в парах.

Учитель пояснює, що школярі працюватимуть за правилом «Ми разом практикуємось! Чому? Щоб краще читати! Щоб краще розуміти прочитане!»

·    Читання для когось (самооцінювання і взаємооцінювання).

Ø Ми гарно і дружно працюємо разом.

Ø Ми одразу починаємо працювати.

Ø Наші очі дивляться в книгу.

Ø Ми читаємо по черзі (абзац чи сторінку).

Ø Під час читання ми залишаємося на одному місці.

Ø Ми контролюємо свій голос під час читання.

Ø Ми допомагаємо один одному зрозуміти прочитане.

Ø Ми читаємо весь відведений час!

Учитель проходить між парами і стежить за правильністю виконання вправи.

4. Читання в особах.

5. Виконання завдань.

— Яку назву має текст? Доповніть речення:

Ø Мені сподобалося в тексті...

Ø Мені не сподобалося в тексті.

·    Робота зі словами.

Учні виконують завдання на картках. Працюють у парах.

Зразок картки:

Допишіть слова в реченнях.

Жанна попросила книжку про

Кирило — про

Матвійко — про

З'єднайте лінією підписи та зображення.

·    Вправа «Крісло автора».

Дитина сідає на крісло. Від імені книги відповідає на запитання, поставлені учнями класу.

Наприклад: Про кого можна прочитати на твоїх сторінка? Як ти хочеш, щоб тебе берегли?

6. Робота з конструктором. Гра «Картинки з твору». Робота в групах.

Кожна група викладає за малюнками модель слова (їжак, журавель, жирафа, морж). Діти іншої групи повинні відгадати, яке слово викладене.

— Чи всі слова можна змоделювати за допомогою цеглинок? Про кого не згадується в тексті? (Про їжака, жирафу.)

·    Вправа «Трибуна вільних думок».

— Де легше звірям жити в зоопарку чи на волі?

7. Гра «Весела скринька».

В учителя чи учня в руках «весела» скринька. У ній — картки зі словами на вивчену букву: корж, жук, жар, вуж, жарт, ложка, жест, морж, книжка, доріжка. Учень виходить до дошки і бере зі скриньки картку. Якщо учень прочитав слово, то він забирає його з собою, якщо ні — залишає в скриньці.

Ш. Заключна частина.

Рефлексійна вправа «Трибуна вільних думок».

— Які враження від уроку? Що нового дізналися? Де ці знання можна застосувати?

Категорія: НУШ Українська мова 1 клас - Розробки уроків 2 семестр | Додав: uthitel
Переглядів: 318 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0

Всього коментарів: 0
Имя *:
Email *:
Код *: