Оголошується набір на 2024-2025 н.р. для навчання в дистанційному центрі 'Поруч'
 
Головна » Статті » Конспекти уроків для середніх класів » Конспекти уроків із зарубіжної літератури 7 клас (нова програма)

Урок № 34 Тема: Шолом -Алейхем. Відображення в його творах долі єврейського народу

 

Урок № 34

Тема: Шолом -Алейхем. Відображення в його

творах долі єврейського народу

Мета: ознайомити учнів з життєвим та творчим шляхом Шолом-Алейхема, навчати

виділяти основні та цікаві факти з доповідей однокласників, розширити зна-

ння учнів про твори письменника; розвивати навички конспектування, увагу;

сприяти виникненню зацікавленості творчістю письменника.

Очікувані результати: учні знають основні факти біографії письменника, короткий зміст

його основних творів.

Ключові поняття: біографія, конспект.

Обладнання: портрет Шолом-Алейхема, виставка його книжок.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

Вид уроку: урок-знайомство.

Епіграф до уроку

Для того, щоб стати народним

письменником, треба бути тала-

новитим художником і патріо-

том, гуманістом, треба любити

народ, і у творчості, і в житті

залишатися йому вірним…

Шолом-Алейхем

Перебіг уроку

I. Організаційний етап

II. Ет ап перевірки дом ашнього завдання

Учні зачитують виконані вдома творчі завдання, для перевірки відповідей на питання

учитель наприкінці уроку збирає зошити.

III. Ет ап підготов ки учнів до активного

та свідомого засво єння нового матеріалу

;; Повідомлення теми нового матеріалу

;; Формулювання разом з учнями цілей та завдань вивчення нового матеріалу

Кожний урок приносить нам щось нове, непізнане. І я маю

надію, що ви приходите на уроки з бажанням щось дізнатися, щось

зрозуміти. Тому пропоную вам записати, що ви прагнете дізнатися

на сьогоднішньому уроці.

;; Показ практичної значущості вивчення нового матеріалу,

мотивація навчальної діяльності

Ми починаємо знайомство з життям та творчістю видатного

представника єврейського народу Шолом-Алейхема. У перекладі

українською Шолом-Алейхем означає «мир вам». Саме з цими до-

брозичливими словами письменник увійшов у домівки простих лю-

дей, зобразивши на сторінках своїх творів життєву правду, у якій

поєднувалось людське тепло і плач, сміх і жарти, тиша похмурих

синагог і шум гомінких базарів.

;; Постановка перед учнями навчальної проблеми

Я пропоную вам зараз заповнити перші дві колонки таблиці,

а протягом уроку, уважно слухаючи своїх однокласників та виді-

ляючи цікаву і корисну інформацію, — третю.

Знаю Хочу дізнатися Дізнався

IV. Ет ап перевірки знань учнів

;; Повідомлення підготовлених учнів про життя і творчість Шолом-Алейхема

з одночасною демонстрацією книжок із творами письменника

(див. електронний додаток)

;; Слово вчителя

У творі «Суд над Шомером» («Шомерс Мішпат», 1888)

Шолом-Алейхем стверджував: «Письменник, народний письмен-

ник, художник, поет, справжній поет є для свого часу, для своєї

доби своєрідним свічадом, у якому відбиваються промені життя,

як у чистому джерелі — промені світлого сонця… Між народом

і письменником існує міцний, вічний зв’язок; тому кожен такий

письменник є для свого народу і слугою, і жерцем, і пророком,

поборником правди та справедливості; тому кожен народ любить

такого слугу Божого, жерця, пророка, борця, який втішає народ

у його горі, радіє його радощами і висловлює його ідеї, думки,

надії та сподівання…»

;; Робота з епіграфом

1. Прочитайте уважно слова письменника, що слугують епігра-

фом до уроку.

2. Чи можна сказати, що Шолом-Алейхем був дійсно народним

письменником?

3. Які факти біографії про це свідчать?

;; Виразне читання I частини тексту ланцюжком

;; Бесіда за прочитаним

1. Які ваші перші враження від І частини повісті «Пісня над

піснями»?

2. Хто є головними героями твору?

3. Що ви про них дізналися?

4. Які взаємини між героями?

V. З акріплення нового матеріалу

;; Перевірка записів до всіх колонках таблиці 3–4 учнів

;; Рефлексія. Запитання до учнів

Чи справдилися ваші очікування від уроку?

VI. Ет ап інформув ання учнів про дом ашнє завдання,

інстру ктаж з його виконання

;; Завдання для всього класу

1. Дочитати «Пісню над піснями» до кінця.

2. Вивчити конспект. Сформулювати питання до автора твору,

які виникли у вас під час читання.

Категорія: Конспекти уроків із зарубіжної літератури 7 клас (нова програма) | Додав: uthitel (19.01.2018)
Переглядів: 759 | Рейтинг: 0.0/0

Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: