Головна » Статті » Виховна робота » Виховні заходи

Збережи своє життя
ВИХОВНА ГОДИНА
«Збережисвоєжиття».
(пожежнабезпекаучнів)
Мета: - розширитизнанняучнів про причини виникненняпожеж;
- розказати про первиннізасобипожежогасіння;
- виховуватибережливеставлення до свогожиття і здоров’я, тадо життяоточуючих.
Обладнання: плакатипожежноїбезпеки, куточокпожежноїбезпеки, вогнегасник, ілюстрації до теми, презентації з пожежноїбезпеки, періодичнівидання.
Форма проведення:бесіда - демонстрація
Хідзаняття.
I. Організаційний момент.
II. Оголошення теми і мети виховноїгодини.
III. Вивчення теми.
1. Загальнівідомості про пожежу. Причини виникненняпожеж.
Викладач: Мільйонироків тому назад людинанавчиласьдобувативогонь. В життілюдинивогоньвідіграєвелику роль. Обігрів наших будинків, приготуванняїжі, розвиток науки та техніки – все пов’язано з вогнем. Багатороківзнадобилосялюдству для того, щобнавчитисякористуватися і керувати ним. Але як і вода, необхідна для життялюдини, приносить великібіди в періодповені, так і вогонь, створює за допомогоюлюдинивеликукористь, при недбалому до ньоговідношенніможеперетворитися в безжалісного ворога, руйнуючиміста та селища, фабрики та заводи, забираючилюдськіжиття.
Всіви,бачили, як містомпроносятьсячервонімашини з тривожними сиренами. ПОЖЕЖА! Із-за чого ж вона відбувається?
Пожежа– це неконтрольований процес горіння поза спеціальним вогнищем, який призводить до знищення матеріальних цінностей, а також створює загрозу для життя та здоров'я людей .
Більшачастинапожежвідбувається з вини самих людей, через їхбезпечність, а приблизнокожнашостапожежа у жилому секторівідбуваєтьсяз вини дітей та підлітків. В нашійкраїнівіддитячихпустощів з вогнем щорічногинебагато людей. І стаєсумно, коли будинки, квартири та все створено руками людини – все руйнуєпожежа за декілька годин. Ви зараз слухаєте та думаєте, що вас особистоце не стосується, що за вми не тапитьсятаке лихо. Але кількістьпожежпостійнозбільшується. Чомувідбуваєтьсяпожежа?
У великих містахУкраїнибулопроаналізовано причини пожежі. Результатианалізу показали, щоосновні причини виникненняпожежрозподілилися так:

Вогоньздавна є другом людини. Віндопомагаєїйобігріватися і одягатися. З йогодопомогоюлюдина варить метал, готуєсобіїжу. Вогоньрухаєтехніку, допомагаєлюдиніпроникнути в таємниці космосу.
Але вогоньможе стати і жорстоким ворогом, якщо з ним необережноповодитись, вінвиходить з-під контролю людини, можезнищитиміста і села, будинки, ліси, урожаї, все, щозустрінеться на його шляху. Часто у вогніпожеж гинуть люди.
Приблизнокожнашоста-восьмапожежа в нашійкраїнівиникаєвідпустощівдітей, відїхньогоневмілого, необережногоповодження з вогнем. Коженп’ятий, щозагинувпід час пожежі – неповнолітній.
Проте, якщовже так трапилось, щовиниклапожежа, то сліддотримуватисьнаступних правил:
- якщопожежавиникла у приміщенні, не слідлякатися і ховатися;
- при виникненні у домашніхумовах, коли вогоньще не набрав сили, слідшвидкозалитийого водою, накритищільнимпокривалом з натуральноїтканини, засипатипіском;
- коли в приміщенніз’явилосьбагатодиму, то слідпробиратись до виходуякомога нижче до підлоги;
- якщо в приміщенні є маленькідіти, треба негайновивестиїх на вулицю;
- не гаючи часу, викликатипожежну команду за телефоном „101”, повідомитимісцепожежі, назватисвоєім’я, вулицю, номер будинку, квартири, іншогооб’єкту.
Пожежа – цеособлива битва, тактика якої – наступ на вогненнустихію. При пожежі не можначекати і бути повільним. Аджепідрахунок часу іде на секунди.
У цістрашніхвилини на допомогуприходятьпожежники.
Професіяпожежникапоєднує в собі і високийгуманізм, і справжнійгероїзм. До цьогоїхзобов’язуєвисокийпрофесійнийобов’язок.
Кому доводилось бачити роботу пожежників в умовахбурхливоїстихії, той мігпереконатися, щоліквідаціяпожежі – цеважка і небезпечнапраця. Декількаразів за чергуваннялунає в пожежнійчастинітривога. У будь-яку пору дня і ночіпожежникиготовівступити в боротьбу з вогнем.
ЗАПАМ’ЯТАЙТЕ! Пожежу легшее попередити, ніжзагасити. Для цього у повсякденномужиттінеобхідносуворододержувати правил пожежноїбезпеки.
2. Первиннізасобипожежогасіння.
Про пожежу в навчальномузакладіабо на підприємствіоповіщають через звуковупожежнусигналізацію, дзвінок та іншізвуковісигнали.
Щобіскринка не розгоріласяполум’ям, її треба загасити. Для цьогослідскористатисязасобамипожежогасіння. Найдоступнішимизасобамигасінняпожежі є: вода, пісок, земля, сніг, пральний порошок, брезентовіпокривалатощо.
Первинні засоби пожежогасіння - це протипожежний інвентар, за допомогою якого можна швидко ліквідувати та зупинити поширення полум’я. Ці засоби є невід’ємною складовою системи пожежної безпеки.
До первиннихзасобівпожежогасіння належать:
 вогнегасники;
 пожежнікрани-комплекти, ручні насоси
 лопати, ломи, сокири, гаки, пили, багри;
 ящики з піском, бочки з водою;
Первиннізасобипожежогасіннярозміщують на пожежних щитах, яківстановлюють на територіїоб’єкта з розрахунку один щит на 5000м2. Вони мають бути пофарбовані у червонийколір, а пожежнийінструмент у чорний.

IV. Підсумокзаняття.
Пожежа – жахливастихіявогню, з якоюдужеважкоборотися. Кожналюдинацезнає. Я закликаю вас бути завждиобережними при користуванні з вогнем і пам’ятати про наслідкипожежі. Не забувайтепростуістину, яка стала девізомбезпеки: небезпеку легшее попередити, запобігти, ніжїїліквідувати та боротися з нею.
Не забувайте правила пожежноїбезпеки! Бережітьсвоєжиття!

Джерело: https://drive.google.com/drive/folders/0B9k_3mbEIFA8TlpOTzB0Zk9KdDQ
Категорія: Виховні заходи | Додав: kuratnk (26.01.2017) | Автор: Куратнік Тетяна Вікторівна E W
Переглядів: 235 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: