Головна » Статті » Виховна робота » Виховні заходи

Виховний захід: Гімн України

 

Відео 1. Державний Гімн України

Слайд 1. ГІМН УКРАЇНИ ПІСНЯ СОБОРНОСТІ…

УЧИТЕЛЬ: Гімн. Гімн держави – величава пісня, виконання якої пов’язана із святковими урочистостями, офіційними державними заходами, військовими парадами,  політичними подіями, релігійними ритуалами тощо. Досить часто ми, в стінах нашої гімназії, чуємо гімн України.

Державні і національні гімни  утверджують усталене традицією почуття єдності і самобутності народу. Це ті слова та музика, які змушують кожного з нас підніматися при перших же акордах, з трепетом у душі слухати мелодію, яка кличе до високого і світлого.

Своїм корінням гімни сягають глибокої давнини. Спочатку вони використовувалися для прославлення богів і героїв.

Більшість сучасних державних гімнів європейських країн зародилися у 18-19 ст. У піснях-гімнах сконцентрована жива історія  народів, їх прагнення до волі, відображені шляхи визвольних прагнень, національно-політичні ідеали.

Слайд 2. повідомлення від ЮНЕСКО

В жовтні 2013 року натрапив на повідомлення, що Центр всесвітньої спадщини ЮНЕСКО визнав гімн України найкращим у світі (Best National Anthem in the World). Про це повідомило Інтерфакс-Україна з посиланням на Центр новин ООН. Так, до рейтингу увійшли національні гімни 193 країн. Гімн України отримав перше місце в загальному рейтингу. При цьому в розрахунок бралося 4 показника, по двох з них українських гімн отримав найвищий бал - милозвучність, гармонійне поєднання музичної та текстуальної частин. Високий бал також був за оригінальність музичного рішення і цілісність твору. Україна виявилася єдиною європейською країною в першій п'ятірці.

Слайд 3. Гімн на майдані

Восени 2013-го якось не дуже надалась увага цьому повідомленню, але події розгорнулись зовсім в іншому напрямку: кінець листопада – грудень 13-го, Новоріччя 2014-го, грудень, лютий – це все те, що ми називаємо Революція гідності й саме тут друге забарвлення здобув Гімн України.

Відео 2. Гімн України та «Героям слава» з повітря (мікс) – впевнено скажу, що ці кадри і спонукали мене на втілення цього проекту:

ГІМН УКРАЇНИ ПІСНЯ СОБОРНОСТІ, ПІСНЯ ЄДНАННЯ

УЧЕНЬ 1: На цьому ролику ви побачили офіційно зафіксований рекорд наймасовішого виконання гімну держави.

УЧЕНЬ 2: 200 років від дня народження композитора, диригента, громадського діяча, автора музики до Українського Державного Гімну «Ще не вмерла Україна» Михайла Вербицького виповнилося 4 березня 2015 року. 

Слайд 4. М. Вербицький.

Творчість Вербицького є важливою для історії розвитку вітчизняного музичного мистецтва. Спадок митця нараховує 133 відомих композиції. Найвідомішим твором є музика до Українського Державного Гімну «Ще не вмерла Україна» на слова Павла Чубинського.  

УЧЕНЬ 1: Рішенням 37-ї сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО 200-річчя з дня народження українського композитора Михайла Вербицького включене до календаря пам’ятних дат на 2014-2015 рік, які будуть відзначатись під егідою цієї найбільш авторитетної в галузі освіти, науки і культури організації. Історія створення українського гімну починається 1862 року, коли український етнограф, фольклорист і поет Павло Чубинський написав вірш «Ще не вмерла Україна». Одразу після написання вірша його поклав на музику друг і однодумець Павла Чубинського Микола Лисенко. Створена на його мелодію пісня набула певного поширення на Наддніпрянщині і час від часу звучала до початку XX ст. Згодом музику до вірша Чубинського створив і Кирило Стеценко. Проте остаточно пісня-гімн «Ще не вмерла Україна» утвердилась у свідомості українського народу саме в співавторстві П. Чубинського і М. Вербицького.

Слайд 5. М.Вербицький та П.Чубинський.

УЧЕНЬ 3: Поширення цього вірша-пісні серед українофільських гуртків сталося миттєво. Проте, вже 20 жовтня того ж року шеф жандармів князь Долгоруков дає розпорядження вислати Чубинського «за вредное влияние на умы простолюдинов» на проживання в Архангельську губернію під нагляд поліції. 

УЧЕНЬ 4: Вашій увазі Перший в історії тиражований на грамплатівці запис гімну «Ще не вмерла Україна». Виконує Михайло Зазуляк. Студія Columbia (США) 1916 рік.

Слайд 6. платівка

Відео 3. Перший в історії тиражований на грамплатівці запис гімну «Ще не вмерла Україна».

 Зверніть увагу на певні слова цієї пісні – оригінал твору дещо відрізняється від того , що звикли чути ми зараз, від тих слів, що ми співаємо з вами.

Слайд 7. Оригінал вірша П.Чубинського

 

Ще не вмерла Україна,

И слава, и воля!

Ще намъ, браття-молодці,

Усміхнетця доля!

Згинуть наші вороги,

Якъ роса на сонці;

Запануємъ, браття, й ми

У своій сторонці.

Душу, тіло ми положимъ

За свою свободу

И покажемъ, що ми браття

Козацького роду.

Гей-гей, браття миле,

Нумо братися за діло!

Гей-гей пора встати,

Пора волю добувати!

Наливайко, Залізнякъ

И Тарасъ Трясило

Кличуть насъ изъ-за могилъ

На святеє діло.

 

 

УЧИТЕЛЬ: Революція гідності породила рух на певне змінення бачення гімну нашої держави, дещо інше його прочитання.

Слайд 8. Новітній гімн України

УЧЕНЬ 1: Ця ж пісня знайома нам і вже набула великої популярності в різних варіаціях.

Відео 4. Revolution Ukraine.

УЧЕНЬ 2: Про підтримку України чується звідусіль. Діаспора з за океану, дружні пострадянські народи і сусіди поляки підтримують нас, посилають нам сінгли свого мистецтва, що стають хітами.

Відео 5. Подай руку Україні

УЧИТЕЛЬ: А зараз запрошую переглянути не лише вчительське, а й батьківське щастя. Йому лишень два рочки…

Відео 6. Хлопчику 2 роки

УЧЕНЬ 3: Ми молоді і музика й пісні у нас молодіжні, а цей варіант гімну України не залишить байдужим нікого.

Відео 7. Рок версія гімну України

УЧЕНЬ 4: Руслана виконала на сцені Лінкольн-центру спеціальну нову версію Гімну України – українською та англійською мовами, в симфо-роковій обробці у стилі урочистих месc Баха та гітарної музики Queen

Відео 8.  Руслана в Нью-Йорку.

УЧИТЕЛЬ: Шкода, що час спливає, а версій виконання гімну України ще ой як багато. Просто весело коли гімн виконує папуга, надважливим є гімн України мовою жестів і просто неймовірно коли цю пісню на віолончелі грає воїн АТО. За браком часу ми цього прослухати сьогодні не в змозі.

УЧЕНЬ 4: Еталоном гімну України прийнято вважати виконання хором імені Вірьовки та Олександром Пономарьовим, знедавна і Златою Огневич. Проте запрошую всіх нас підтримати Джамалу…

Відео 9. Гімн мульт-версія Джамала.

Слайд 9. Різні національності - співають

УЧИТЕЛЬ: Дякую всім за увагу.

Слайд 10.  Гімн України на чорному

 

 

 

Категорія: Виховні заходи | Додав: uthitel (05.03.2015) | Автор: Поліщук Віктор
Переглядів: 1113 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: