Головна » Статті » Виховна робота » Виховні заходи

Конкурс „А я - україночка” (Для учнів 6-8 класів)
Конкурс „А я - україночка”
(Для учнів 6-8 класів)
Л.Т.Дідук,
вчитель-методист
Мокрокалигірської ЗОШ І-ІІІ ступенів
Катеринопільського району
Черкаської області

Програма:
1. Візитка
2. Мудрість народна
3. Національні страви
4. Писанки
5. Народна іграшка
6. Мода з бабусиної скрині
7. До нас приїхали артисти
Ведуча: Вітаємо всіх присутніх в нашому залі на чудовій шоу-програмі „А я україночка”.
Ведучий: Сьогодні в переддень Міжнародного дня захисту дітей в нашій школі свято красунь, свято наших славних україночок.
Ведуча: Вродливих, чорнобрових.
Ведучий: Синьооких, талановитих.
Ведуча: Добрих і лагідних.
Ведучий: Люблячих і працьовитих.
Ведуча: А якщо в цьому ви хочете переконатися - будь ласка! На сцену запрошуємо учасниць конкурсу „А я україночка”
(Представлення учасниць конкурсу)
Ведучий: Наш конкурс буде оцінювати журі в складі:
( Представляється голова та члени журі)
Ведуча: Протягом усього конкурсу з вами будуть незмінні ведучі шоу-програм Сергій
Ведучий: та Олена. Хотілося ще до початку конкурсу представити наших вболівальників. Всі, хто вболіває за учасницю під №1 мають червоні квіти-символи, за №2 – сині, за №3 зелені, за №4 – жовті, за № 5 білі, за №6 – рожеві. То ж розпочинаємо наш конкурс „А я україночка”
1 Конкурс „Візитка”
Ведуча: Для початку проведемо конкурс „Візитка”. Учасниці повинні представити свій образ та розповісти про себе в оригінальній формі. Максимальна кількість балів за конкурс – 5.
Запрошуємо учасницю під № 1. Вітаємо та підтримуємо дружніми оплесками.
(Дівчата по черзі роблять своє представлення)
Ведучий: Ми довідалися багато цікавого про учасниць конкурсу. Переконалися, що вони дійсно красуні та добре володіють рідною мовою. Журі просимо оголосити результати першого конкурсу.
(Оголошення результатів першого конкурсу)

2 Конкурс „Мудрість народна”
Ведуча: Одна голова – добре, а дві – краще. Так говорить українське народне прислів’я. Вважалося, що хто добре володіє мовою, той багато читає та багато знає. Ми вирішили це перевірити.
Ведучий: Наші учасники повинні згадати якомога більше українських народних прислів’їв, в яких розкривається мудрість нашого народу та характеризують жінку.
Ведуча: Виконуючи це завдання учасниці повинні називати прислів’я по черзі, не повторюючи один одного. Ото ж приготувалися всі до збагачення скарбнички своєї мудрості і почали.
(Учасниці конкурсу по черзі називають прислів’я, а журі відмічає їх кількість та слідкує за повторенням)
Ведучий: Думаю, що сьогодні ми всі відкрили для себе якусь нову народну мудрість, що стане для нас помічником у житті. А журі нам скаже, хто ж з учасниць була наймудрішою.
(Оголошення результатів конкурсу.)

3 Конкурс „Національні страви”
Ведучий: Гоп, мої гречаники,
Гоп, мої милі!
Ведуча: Чого це ти розспівався, та ще й про гречаники. Де ти їх бачив?
Ведучий: Моя бабуся пригощала мене гречаниками. А ще люблю я бабусині вареники з сиром та сметаною, з капустою та шкварками, з вишнями й сметаною.
Ведуча: Ой, досить. В мене вже повен рот слинки. Це ж воно все таке добреньке!
Ведучий: Звичайно. Але смачно готує не лише моя бабуся, а й мама, тітонька. А от мені хотілося б узнати, чи вміють наші дівчата ліпити українські вареники.
Ведуча: Ти думаєш, що наші учасники конкурсу не розуміються в національній українській кухні? Зараз вони на ділі доведуть, що вони хороші господарочки.
Ведучий: Ото ж, запрошуємо на сцену учасниць конкурсу та просимо наших асистентів підготувати столики і все необхідне для конкурсу. А поки йде підготовка до конкурсу прошу учасниць зорієнтуватися та назвати якомога більше національних страв. Дівчата будуть називати по одній страві по черзі, поки не вичерпають запас назв. Журі рахує назви страв та слідкує за повторенням.
Ведуча: А тепер, коли перераховано майже всі українські страви – можна і закусити варениками. Та спочатку їх потрібно зробити. Просимо вас, дорогі дівчата, зайняти місце біля своїх столиків. Перед вами тісто та начинки для вареників, дощечки, скалочки, ножі та ложки. За 8 хв. ви повинні заліпити якнайбільше вареників та викласти на дощечку. Як ліпити - ви вже знаєте. Тому одразу подаємо сигнал: до роботи!
А поки дівчата наші зайняті важливою справою – давайте слово надамо нашим артистам.
Запрошуємо на сцену ансамбль хлопчиків „ Козачок” зі своїми пісенними вітаннями до Міжнародного дня захисту дітей.
На сцені дует в складі Олени та Юлії . Для вас звучать пісні _________________________________________________________
Ведучий: Час для роботи закінчився. Кожна учасниця демонструє свої вироби та передає журі на стіл а асистенти потім передадуть їх нашим поварам. Думаю, що до закінчення конкурсу ми посмакуємо і варениками.

1 Конкурс „Писанки”
Ведуча: В Україні гарних дівчат завжди порівнювали з крашанками . Та і звичай на Великдень був у нас такий: коли поверталися з церкви зі свяченим – там, де була дівчина мати опускала у воду писанки та крашанки. Умиваючись цією водою дівчати промовляли: „Абись була гарна, як ця писанка. Абись була красна, як ця крашанка”. Цікаво, а чи роблять зараз так наші дівчата?
Ведучий: Не знаю, чи вони отак вмиваються на Великдень, а от знаю точно, що всі вміють готувати крашанки та можуть самостійно написати писанку. Бо ж знати народне мистецтво писанкарства повинен кожен українець.
Ведуча: Саме в цьому конкурсі дівчатка зможуть показати своє мистецтво розпису писанок. На столиках лежать великі паперові макети яєць, маркери, фарби, фломастери. Учасниці конкурсу повинні за 5 хв. зробити розпис та розповісти про свої побажання присутнім. Можете приступати до роботи, а ми надамо слово журі для оголошення результатів попереднього конкурсу.
(Оголошення результатів конкурсу „Національні страви )
Ведучий: А на сцену запрошуємо шкільний гурт „Пантомім”
Ведуча: Поки ми споглядали чудовий міні-спектакль наших пантомімщиків – дівчата закінчили свою роботу. То ж запрошуємо учасниць продемонструвати свої писанки та прокоментувати використані символи та озвучити своє побажання.
(Виступ учасниць конкурсу)
Ведучий: Просимо журі озвучити свої оцінки за цей конкурс.

2 Конкурс „Народна іграшка”
Ведуча: Гарні писанкові побажання. А от я підгледіла які в учасниць конкурсу заготовлені саморобні ляльки в подарунок суперницям, що й собі захотілося мати.
Ведучий: Велика проблема! Це ж так просто: береш траву, різного ганчір’я, голку, нитку – і майструй собі що хочеш. Саме так зробили наші учасниці зі своїми матусями. Кожна з них виготовила саморобну національну іграшку та принесла на конкурс в якості подарунка. Просимо дівчат винести свої іграшки для проведення наступного конкурсу : „Народна іграшка”. Ви повинні продемонструвати свій виріб, прокоментувати та вибрати суперницю якій ви в кінці конкурсу зробите подарунок. Наступні виконують в такій же послідовності, але вибирають дівчат, які залишилися.
Ведуча: Ото ж , свою іграшку представляє учасниця _________
(Виступ дівчат та демонстрація національних іграшок)
Ведучий: Дійсно, гарні дівчата поробили іграшки. Напевне, після цього конкурсу не один візьметься за виготовлення народних іграшок для своїх найменших братиків та сестричок.
Ведуча: А тепер просимо наше журі висловити свої міркування та оголосити оцінки.

2. Конкурс „Мода з бабусиної скрині”
Ведуча: В прабабусі, в скрині,
Сперечались речі,
Що вони у моді нині
В бабусиної малечі.
Лиш бабуся з хати вийде,
Як дівчатка – в скриню,
і хто швидше, що найде -
накида на спину.
Сорочка біла вишита
Сподобалась Катрусі,
Ну а спідниця плюшева -
Курносенькій Настусі.
А капелюх й кофтинку
Оленка одягала.
І кожна з них новинку
На себе приміряла.
Ведучий: Та тільки скрип почують –
Вмить з себе все скидають,
Сидять собі малюють
Й бабусеньки не помічають.
І засміялася бабуся,
Тихенько крадькома,
Вже підросли дівчатка,
А я зістарілась сама.
Ведуча: Таким поетичним відступам вирішили ми розпочати наступний наш конкурс „Мода з бабусиної скрині”
Ведучий: Напередодні дівчата отримали завдання, де зазначалося, що вони повинні підготувати показ моди з бабусиної скрині. Тобто, використовуючи старі речі придумати одяг в сучасному стилі. Використовувати можна всі аксесуари та модні атрибути. Дівчаткам допомагали, звичайно, мами та бабусі, а от що з цього вийшло – побачимо. Оцінюється цей конкурс двома оцінками:
Перша – (максимальна) 5 балів, за підготовку моди;
Друга – (максимальна) 5 балів - за представлення моделі.
Ведуча: На подіум запрошується учасниця під №1.
(Демонстрація моди кожною учасницею.)
Ведучий: Напевне, важко журі буде оцінити цей конкурс. Адже всі моделі з бабусиної скрині були красивими та оригінальними.
Ведуча: Дійсно, це було фантастично. Але слово надаємо членам журі та побачимо, чи сподобалася їм дитяча творчість.
(Слово журі)

8 Конкурс „До нас приїхали артисти”
Ведуча: Жоден конкурс не обходиться без концертних номерів. Тому і ми на наше шоу запросили теж артистів. Не будемо розкривати всіх карт, а скажемо лише, що артистами будуть учасники конкурсу. Вони повинні виступити перед нами в ролі своїх любимих артистів та виконати вибрану пісню.
Ведучий: Оцінюються виступи конкурсанток за п’ятибальною системою.
( Виступи учасниць конкурсу. )
Ведуча: Ось і закінчилися виступи наших конкурсанток. Наша шоу-програма добігає до кінця. Дамо час порадитися журі, учасницям – перевести своє дихання на спокійний ритм та налаштуватися на фінальні хвилини. А на сцену запрошуємо ансамбль дівчаток з фінальною піснею нашого конкурсу.
Ведучий: Поки звучала пісня – журі закінчило підрахунки і ми запрошуємо на сцену голову журі для підведення підсумків конкурсу та нагородження.
( Оголошення результатів конкурсу. Нагородження переможців та учасників. Обмін народними сувенірами)
Ведуча:
У свято дитяче зібрались
На конкурсі кращі дівчата.
Достойно вони позмагались,
Та час вже це шоу кінчати.
Бажаємо, діти, вам миру,
Щасливих і сонячних днів.
Бажаєм канікул чудових,
Дитинства веселих років.
Ведучий: На цьому – бувайте здорові! До нових зустрічей!

Джерело: http://авторський текст
Категорія: Виховні заходи | Додав: dsdukl (21.02.2016) | Автор: Людмила E
Переглядів: 789 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: