Тема. Зовнішність. - Години спілкування 5-9 клас - Виховна робота - Каталог статей - Учительська світлиця
Головна » Статті » Виховна робота » Години спілкування 5-9 клас

Тема. Зовнішність.
Тема. Зовнішність.
Мета: формуватив учнів поняття, що кожна людина
створює себе сама і, щоб бути зовні приваб-ливим, над собою треба працювати; розвивати в учнів бажання виховувати своє «Я», дбайливе ставлення до своїх речей.
Обладнання: каблучка для гри «Каблучка краси»; фтографії,
малюнки, вирізки з газет для творчої роботи «Ма-люнки з виставки».
Хід заняття
Гра «Каблучка краси».
Учитель говорить учням, що в нього є каблучка краси
і варто спрямувати її на будь-яку людину, як у неї зразу ж
стає видно все найкрасивіше. Учні встають у коло і витяга-ють складені долоньки вперед. Учитель непомітно вкладає
каблучку кому-небудь у долоньки. Потім учні хором кри-чать: «Каблучка, каблучка, вийди на ґаночок». Той, що
одержав каблучку, вибігає на середину кола. Він повинен
торкнутися до своїх друзів каблучкою, побачити в кожному
щось красиве і розказати про це. Той, хто більше за всіх по-бачив красивого у своїх друзях, одержує право носити каб-лучку краси цього дня.
Бесіда.
Які справи і вчинки, на вашу думку, можна назвати кра-сивими?
Чи можуть красиві справи прикрасити зовнішній вигляд
людини?
Чи можуть, навпаки, погані вчинки зіпсувати зовнішній
вигляд людини?
Слово вчителя.
Зовнішній вигляд — це те, що відразу впадає всім у вічі.
По тому, наскільки охайно вдягнена людина, можна судити
про рівень її культури. Охайність свідчить про повагу лю-дини до себе і до людей, які її оточують, про наявність у неї
почуття власної гідності.
Запитання до учнів.
Як ви розумієте приказку «По одежі стрічають, по розу-му випроваджують»?
творче завдання « малюнки з виставки».
Учитель демонструє учням фотографії, малюнки, ви-різки з газет, на яких зображені діти у домашньому,
діловому, спортивному, святковому одязі, і просить їх
здогадатися по одягу, що збирається робити кожний із дітей.
Учитель демонструє учням фотографії вчителя, дири-гента, робочого, балерини, офіціантки, військовослужбов-ця і просить їх визначити по одягу професію зображених людей.
Учи тель демонструє учням фотографії тих, хто одяг-нений скромно, і тих, хто виставляє напоказ дуже доро-гий і модний одяг, і просить їх відповісти на запитан-ня «Що означає “одягатися зі смаком”, “одягатися за віком”?».
Запитання до учнів.
Як ви розумієте вислів: людина погано одягнена тоді,
коли її одяг не відповідає порі року та погоді?
творче завдання «Слушна порада».
Учитель пропонує учням розглянути ситуацію і помірку-вати, чи правильно вчинила дівчинка.
У Галинки є улюблена блузка з короткими рукавами.
Тому вона вирішила одягнути її на новорічне свято.
творче завдання «Стань модельєром».
Учитель поділяє учнів на чотири групи модельєрів. Пер-ша група має назвати робочий одяг людей різних професій,
друга — домашній, третя — спортивний, четверта — свят-ковий.
Слово вчителя.
Дівчатка, запам’ятайте! Удома, а тим більше на вулиці,
ходити в халаті — негарно. Халат існує для того, щоб його
одягати, коли йдеш у ванну або виходиш із неї.
творче завдання « розповіді взуття».
Учитель поділяє учнів на пари і просить їх уважно роз-глянути взуття одне одного. Учні повинні придумати неве-лику сценку-діалог між своїм взуттям.
Запитання ­підказки:
Скільки тобі років?
Чому ти якнайбільше раде?
Коли ти буваєш незадоволене?
Про що ти мрієш?
Де і хто тебе робив?
Із чого тебе зробили?
Запитання до учнів.
Чому треба навчитися самостійно доглядати за своїми ре-чами?
Які речі краще зберігаються: ті, що лежать на своїх міс-цях чи розкидані абиде?
Заключне слово вчителя.
Кожна людина створює себе сама. Щоб бути зовні при-вабливим, над собою треба працювати. Треба стежити за со-бою, своїм одягом, дбайливо ставитися до своїх речей.
Категорія: Години спілкування 5-9 клас | Додав: uthitel (21.11.2013)
Переглядів: 1783 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: