Головна » Статті » Виховна робота » Бесіди

Сили та засоби захисту населення і територій від НС техногенного та природного характеру

Сили та засоби захисту населення і територій від НС техногенного та природного характеру

До сил захисту населення належать відповідні сили та засоби центральних і місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій, а також добровільні рятувальні формування, що залучаються до проведення відповідних робіт.

Професійні аварійно-рятувальні служби і спеціальні (воєнізовані) аварійно-рятувальні служби перебувають у стані постійної готовності.

Для ліквідації наслідків НС техногенного та природного характеру відповідно до закону можуть залучатися частини та підрозділи Збройних Сил України й інших військових формувань.

Об’єднання громадян можуть брати участь у заходах щодо ліквідації наслідків НС техногенного та природного характеру відповідно до Закону України «Про аварійно-рятувальні служби».

Громадяни України у сфері захисту населення і територій від НС техногенного та природного характеру зобов’язані:

• дотримуватися заходів безпеки, не допускати порушень виробничої дисципліни, вимог екологічної безпеки;

• вивчати основні способи захисту населення і територій від наслідків НС техногенного та природного характеру, надання першої медичної допомоги потерпілим, правила користування засобами захисту;

• дотримуватися відповідних вимог у разі виникнення НС техногенного та природного характеру.

Порядок здійснення підготовки населення на підприємствах, в установах та організаціях до дій при виникненні НС техногенного та природного характеру визначається спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади, до компетенції якого віднесено питання захисту населення і території від НС техногенного та природного характеру.

ss=Mso�, a ��� H  xt-indent:27.0pt;line-height:150%'>Евакуація населення планується на випадок:

• аварії на атомній електростанції з можливим забрудненням території;

• усіх видів аварій з викидом сильнодіючих отруйних речовин;

• загрози катастрофічного затоплення місцевості;

• лісових і торф’яних пожеж, землетрусів, зсувів, інших геофізичних і гідрометеорологічних явищ із тяжкими наслідками, що загрожують населеним пунктам.

Проведення організованої евакуації, запобігання проявам паніки і недопущення загибелі людей забезпечуються шляхом:

• планування евакуації населення з потенційно небезпечних зон;

• визначення зон, придатних для розміщення евакуйованих;

• організації оповіщення керівників підприємств і населення про початок евакуації;

• організації управління евакуацією;

• життєзабезпечення евакуйованого населення в місцях безпечного розселення;

• навчання населення дій під час проведення евакуації.

Евакуація відбувається шляхом вивезення населення з небезпечних зон усіма видами наявного транспорту. У разі його відсутності чи недостатності транспорту, а також у випадку руйнування транспортних шляхів відбувається організоване виведення населення пішим ходом по заздалегідь розроблених маршрутах.

5. Інженерний захист

Під час проектування й експлуатації споруд та інших об’єктів господарства, наслідки діяльності яких можуть шкідливо вплинути на безпеку населення та довкілля, обов’язково розробляються і здійснюються заходи інженерного захисту з метою запобігання виникненню НС техногенного та природного характеру.

6. Медичний захист

Заходи запобігання або зменшення ступеня ураження людей, своєчасного надання медичної допомоги постраждалим та їх лікування, забезпечення епідеміологічного контролю в зонах НС техногенного та природного характеру.

 

7. Біологічний захист

Своєчасне виявлення чинників біологічного зараження, визначення їх виду та ступеня ураження, проведення комплексу адміністративно-господарських, режимно-обмежувальних і спеціальних протиепідемічних та медичних заходів.

8. Радіаційний і хімічний захист

Заходи щодо виявлення оцінки радіаційного та хімічного забруднення довкілля, організація та здійснення дозиметричного і хімічного контролю, розроблення типових режимів радіаційного захисту, забезпечення населення засобами індивідуального та колективного захисту, організація та проведення спеціальної обробки об’єктів і території.

Категорія: Бесіди | Додав: uthitel (26.01.2014)
Переглядів: 504 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: