hyipazart.com
Головна » Статті » Виховна робота » Бесіди

Основні заходи захисту населення і територій від НС техногенного та природного характеру

Основні заходи захисту населення і територій від НС техногенного та природного характеру:

1. Інформування та оповіщення

Це основний принцип та головний і невід’ємний елемент усієї системи заходів. Інформацію становлять відомості про НС техногенного та природного характеру, що прогнозуються або виникли, визначення їх класифікації, меж поширення і наслідків, а також способи та методи реагування на них.

Оповіщення про загрозу виникнення НС забезпечується шляхом централізованого використання загальнодержавних і галузевих систем зв’язку, телебачення, радіотрансляційних мереж та інших технічних засобів передавання інформації.

2. Спостереження

Створення і підтримання в постійній готовності загальнодержавної і територіальних систем спостереження і контролю; збирання, опрацювання і передавання інформації про стан забруднення довкілля радіоактивними й хімічними речовинами, мікроорганізмами й іншими біологічними агентами.

3. Укриття в захисних спорудах

У разі необхідності, населення підлягає укриттю в захисних спорудах. Перелік таких сховищ і інших захисних споруд визначається спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади, до компетенції якого належить питання захисту населення і території від НС техногенного та природного характеру, і затверджується Кабінетом Міністрів України. Наявний фонд захисних споруд використовується для господарських, культурних і побутових потреб населення.

4. Евакуаційні заходи

В умовах неповного забезпечення захисними спорудами в містах й інших населених пунктах, що мають об’єкти підвищеної небезпеки, головним засобом захисту населення є евакуація і розміщення його в зонах безпечних для проживання людей і тварин.

Евакуація населення планується на випадок:

• аварії на атомній електростанції з можливим забрудненням території;

• усіх видів аварій з викидом сильнодіючих отруйних речовин;

• загрози катастрофічного затоплення місцевості;

• лісових і торф’яних пожеж, землетрусів, зсувів, інших геофізичних і гідрометеорологічних явищ із тяжкими наслідками, що загрожують населеним пунктам.

Проведення організованої евакуації, запобігання проявам паніки і недопущення загибелі людей забезпечуються шляхом:

• планування евакуації населення з потенційно небезпечних зон;

• визначення зон, придатних для розміщення евакуйованих;

• організації оповіщення керівників підприємств і населення про початок евакуації;

• організації управління евакуацією;

• життєзабезпечення евакуйованого населення в місцях безпечного розселення;

• навчання населення дій під час проведення евакуації.

Евакуація відбувається шляхом вивезення населення з небезпечних зон усіма видами наявного транспорту. У разі його відсутності чи недостатності транспорту, а також у випадку руйнування транспортних шляхів відбувається організоване виведення населення пішим ходом по заздалегідь розроблених маршрутах.

5. Інженерний захист

Під час проектування й експлуатації споруд та інших об’єктів господарства, наслідки діяльності яких можуть шкідливо вплинути на безпеку населення та довкілля, обов’язково розробляються і здійснюються заходи інженерного захисту з метою запобігання виникненню НС техногенного та природного характеру.

6. Медичний захист

Заходи запобігання або зменшення ступеня ураження людей, своєчасного надання медичної допомоги постраждалим та їх лікування, забезпечення епідеміологічного контролю в зонах НС техногенного та природного характеру.

 

7. Біологічний захист

Своєчасне виявлення чинників біологічного зараження, визначення їх виду та ступеня ураження, проведення комплексу адміністративно-господарських, режимно-обмежувальних і спеціальних протиепідемічних та медичних заходів.

8. Радіаційний і хімічний захист

Заходи щодо виявлення оцінки радіаційного та хімічного забруднення довкілля, організація та здійснення дозиметричного і хімічного контролю, розроблення типових режимів радіаційного захисту, забезпечення населення засобами індивідуального та колективного захисту, організація та проведення спеціальної обробки об’єктів і території.

Категорія: Бесіди | Додав: uthitel (26.01.2014)
Переглядів: 1322 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: