Урок 19 Тема. Узагальнення знань учнів за темою "Провідні держави світу в 1920—1930-х рр.» - Всесвітня історія 10 клас - Старша школа - Каталог статей - Учительська світлиця
Головна » Статті » Старша школа » Всесвітня історія 10 клас

Урок 19 Тема. Узагальнення знань учнів за темою "Провідні держави світу в 1920—1930-х рр.»
Урок 19
Тема. Узагальнення знань учнів за темою "Провідні держави світу в 1920—1930-х рр.».
Мета: повторити, узагальнити, закріпити й  оцінити знання, отримані учнями впродовж вивчення теми;
розвивати їхні вміння і  навички, сформовані на попередніх уроках; виховний аспект уроку ре-алізується внаслідок осмислення учнями розглянутих подій всесвітньої історії та формування
позитивного емоційно-особистісного ставлення до них; сприяти подальшому поглибленню учнями
своїх знань.
Тип уроку: повторювально-узагальнюючий з  елементами оцінювання знань учнів.
Обладнання: підручник, настінні карти, атлас, ілюстративний і  дидактичний матеріали, що використовувалися
впродовж вивчення теми.
Ме ТОДи ЧНІ Р е КОМ е НДАЦІї щОДО ПРОВ е Д е ННЯ УРОКУ НАВе Д е НІ В   РОЗРОБЦІ
УРОКУ № 11.
Хід уроку
I. Організація навчальнО ї діяльнО сті
Учитель оголошує учням тему, основні завдання уроку та
знайомить із запланованими формами роботи.
II. П О втО рення та узагальнення знань
Учитель стисло нагадує учням провідні ідеї матеріалу, роз -глянутого впродовж вивчення теми.
; Вступна бесіда
1. Вивчення якої теми ми завершили?
2. Якими були держави, із розвитком яких ви познайомилися?
3. Покажіть на карті названі держави.
4. У чому ви вбачаєте важливість подій, про які розповідалося
в розглянутій темі, для історії людства?
Пропонуються два варіанти проведення уроку узагальнення
знань.
І ВАРІАНТ
; Запитання та завдання
1. Складіть перелік подій цього періоду, які ви вважаєте найваж -ливішими. Обґрунтуйте свій вибір.
2. Поясніть значення понять і термінів: ізоляціоністи, експансіо-ністи, «чорний вівторок», «новий курс», закон Вагнера, «Лист
Комінтерну», Вестмінстерський статут, «Картель лівих», Народ-ний фронт, фалангісти, інтербригади, нацизм, «пивний путч»,
корпоративна система, автаркія.
3. Дайте власну оцінку діяльності провідних політичних діячів
цього періоду: В. Гардінга, Ф. Рузвельта, Д. Ллойд-Джорджа,
Дж. Макдональда, Е. Даладьє, Ф. Франко, Ф. Еберта, А. Гітлера,
Б. Муссоліні.
4. Покажіть на історичній карті:
а) території, які за уявленнями ізоляціоністів та експансіоністів
мали включити до сфери свого впливу США;
б) регіон, щодо якого відбувся конфлікт Франції з Німеччиною
в 1923 р.;
в) країну, яка в 1921 р. отримала статус британського домініо-ну;
г) основні події громадянської війни в Іспанії;
д) державу, щодо якої Німеччина дотримувалася «політики Ра-палло»;
е) країни, щодо яких фашистська Італія здійснила акти агресії
в 1920—1930-х рр.
5. Порівняйте розвиток демократичних країн і держав із тоталітар -ними режимами в цей період.
6. Якими шляхами долали світову економічну кризу правлячі кола
США, Великої Британії, уряди Народних фронтів у Франції та
Іспанії і тоталітарні режими Німеччини та Італії.
7. Схарактеризуйте причини встановлення і сутність фашистського
режиму в Італії і нацистського в Німеччині.
8. Проаналізуйте ідейні засади італійського фашизму й німецького
нацизму.
9. Німецький історик Г. Бергшиккер писав: «Фашизм можна було
передбачити так само, як і усунути. Для його перемоги і для
його поразки існували рівні об’єктивні умови». Чи погоджуєтеся
ви з висловлюванням історика? Чи можна було зупинити прихід
до влади нацистів? Що для цього потрібно було зробити? Чому
цього не сталося?
; Тестові завдання
1. Яка політична партія стала ініціатором запровадження «сухого
закону» в США?
А Республіканська партія
Б Демократична партія
В Прогресивний блок Р. Лафоллета
Г Комуністична партія США
2. На правління якого президента США повністю припала Велика
депресія?
А К. Куліджа Б В. Гардінга
В Г. Гувера Г Ф. Рузвельта
204
3. Які заходи були вжиті британським урядом Д. Ллойд-Джорджа
в повоєнний період (1918—1922 рр.)?
А Ліквідація державного регулювання економіки та її реконверсія
Б Заборона діяльності Британського конгресу тред-юніонів
В Проведення реформи виборчого права та надання права голосу
жінкам
Г Надання Ірландії статусу домініону
Д Укладення Рейнського гарантійного пакту
Е Запровадження дев’ятирічної безкоштовної обов’язкової освіти
Є Придушення загальнобританського страйку шахтарів
4. Хто очолював перший лейбористський уряд Великої Британії?
А С. Болдуїн Б Д. Ллойд-Джордж
В Н. Чемберлен Г Дж. Макдональд
5. Коли у Франції утворився Народний фронт?
А 1934 р. В 1936 р.
Б 1935 р. Г 1937 р.
6. Хто очолив французький уряд у квітні 1938 р.?
А Е. Даладьє В Л. Блюм
Б Е. Ерріо Г Ж. Клемансо
7. Яка з наведених подій відбулася в Іспанії в 1936 р.?
А Повалення диктатури М. Прімо де Рівери
Б Початок громадянської війни
В Повалення монархії та встановлення республіки
Г Установлення диктатури генерала Ф. Франко
8. Яка з названих держав надавала допомогу франкістам у роки
громадянської війни в Іспанії?
А США В СРСР
Б Німеччина Г Франція
9. Яке судження правильне?
Листопадова революція в Німеччині:
1) привела до встановлення Веймарської республіки;
2) сприяла виходу Німеччині з Першої світової війни.
А Обидва варіанти правильні
Б Тільки варіант 1 правильний
В Тільки варіант 2 правильний
Г Обидва варіанти неправильні
10. Яку назву мав організований нацистським режимом Німеччини
єврейський погром у 1938 р.?
А «Пивний путч» Б «Свято фюрера»
В «Кришталева ніч» Г «Ніч довгих ножів»
11. У якій країні вперше був установлений фашистський режим?
А Німеччина В Іспанія
Б Італія Г СРСР
205
12. Яку країну загарбала Італія в 1935—1936 рр.?
А Ефіопію Б Марокко В Албанію Г Єгипет
ІІ ВАРІАНТ
; Дидактична гра «Інтелектуальний турнір»
Правила гри наведені в розробці уроку № 11.
ІІІ . Підсумки урО ку
Учитель підсумовує результати уроку й оцінює роботу учнів.
IV. дОмашнє завдання
Повторити матеріал про державний устрій Росії та її роль
у Першій світовій війні.
Категорія: Всесвітня історія 10 клас | Додав: uthitel (13.12.2013)
Переглядів: 1499 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: