Головна » Статті » Середня школа » Зарубіжна література 8 клас (нова програма)

Урок № 19 Тема. Урок позакласного читання. Трагедія Софокла «Антігона». Доля головної героїні трагедії

Урок № 19

Тема. Урок позакласного читання. Трагедія Софокла «Антігона». Доля головної героїні трагедії

ІІІ.                        Сприйняття і засвоєння учнями навчального матеріалу

1.   Повідомлення учня

Життя і творчість Софокла

Софокл (близько 496–406 рр. до н. е.) — афінський драматург, один із трьох великих трагіків класичної давнини порядіз Есхілом та Евріпідом. Народився в селі Колон поблизу Афін. Його батько Софілл був заможною людиною.

Із дитинства Софокл був обдарованим у різних сферах: успішно навчався музики та очолював хор юнаків, ставав призером атлетичних змагань. 468 р. до н. е. Софокл уперше взяв участь у театральних святах і здобув перший приз, перевершивши старшого попередника Есхіла. Із цього часу аж до смерті Софокл залишався найпопулярнішим драматургом Афін. На його рахунку 24 перемоги в театральних змаганнях.

Окрім літератури Софокл присвячував багато часу військовій та суспільній діяльності: був членом колегії скарбників Афінського союзу, пробулом (тобто радником), командував військовою операцією під час Самоської війни 440–439 рр. до н. е. (Самоська війна — боротьба між Афінами та островом Самос за його підпорядкування афінянам). До того ж благочестивий драматург заснував святилище Геракла, був жерцем бога-цілителя Халона.

Після смерті Софокла навіть героїзували під ім’ям «герой Дексіон» (у перекладі з грецької — «той, хто сприймає»). Сучасники поета вважали його життя низкою успіхів. Комедіограф Фрініх сказав: «Блаженний Софокл помер, проживши довге життя. Він був щасливим, розумним, створив багато прекрасних трагедій та помер благополучно, не зазнавши ніяких бід».

За античними свідченнями, Софокл створив 123 драми. Повністю до наших часів збереглося лише сім: «Аякс», «Антігона», «Трахінянки», «Едіп», «Електра», «Філоктет» і «Едіп у Колоні». Від інших залишилося декілька фрагментів.

Усі відомі нам трагедії (крім «Трахінянок») названо за ім’ям головного героя, носія благородної людяності, котрий у складній ситуації наполегливо прагне до мети, нехтуючи загрозами, порадами чи закликами до компромісу.

Софокл постав як сміливий новатор грецької драми. Він відмовився від традиції писати трилогії і встановив сюжетну самостійність окремих трагедій. Драматург також увів сцени з трьома акторами, намагаючись не тільки зіштовхнути безпосередніх учасників конфлікту, а й показати різні можливості поведінки в протистоянні.

 

Категорія: Зарубіжна література 8 клас (нова програма) | Додав: uthitel (04.12.2016)
Переглядів: 159 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: