Урок № 23 Повторення та систематизація знань за темами «Візантія. Арабський світ» та «Європейські держави в добу Середньовіччя» - Всесвітня історія 7 клас - Середня школа - Каталог статей - Учительська світлиця
Головна » Статті » Середня школа » Всесвітня історія 7 клас

Урок № 23 Повторення та систематизація знань за темами «Візантія. Арабський світ» та «Європейські держави в добу Середньовіччя»

Урок № 23

Повторення та систематизація знань за темами
«Візантія. Арабський світ» та «Європейські держави
в добу Середньовіччя»

Мета: узагальнити уявлення учнів про характерні риси європейських парламентів, політики європейських та арабських монархів, європейського та арабського суспільства, відносин імператорів із папством, арабського та європейського світів; формувати їхні вміння порівнювати; висловлювати власну думку та поважати думку інших.

Обладнання: карта світу, Європи, контурні карти, роздавальний матеріал.

Тип уроку: повторення й систематизація знань, умінь і навичок.

Очікувані результати: учні навчаться: називати хронологічні межі та дати походів вікінгів, нормандського завоювання Англії, утворення Данського, Шведського, Норвезького королівств, правління Капетингів у Франції, альбігойських війн, посилення королівської влади за Філіппа ІV Красивого, правління Плантагенетів в Англії, війни Червоної та Білої троянд, боротьби німецьких імператорів із папством, німецького «наступу на Схід», утворення Швейцарії, Великоморавської держави, Угорщини, дати скликання Генеральних штатів у Франції, початку, кінця та головних битв Столітньої війни, підписання Великої хартії вольностей, скликання англійського парламенту, утворення Священної Римської імперії; показувати на карті напрямки походів вікінгів, території Данського, Швецького, Норвезького королівств, основні події Столітньої війни, напрямок німецького «наступу на Схід», територію Швейцарії, Священної Римської імперії, країни басейну Середземномор’я; застосовувати й пояснювати на прикладах основні поняття та терміни; називати характерні риси європейських парламентів, політики європейських монархів, європейського суспільства, відносин імператорів із папством; описувати пам’ятки культури скандинавів, найвизначніші битви, засідання парламенту, подвиг Жанни д’Арк; порівнювати позиції Англії та Франції у Столітній війні, їхні армії, політику європейських держав, станові монархії європейських країн; висловлювати власне судження щодо характеру й значення Столітньої війни, значення походів вікінгів, виникнення парламентів, тенденції розвитку європейських держав.

I.       Організаційний момент

II.     Актуалізація опорних знань і вмінь

Перевірка творчого домашнього завдання

Троє учнів розповідають про наслідки вигнання маврів і євреїв з Іспанії:

1.   Економічні наслідки (перший учень).

2.   Політичні наслідки (другий учень).

3.   Культурні наслідки (третій учень).

III.   Повторення й систематизація знань

Проблемне питання

Чому в Середні віки весь час велася боротьба між світською та релігійною владою?

Робота з картками

Учні отримують картку із завданнями для самостійного виконання. (Кількість карток, які отримує учень, визначається вчителем.)

Картка № 1

Установіть відповідність між державами та їх столицями.

1   Франція

2   Англія

3   Кордовський халіфат

4   Папська область

А  Рим

Б   Авіньйон

В  Кордова

Г   Париж

Д  Лондон

 

Відповідь: 1Г, 2Д, 3В, 4А.

Картка № 2

Установіть відповідність між державами та династіями.

1   Франція

2   Англія

3   Арабський халіфат

4   Німеччина

А  Плантагенети

Б   Омейяди

В  Комніни

Г   Штауфени

Д  Капетинги

 

Відповідь: 1Д, 2А, 3Б, 4Г.

Картка № 3

Установіть відповідність між державами та історичними особами.

1   Франція

2   Англія

3   Арабський халіфат

4   Німеччина

А  Лоренцо Медічі

Б   Фрідріх І Барбаросса

В  Річард Левове Серце

Г   Гарун ар-Рашид

Д  Жанна д’Арк

 

Відповідь: 1Д, 2В, 3Г, 4Б.

Картка № 4

Установіть відповідність між битвами та їх результатами.

1   1346 р., битва при Кресі

2   1477 р., битва при Нансі

3   1066 р., битва під Гастінгсом

4   1410 р., битва під Грюнвальдом

А  Перемога норманів над англійцями

Б   Перемога англійців над французами

В  Об’єднане військо Польщі та Литви завдало поразки Тевтонському ордену

Г   Перемога французів над бургундцями

Д  Війська Ломбардської ліги розбили армію Фрідріха I

 

Відповідь: 1Б, 2Г, 3А, 4В.

Картка № 5

Установіть відповідність між назвами та визначеннями.

1   Бедуїни

2   Нормани

3   Тамплієри

4   Гібеліни

А  Північні люди

Б   Прихильники пап римських

В  Послідовники релігійної реформи

Г   Кочовики пустель

Д  Ченці Ордену тамплієрів

 

Відповідь: 1Г, 2А, 3Д, 4Б.

Картка № 6

Установіть відповідність між представницькими органами влади та державами.

1   Парламент

2   Генеральні штати

3   Кортеси

4   Сеньйорія

А  Флоренція

Б   Англія

В  Франція

Г   Іспанія

Д  Швейцарія

 

Відповідь: 1Б, 2В, 3Г, 4А.

Картка № 7

Установіть відповідність між роками та подіями.

1   630 р.

2   1302 р.

3   1381 р.

4   1492 р.

А  Узяття Гранади, завершення Реконкісти

Б   Прийняття ісламу арабськими племенами

В  Плавання Лейва Еріксона до островів Північної Америки

Г   Перші збори Генеральних штатів

Д  Повстання під керівництвом Уота Тайлера

 

Відповідь: 1Б, 2Г, 3Д, 4А.

Картка № 8

Установіть відповідність між назвами подій та їх змістом.

1   Столітня війна

2   Війна Червоної та Білої троянд

3   Реконкіста

4   Жакерія

А  Селянське повстання у Франції

Б   Завоювання німецькими рицарями слов’янських земель

В  Війна між Англією та Францією

Г   Громадянська війна в Англії

Д  Боротьба за звільнення Іспанії від маврів

 

Відповідь: 1В, 2Г, 3Д, 4А.

Картка № 9

Установіть відповідність між назвами та визначеннями.

1   «Чорна смерть»

2   «Книга страшного суду»

3   «Магна Харта»

4   «Льодове побоїще»

А  Битва на Чудському озері

Б   Чума

В  Велика хартія вольностей

Г   Книга перепису населення в Англії

Д  Перенесення резиденції римських пап до міста Авіньйон

 

Відповідь: 1Б, 2Г, 3В, 4А.

IV.    Підсумки уроку

Вибіркова перевірка виконання завдань, аналіз типових помилок.

Відповідь на проблемне питання

У Середні віки релігія та церква відігравали дуже важливу роль у суспільстві, і тому їх представники вважали своїм правом, даним від Бога, розв’язувати всі питання, у тому числі й щодо управління державами, що викликало спротив світської влади.

V.      Домашнє завдання

Підготуйтеся до узагальнення знань за темами «Візантія. Арабський світ» та «Європейські держави в добу Середньовіччя».

Категорія: Всесвітня історія 7 клас | Додав: uthitel (20.01.2014)
Переглядів: 1097 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: