УРОК № 37 Тема. Греко-перські війни. - Всесвітня історія 6 клас - Середня школа - Каталог статей - Учительська світлиця
Головна » Статті » Середня школа » Всесвітня історія 6 клас

УРОК № 37 Тема. Греко-перські війни.

УРОК  №  37
  Тема.   Греко-перські війни.
  Мета.  Визначити головні причини й розглянути основні події гре-ко-перських війн; дати оцінку війнам як способу вирішення 
суперечностей між людьми.
  Очікувані 
результати.
  Після  цього  уроку  учні  зможуть:  називати  час  греко-пер -ських війн;  показувати на карті  перебіг подій греко-пер-ських війн та місця основних битв; визначати  наслідки 
греко-перських  війн;  висловлювати   власне  судження 
щодо  причин  перемоги  греків  у  Греко-перських  ві-йнах.
  Тип уроку.  Урок засвоєння нових знань.
Структура  уроку
  I.   Організаційний момент
  II.   Актуалізація опорних знань
  III.   Вивчення нового матеріалу
1.   Похід Дарія І. Марафонська битва.
2.    Похід Ксеркса. Битва при Фермопілах.
3.   Саламінська битва. 
4.   Остаточна  перемога  греків  та  її  значення.  Перший  Афінський 
морський союз.
  IV.  Узагальнення і систематизація знань
  V.   Підсумки уроку
 VI.  Домашнє завдання
ХІД УРОКУ
I.  ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ  МОМЕНТ
II.  АКТУАЛІЗАЦІЯ  ОПОРНИХ  ЗНАНЬ
Запитання на повторення.
1)   Як виникла Перська держава?
2)   У роки царювання якого правителя Перська держава досягла 
свого розквіту?
3)   Який народ учинив гідний опір персам?
4)   Покажіть на карті, яку територію займала Персія на початку 
V ст. до н.  е.
За результатами бесіди учні самі зможуть сформулювати причини 
греко-перських  війн;  якщо  вони  не  впораються  з  цим,  причини  на -зиває вчитель.

III. ВИВЧЕННЯ  НОВОГО  МАТЕРІАЛУ
Вступне слово вчителя.
Підкоривши береги Геллеспонту, область Фракію, Візантій і Хал-кедон, перси порушили торговельні зв’язки Греції. Крім того, виник -ла загроза захоплення всієї Греції. Протистояння Греції та Персії ста -вало неминучим.
Приводом до початку війни стала підтримка материковою Гре цією 
повстання грецьких міст-колоній на Іонійському узбережжі півостро-ва Мала Азія проти перського панування. Дізнавшись про підтримку, 
Дарій увів війська до Греції під приводом відплати. Так почалися ві -йни, що тривали близько 50 років.
Робота в групах.
Учні об’єднуються в чотири групи, кожна з яких одержує картку із 
завданням, що містить тему повідомлення і план, за яким його необ -хідно  підготувати  з  допомогою  підручника.  Для  виконання  завдан -ня надається 10 хвилин, після чого групи представляють результати 
своєї роботи.
Картка 1. Похід Дарія І. Марафонська битва.
1)   Наступ персів у Греції.
2)   Відповідь Афін і Спарти послам Дарія I.
3)   Другий похід персів.
4)   Перемога Мільтіада.
5)   Радісна звістка.
Картка  2. Похід Ксеркса. Битва при Фермопілах.
1)   Наступ перського війська.
2)   Відповідь Леоніда.
3)   Зрада.
4)   Оборона Фермопіл.
5)   Наслідки поразки греків.
Картка  3. Саламінська битва.
1)   Створення грецького флоту.
2)   Хитрість греків.
3)   Результат бою.
4)   Значення Саламінської битви.
Картка  4.  Остаточна  перемога  греків  та  її  значення.  Перший 
Афінський морський союз.
1)   Нове вторгнення персів.
2)   Бій біля міста Платеї.
3)   Звільнення від персів материкової Греції.
4)   Битва біля мису Мікале.
5)   Створення Афінського морського союзу.
6)   Укладення Каллієвого миру.
IV. УЗАГАЛЬНЕННЯ  І  СИСТЕМАТИЗАЦІЯ  ЗНАНЬ
Представники груп виступають із повідомленнями (під час виступу можна 
користуватися планом). У разі потреби члени групи можуть доповнити свого 
представника. Після виступу групи інші учні класу можуть ставити їй питання.
Фронтальна бесіда.
Завдяки чому греки перемогли персів у цих війнах? 
V.  ПІДСУМКИ  УРОКУ
Заключне слово вчителя.
— Війни між Персією та грецькими містами-державами, що відстоювали 
свою незалежність, тривали понад півстоліття.
— 449  р. до н.  е. з Персією був укладений Калліїв мир, за яким перський 
цар відмовлявся від гегемонії в Егейському морі, а протоки Геллеспонт і Бос-пор ставали вільними для греків.
— Протистояння перській навалі привело до створення Афінського і Пе-лопоннеського союзів.
VI. ДОМАШНЄ  ЗАВДАННЯ
1)   Опрацювати текст параграфа.
2)   Скласти хронологічну таблицю з теми «Греко-перські війни».
3)   Виконати завдання на контурній карті.
Категорія: Всесвітня історія 6 клас | Додав: uthitel (20.01.2014)
Переглядів: 1585 | Рейтинг: 2.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: