Урок № 69 Тема. Контрольна робота. «Твори літератури XX століття та літератури рідного краю» - Українська література 9 клас - Середня школа - Каталог статей - Учительська світлиця
Головна » Статті » Середня школа » Українська література 9 клас

Урок № 69 Тема. Контрольна робота. «Твори літератури XX століття та літератури рідного краю»
 
Урок № 69
Тема.   Контрольна робота.  «Твори літератури XX  століття та літератури рідного краю»
Мета:  актуалізувати  й  узагальнити  вивчений  мате­
ріал,  виявити  рівень  знань,  умінь  та  навичок 
з  метою їх корекції; розвивати пам’ять, образ ­
не та логічне мислення, вміння орієнтуватися 
у сучасному літературному процесі, висловлю ­
вати  власні  думки  з  приводу  прочитаного  та 
порушених  проблем;  виховувати  кращі  люд­
ські якості, життєвий оптимізм, прагнення до 
добра й справедливості.
обладнання:   тестові завдання у двох варіантах.
Теорія літератури:   стильові  течії,  літературні  напрями,  пригод ­
ницький роман, притча, візуальна (зорова) по­
езія, художній образ, художні засоби.
Хід уроку
I.   оголошення Т е М и й М е Т и У рокУ
II.  о сновний зМ ісТ  робо Т и
1.   інструктаж щодо виконання тестових завдань.
2.   Виконання учнями контрольної роботи.
Варіант I
Початковий та середній рівні
(Кожна правильна відповідь оцінюється в 1  бал.)
1.   Вірші ­паліндроми писав:
А  В.  Женченко;
Б  А.  Мойсієнко;   9
В  В.  Герасим’юк;
Г  І.   Липа.
2.   З  якого  віршу  ці  слова  — крок, гори, пророк, серце, нога, 
холод, поклик:
А  «Перший сніг» В.   Герасим’юка;   9
Б  «Чоловічий танець» В.  Герасим’юка;
В  «Жива ватра» В.  Герасим’юка;
Г  «Автопортрет в автобусі» Н.   Гончара.
*  Учитель також може використовувати видання: В.  В.  Паращич. Українська 
література. 9  клас (для українських шкіл): Комплексний зошит для контролю 
знань.— Х.: Вид ­во «Ранок», 2009.
3.   Назвіть автора, що писав твори «для тих, хто сам кермує 
власним життям»?
4.   Допишіть речення.
  Представниками сучасної візуальної (зорової) поезії є…
Достатній рівень
(Кожна правильна відповідь оцінюється у 2  бали.)
1.   Схарактеризуйте образ героя роману І.  Багряного «Тигро­
лови» Григорія Многогрішного.
2.   Коротко напишіть про улюблений твір з літератури рідно­
го краю.
Високий рівень
(Змістовна, цікава, грамотна відповідь оцінюється в 4  бали.)
Виконайте одне із завдань.
А  Напишіть  твір­ роздум  «Сильна  українська  людина»  (за 
романом  І.  Багряного  «Тигролови»  та  іншими  творами 
української літератури й власними спостереженнями).
Б  Висловіть свої судження про притчі І. Липи та їхній зв’язок 
із проблемами сучасності.
Варіант II
Початковий та середній рівні
(Кожна правильна відповідь оцінюється в 1  бал.)
1.   Вірш­малюнок — це:
А  «Стогін» В.   Женченка;   9
Б  «У невідому путь» І.  Липи;
В  «Перший сніг» В.   Герасим’юка;
Г  «Мати» І.   Липи.
2.   З  якого  віршу  ці  слова  — аркан, коло, побратими, піт, 
кров, хрест, раз:
А  «Жива ватра» В.  Герасим’юка;
Б  «Перший сніг» В.   Герасим’юка;
В    «Чоловічий танець» В.  Герасим’юка;   9
Г  «У невідому путь» І.  Липи.
3.   У творах якого письменника простежується така основна 
думка: життя — це постійна боротьба, людина — борець, 
шлях цієї боротьби — непередбачуваний і невідомий?
4.   Допишіть речення.
  Попередниками сучасної візуальної (зорової) поезії є…
Достатній рівень
(Кожна правильна відповідь оцінюється у 2  бали.)
1.   Схарактеризуйте  образ  майора  Медвина  з  роману  І.  Баг­
ряного «Тигролови».
2.   Напишіть про улюбленого героя літератури рідного краю.
Високий рівень
(Змістовна, цікава, грамотна відповідь оцінюється в 4  бали.)
Виконайте одне із завдань.
А  Напишіть  твір­ мініатюру  «Роман  І.  Багряного  “Тигроло­
ви”   — окраса світової пригодницької літератури».
Б  Продовжте  історію  Наталки  й  Григорія  Многогрішного, 
пов’язавши її з біографією самого автора (за романом І.   Ба­
гряного «Тигролови»).
Категорія: Українська література 9 клас | Додав: uthitel (30.03.2014)
Переглядів: 4183 | Рейтинг: 2.3/19
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: