Головна » Статті » Середня школа » Зарубіжна література 5 клас

Урок 2 Тема. Оптимістичний образ Суботика, його віра в силу думки й фантазії

Урок 2

Тема. Оптимістичний образ Суботика, його віра в силу думки й фантазії

Мета: характеризувати образ Суботика за його вчинками, ставленням до інших персонажів твору; формувати вміння розрізняти поняття «персонаж» і «герой», навички аналізу літературного твору; роз­вивати логічне мислення і уяву, читацьку спостережливість, увагу до деталей, комунікативну компе­тентність; виховувати загальнолюдські цінності, життєвий оптимізм.

Обладнання:асоціативне гроно, ілюстрації О. І. Семенова до книжки П. Маара, схеми; розда­вальний матеріал (літературний диктант, картки із завданнями для творчих груп), асоціативно-інфор­маційна карта персонажів твору, опорна схема «Персонаж і герой літературного твору».

Тип уроку:урок вивчення нового матеріалу.

Епіграф:

...І в суботу наче з неба впав -

Суботик!

П. Маар

Хід уроку

І. Актуалізація опорних знань та вмінь

1. Презентація учнівських ілюстрацій (ескізу

обкладинки) до твору.

- Які епізоди твору ілюструються?

- Хто з персонажів твору, на вашу думку, зобра­

жений найбільш вдало?

Літературний диктант «Перевір себе».

Методичний коментар:

учні отримують картки з

цитатами із твору і мають поставити на місці про­

пусків потрібні за змістом слова.

1. «Останні три тижні тільки і чекай: як вівторок,

так цей ... уже й тут».

2. «Папуга! Ти хіба не познайомився з ним мину­

лого вівторка? А цей насправді мав зватися ...,

тільки він так кумедно перекручував це ймення, що

я його переінакшив».

3. «Якщо тут давненько не було ..., то загадані

бажання поволеньки блякнуть. Аж поки майже зов­

сім змарніють».

4. «... стояла на чудовій скатертині така сама

брудна й запилюжена, як щойно на горищі».

5. «Відтоді... чекає, щоб знову настав такий тиж­

день, який почнеться сонячною неділею».

6. «Просто посеред кімнати раптом з’явилося,

затиснуте між шафою і ліжком».

3. Презентація учнями сторінки щоденника-

огляду головних подій твору

(перевірка домаш­

нього завдання).

II. Оголошення теми, завдань уроку та

коментування епіграфа

III. Формування нових знань, умінь, навичок

1.Слово вчителя з елементами бесіди.

Чарівна істота, малий бешкетник і витівник, з яким

ніколи не буває сумно - ось таким з’являється

Суботик на сторінках книжки П. Маара.

- Чи можете ви сказати, звідки приходить

Суботик та чому він має таке ім’я?

(Про походження Суботика, його життя до знайомства з Пляшкером

автор не розповідає, а пише так: «...настала субота,

і в суботу наче з неба впав - Суботик!»)

Категорія: Зарубіжна література 5 клас | Додав: uthitel (10.05.2017)
Переглядів: 313 | Коментарі: 3 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: