Урок № 2 Тема. Взаємозв’язок основних ознак, складових і чинників здоров’я. - Основи здоров ’я 9 клас - Середня школа - Каталог статей - Учительська світлиця
Головна » Статті » Середня школа » Основи здоров ’я 9 клас

Урок № 2 Тема. Взаємозв’язок основних ознак, складових і чинників здоров’я.

Урок № 2
Тема. Взаємозв’язок основних ознак, складових і чинників здоров’я.
 
Практична робота. Оцінка індивідуальногорівня фізичного здоров’я
Мета уроку:
• учити розпізнавати ознаки різних станів здоров’я, процесів його формування і збереження;
• учити розуміти взаємовплив складових здоров’я та порівнювати окремі складові здоров’я та їх значення для людини;
• учити оцінювати вияви власного рівня здоров’я та його окремих складових;
• охарактеризувати основні ознаки, складові та чинники здоров’я;
• пояснити зв’язок окремих складових здоров’я.
Обладнання: текстовий матеріал, схеми, таблиці, матеріали журналів та газет про узгодженість і взаємовплив складових здоров’я тощо.
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. Актуалізація чуттєвого досвіду й опорних знань учнів
Перевірка домашнього завдання в робочому зошиті.
Домашні замальовки.
IIІ. Мотивація навчальної діяльності школярів
«Мозковий штурм», обговорення в парах
1. Як ви вважаєте, про що свідчить народна мудрість?
• Здоров’я не купиш — його розум дає.
• Здоров’ям слабкий, тож і духом не герой.
2. Що ми розуміємо під поняттям «індивідуальне здоров’я»? «суспільне здоров’я»? (Аналіз схеми 1 «Здоров’я», робота в парах.)
3. Яким чином пов’язані індивідуальне та суспільне здоров’я? (Аналіз схеми 1 «Здоров’я», робота в парах.)
 
IV. Повідомлення теми і мети уроку
V. Вивчення нового матеріалу
— Ми з вами вже знаємо: щоб навчатися, активно відпочивати, займатися спортом, виконувати певну роботу по господарству, збагачуватися культурно, необхідне здоров’я.
      
Робота в зошиті
— Назвіть складові здоров’я та їх ознаки.
— Заповніть схему «Складові здоров’я та їх ознаки». Чи пов’язані між собою складові здоров’я?

  
— Чи впливають складові здоров’я одна на одну? Яким є їх значення для людини? Навести приклади. (Обговорення в группах; домашні заготовки.)
 
Здоров’я — це узгодженість усіх його складових. 
 
Усі складові здоров’я завжди повинні перебувати в гармонійній єдності, а також впливати одна на одну.
 
 Кожна людина прагне до своєї вершини щодо збереження та зміцнення здоров’я.
 
— Які життєві навички сприяють здоров’ю? (Відповіді учнів.) (Додаток 1)
Оберіть із варіантів, що подані нижче, ті чинники, які сприяють або заважають здоров’ю, запишіть їх у таблицю.
Здоров’ю людини…
сприяють заважають
Чинники здоров’я
• здоровий спосіб життя;
• раціональне харчування;
• режим праці і відпочинку;
• рух;
• спорт;
• загартування;
• погані звички;
• гіподинамія;
• переїдання, особливо на ніч;
• заздрість;
• неврівноваженість;
• загартування;
• емоційна рівновага;
• гарний настрій;
• уміння робити добрі діла;
• побажання добра і здоров’я;
• інтелектуальне навантаження;
• здоровий сон;
• погана екологія;
• недотримання правил гігієни;
• шкідливі звички.
Здоров’я — це єдине ціле, що складається із аспектів, які пов’язані один з одним та впливають один на одного. Кожний із нас зможе самостійно скласти свою індивідуальну модель здоров’я.
 
Кожна людина прагне до збереження та зміцнення здоров’я і досягає цього індивідуально.
 
Загальні завдання:
• знати;
• уміти попередити;
• уміти допомогти близьким.
Як можна визначити індивідуальний фізичний розвиток?
Практична робота.
Оцінювання рівня індивідуал ьного фізичного розвитку
Мета:
• оцінити рівень індивідуального фізичного розвитку;
• ознайомити з методикою визначення індивідуального фізичного розвитку.
Хід роботи
Завдання
1. Інструктування учнів. Розповідь учителя про способи визначення рівня фізичного здоров’я
— Перший найпростіший спосіб — це вигляд людини (її зріст, маса тіла, колір обличчя, блиск очей, стан волосся, постава, хода тощо).
На попередньому році ми визначали коефіцієнт індивідуального фізичного розвитку.
Існує ще такий спосіб: для оцінювання маси тіла людини науковці використовують індекс маси тіла (біомас-індекс) Кетле-ІМТ.
ІМТ= М / ЗР2,
де: М — маса тіла (кг);
ЗР — зріст (м).
Оцінювання ІМТ проводиться за спеціальною таблицею.
Ви сьогодні ознайомитеся з прийомом визначення біомас-індексу Кетле-ІМТ.
2. Виконання роботи. Розрахунки
1) Чи відповідає рівень індивідуального фізичного розвитку вашому віку?
Заповнити таблицю.
2) Що необхідно зробити, якщо він більше (менше) за норму?
3) Чи можна коригувати масу свого тіла без консультації лікаря?
4) Мій показник ІМТ такий…
3. Висновки
Мій зріст (см) Моя маса тіла (кг) Мій показник ІМТ
Висновок
1) Мій показник ІМТ. Порівняно з минулим роком (змінився, не змінився).
Він (відповідає, не відповідає) моєму віку. (Необхідне підкреслити.)
2) Коригувати свій фізичний індивідуальний розвиток я буду в такий спосіб:
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________

VІІ. Узагальнення та систематизація знань
— Щоб бути здоровим, необхідно дбати про своє здоров’я, усебічно розвивати свої фізичні, психологічні здібності та можливості, а також дотримуватися певних правил безпечної поведінки під час хвороби.
 
Робота з ілюстративним матеріалом тексту підручника. Читання висновків за темою.
VIIІ . Підбиття підсумків уроку
Оцінювання та коментар роботи учнів.
ІХ. Повідомлення домашнього завдання
Прочитати текст підручника.
Підготувати матеріал про глобальні небезпеки (картинки, фото, текстовий матеріал тощо).


Категорія: Основи здоров ’я 9 клас | Додав: uthitel (29.01.2014)
Переглядів: 3932 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: