Урок № 13 Тема. Пам’ять та увага. Розвиток сприйняття, пам’яті та уваги - Основи здоров ’я 9 клас - Середня школа - Каталог статей - Учительська світлиця
Головна » Статті » Середня школа » Основи здоров ’я 9 клас

Урок № 13 Тема. Пам’ять та увага. Розвиток сприйняття, пам’яті та уваги

Урок № 13
Тема. Пам’ять та увага. Розвиток сприйняття, пам’яті та уваги
Практична робота № 5. Підготовка до іспиту: розвиток пам’яті та уваги
Бінарний урок з біології та основ здоров’я
Мета уроку:
• поглибити свідоме ставлення до понять «увага», «пам’ять»;
• навчити користуватися методами тренування сприйняття, пам’яті та уваги;
• розвивати логічне мислення;
• навчити учнів користуватися прийомами поліпшення пам’яті;
• розвивати пізнавальну активність учнів у пошуках нової інформації;
• виховувати уважність та зосередженість.
Обладнання: схеми.
Хід уроку
I. Актуалізація опорних знань та практичного досвіду
1. Що називається інтелектом?
2. Що називається пам’яттю?
3. Що називається увагою?
4. Чи задоволені ви своєю пам’яттю?
5. Які прийоми запам’ятовування вам найкраще вдаються?
Тест «Чи гарна у вас пам’ять»
Учні працюють у робочому зошиті. (Див. дидиктичні та доп. матеріал. Див. додаток 1.)
II. Мотивація навчальної діяльності школярів
— Сьогодні поговоримо про розвиток сприйняття, пам’яті та уваги. Що потрібно робити, як учинити, щоб матеріал надовго залишався в пам’яті?
III. Повідомлення теми та мети уроку
IV. Первісне застосування набутих знань
Розповідь учителя з елементами бесіди
— Згадайте, як ми вчилися працювати з текстом підручника.
— Назвіть алгоритм запам’ятовування.
— Що називають мнемотехнікою?
— Які існують мнемонічні прийоми допомоги пам’яті?
— Що називають увагою? Види уваги.
— Пригадайте, що ви бачили дорогою до школи? (Обговорення.)
Робота з відеоматеріалами
— Зараз ми продовжимо дослідження нашої пам’яті. Є фактори, що поліпшують пам’ять.
(Учні об’єднуються в групи. Перша група розповідає про фактори, що поліпшують
пам’ять; друга — про фактори, що погіршують пам’ять. (Див. дидиктичні та доп. матеріали. Див. додаток 2.)
Перехід до практичної роботи
— Що таке сприйняття? Знайдіть відповідь у тексті підручника.
V. Застосування учнями навичок у стандартних умовах із метою їх (навичок) засвоєння
Практична робота № 5. Підготовка до іспиту: розвиток пам’яті та уваги
Мета:
• навчити користуватися методами тренування сприйняття, пам’яті та уваги;
• виховувати уважність та зосередженість.
Завдання
1. Гра № 1. (Див. додаток 3.)
2. Гра № 2. Вправи на тренування уваги та пам’яті — «Фільм». (Див. додаток 4.)
Хід роботи
Перше слово — КОМАР. Я бачу, як він летить із шаблею на боці. ШАБЛЯ — друге слово. Наступне слово — КІШКА: дивлюсь я на шаблю, а в неї ручка зроблена у вигляді голови КІШКИ.
Фільм продовжується: у КІШКИ голова як СОЛОМА. Із СОЛОМИ я сплела БРЮКИ і забруднила їх випадково ПЛЯМОЮ, а ПЛЯМА схожа на ВЕДМЕДЯ.
Він, можливо, дуже любить ЧЕРЕШНЮ, адже з її кісточок зробив собі ПАЛАЦ. Усередині ПАЛАЦУ стоїть ПІАНІНО.
Фільм завершився.
VI. Творче перенесення знань та навичок (творчі вправи)
Гра № 3 (Див. дидиктичні та доп. матеріали. Див. додаток 5.)
— Як навчитися запам’ятовувати не пов’язані за смислом слова?
VII. Підбиття підсумку уроку
— Що нового з уроку ви сьогодні візьмете для себе?
Виставлення оцінок та їх коментування.
VIII . Повідомлення домашнього завдання
Підготуватися до узагальнення знань.
Намалювати плакати на тему:
1. «Скажімо «Ні!» — шкідливим звичкам!»
2. «Я — за здоровий спосіб життя!»
3. «Правила безпеки під час роботи з Інтернетом»
4. «Краса і здоров’я»

Категорія: Основи здоров ’я 9 клас | Додав: uthitel (30.01.2014)
Переглядів: 4864 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: