Урок № 13 Тема. Правоохоронні органи. Соціальні небезпеки у м ісцях проживання. Соціальні патології. Соціальні конфлікти. Інформаційна безпе - Основи здоров ’я 8 клас - Середня школа - Каталог статей - Учительська світлиця
Головна » Статті » Середня школа » Основи здоров ’я 8 клас

Урок № 13 Тема. Правоохоронні органи. Соціальні небезпеки у м ісцях проживання. Соціальні патології. Соціальні конфлікти. Інформаційна безпе

Урок № 13
Тема. Правоохоронні органи. Соціальні небезпеки у м ісцях проживання. Соціальні патології. Соціальні конфлікти. Інформаційна безпека
 
Цілі
освітні: сформувати поняття про інстанції та функції правоохоронних органів, соціальні небезпеки, соціальні патології; інформаційні небезпеки, види інформаційних небезпек; охарактеризувати соціальні небезпеки в місцях проживання, небезпечні інформаційні чинники; розкрити вплив інформації на людину, її свідомість; дати поняття дискримінації; розглянути основні способи подолання конфліктів;
розвивальні: розвивати вміння застосовувати контроль та самоконтроль, оцінювати дії та події, розуміти послідовність та причинно-наслідкові зв’язки, а також спостерігати, система-
тизувати, доводити, моделювати;
виховні: продовжити виховувати розуміння важливості дотримання правил безпечної поведінки.
Тип уроку: комбінований.
Основні терміни і поняття: «соціальні патології», «соціальні конфлікти», «дискримінація»
Міжпредметні зв’язки: правознавство, психологія, соціологія.
Наочність: схеми, таблиці, малюнки.
Обладнання: 1. Основи здоров’я: Підручник для 8 класу загальноосвітніх навчальних закладів/ О. В. Тагліна, І. Ю. Кузьміна.— Х. : Веста, 2008. — 160 с. : іл. 2. Тагліна О. В. Основи здоров’я. Робочий зошит. 8 клас.— Х. : Веста, 2007.— 64 с.
Девіз уроку: «Рівність — це єдина і міцна основа для суспільного устрою, для порядку, законності, добрих звичаїв і відбору на високі посади людей, які справді для них придатні» (Б. Шоу).
Хід уроку
І. Організаційний етап
1. Привітання учнів, створення позитивного настрою
2. Перевірка готовності до уроку
ІІ. Усебічна перевірка ступеня засвоєння змісту навчального матеріалу
1. Перевірка домашнього завдання
2. Фронтальна бесіда
— Що робити, якщо ви знайшли підозрілий предмет?
— Що робити, якщо ви потрапили в перестрілку?
— Що робити при захопленні автобуса?
— Як поводитись, ставши заручником?
— Як діяти при раптовому обвалі будинку?
— Як діяти якщо ви опинились під завалом?
— Як поводитися в некерованому натовпі?
ІІІ. Підготовка учнів до активного й усвідомленого засвоєння навчального матеріалу
1. Обговорення цитати
«Держава створюється задля того, щоб жити щасливо» (Аристотель).
2. «Мозковий штурм» — робота в групах (з подальшим створенням на дошці таблиці)
— Хто захищає нас від наслідків різноманітних НС ? 
— Які служби слідкують за дотриманням законів?
Можливий варіант таблиці
ПРАВООХОРОННІ ОРГАНИ
інстанції заходи
Прокуратура нагляд і контроль за виконанням законів;
МВС розгляд судових справ у всіх інстанціях;
Служба Безпеки України розслідування злочинів та адміністративних порушень;
Органи податкової татконтрольно-ревізійної служби оперативно-пошукова діяльність;

Державний комітет з охорони
Державного кордону охорона громадського порядку і громадської безпеки;
Державний митний комітет виконання вироків, рішень, ухвал, постанов судів, постанов органів дізнавання і попереднього слідства та прокуратури тощо
Міністерство юстиції
Нотаріат
ІV. Постановка пізнавального завдання
Розповідь учителя
— Конфлікт у соціальній сфері є наслідком взаємодії суспільних відносин, що не збігаються між собою.
 
 Й оскільки ці відносини та їхні конкретні прояви в соціальній системі різноманітні, то конфліктна ситуація є скоріше нормою, ніж патологією суспільного розвитку. Тут конфлікт виконує конструктивну функцію.
 
Конфлікти розгортаються між основними структурами суспільства й усередині їх: влади (законодавчої, виконавчої, судової, чиновництва, бюрократії як самостійного соціального інституту); підприємництва (державного, колективного, приватного, корпоративного, спекулятивного, мафіозного, злочинного); виробників (інтелігенції, робітників, селян тощо).
Сьогодні ми розглянемо деякі конфлікти в соціальній сфері.
V. Засвоєння нових знань і способів дій
Робота в групах за підручником або за окремо наданими текстами
1. Соціальні небезпеки в місцях проживання.
   
2. Соціальні патології.
   
3. Соціальні конфлікти.
   
4. Інформаційна безпека.
    
VІ. Первинна перевірка розуміння і корекція засвоєння учнями нового матеріалу
Повідомлення учнів, корекція знань учителем
Доповідь результатів роботи в групах.
VІІ. Фізкультхвилинка
VІІІ . Закріплення знань і способів дій, самоперевірка знань
Письмова тестова робота з подальшою само- або взаємоперевіркою
Оберіть правильні твердження.
1. Соціальна патологія — це тип поведінки:
А прийнятний у суспільстві;
Б який суспільство заохочує й не утискає;
В вважається корисним;
Г вважається шкідливим.
2. Девіантна поведінка — це поведінка:
А яка не відповідає правилам і нормам, що встановлені в офіційному порядку або ж є в суспільстві традиційними;
Б яка відповідає правилам і нормам, що встановлені в офіційному порядку або ж є в суспільстві традиційними;
В звичайна для середньостатистичної людини;
Г прийнятна в суспільстві.
3. Як правильно поводитись, якщо Ви залишились удома самі?
А двері слід відчиняти будь-кому, не питаючи;
Б двері слід залишати відчиненими;
В двері не залишати відчиненими, не впускати в квартиру незнайомих;
Г впускати всіх у квартиру.
4. Ви повертаєтесь додому й перебуваєте самі в під’їзді. Ваші дії:
А довго стоїте перед дверима, шукаючи ключ;
Б швидко входите в ліфт, якщо там уже перебуває незнайома людина;
В не звертаєте увагу на незнайомих у під’їзді;
Г якщо на Вашому сходовому майданчику перебувають підозрілі люди, піднімаєтесь вище або спускаєтесь нижче і звертаєтесь за допомогою до сусідів.
5. Дискримінація — це:
А форма позитивного ставлення до окремих осіб або груп;
Б забезпечення рівних прав різним соціальним групам;
В будь-яка форма негативного ставлення до окремих осіб або груп;
Г заохочення людей із певним світоглядом.
6. Інформація — це:
А будь-які відомості, які можна зберігати, обробляти, передавати;
Б відомості, які не можна зберігати, обробляти, передавати;
В те, що не можна продати;
Г те, що не можна передати в спадок.
7. Якщо інформація доступна лише певному колу осіб — це:
А конфіденційність;
Б цілісність;
В доступність;
Г відвертість.
8. Правило, дотримання якого допоможе уникнути кримінальних ситуацій:
А завжди повідомляти батькам про те, куди Ви йдете;
Б гуляти на вулиці до пізньої ночі;
В не звертати увагу на незнайомих людей у під’їзді;
Г ходити із незнайомими людьми в безлюдні місця.
Оберіть неправильні твердження.
9. Расова дискримінація — це:
А відмова людині в рівності прав і свобод на підставі кольору шкіри, походження, віросповідання, національності;
Б рівність прав і свобод будь-якої людини;
В відмова людині в рівності прав і свобод на підставі її економічного стану;
Г соціальне явище, яке використовують у політичних цілях.
10. До захисту інформації належать:
А захист складських приміщень;
Б захист бухгалтерської звітності приватних фірм;
В захист особового складу міліції;
Г охорона бібліотек і музеїв.
ІХ. Узагальнення і систематизація знань
«Мозковий штурм» — робота в групах із подальшим записом на дошці
Складання «Правил безпечної поведінки в місцях проживання».
Х. Рефлексія
«Мікрофон»
— Яку особисту інформацію слід захищати? Чому?
 
ХІ. Підбиття підсумків
Повідомлення вчителя
1. Аргументоване виставлення оцінок.
2. Загальні зауваження щодо роботи груп, класу на уроці.
ХІ. Інформація про домашнє завдання
Читати § 12, закінчити складання «Правил безпечної поведінки в місцях проживання».
Випереджувальне завдання до уроку № 15 «Ідеал сучасної людини». Обговорення основних тез виступів.


Категорія: Основи здоров ’я 8 клас | Додав: uthitel (26.01.2014)
Переглядів: 3005 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: