Урок № 12 Тема. Небезпеки під час терористичних актів. Основи самозахисту під час терористичних актів - Основи здоров ’я 8 клас - Середня школа - Каталог статей - Учительська світлиця
Головна » Статті » Середня школа » Основи здоров ’я 8 клас

Урок № 12 Тема. Небезпеки під час терористичних актів. Основи самозахисту під час терористичних актів

Урок № 12
Тема. Небезпеки під час терористичних актів. Основи самозахисту під час терористичних актів
 
Цілі
освітні: сформувати поняття про небезпеки під час терористичних актів; охарактеризувати
сутність дискримінації;розвивальні: відпрацювати алгоритми поведінки в криміногенних ситуаціях та при нападі терористів; розвивати уміння володіти собою в будь-якій ситуації, спостерігати, оцінювати події, уміння розуміти причинно-наслідкові зв’язки;
виховні: виховувати витримку, зібраність, рішучість, відповідальність за власні дії, гуманнее ставлення до оточуючих, солідарність, взаємовиручку.
Тип уроку: комбінований.
Основні терміни і поняття: небезпеки під час терористичних актів; небезпечні інформаційні чинники; види інформаційних небезпек.
Міжпредметні зв’язки: правознавство, психологія.
Наочність: схеми, таблиці, малюнки.
Обладнання: 1. Основи здоров’я: Підручник для 8 класу загальноосвітніх навчальних закладів/ О. В. Тагліна, І. Ю. Кузьміна.— Х. : Веста, 2008. — 160 с. : іл. 2. Тагліна О. В. Основи здоров’я. Робочий зошит. 8 клас.— Х. : Веста, 2007.— 64 с.
Девіз уроку: «Знання — у дії» (Еразм Роттердамський).
Хід уроку
І. Організаційний етап
1. Привітання учнів, створення позитивного настрою
2. Перевірка готовності до уроку
ІІ. Усебічна перевірка ступеня засвоєння змісту навчального матеріалу
1. Перевірка домашнього завдання
2. Доповідь (презентація) учня «Карний кодекс України про кримінальну відповідальність неповнолітніх»
3. Бесіда
— З якого віку починається кримінальна відповідальність неповнолітніх та за які злочини?
— Які види покарань застосовуються до неповнолітніх?
— Чи однакова відповідальність неповнолітніх і дорослих за подібні злочини? Чому?
— Які обставини є пом’якшувальними?
— Як уникнути ситуації нападу і пограбування?
  
ІІІ. Підготовка учнів до активного й усвідомленого засвоєння навчального матеріалу
Розповідь учителя
— На початку XXI ст. проблема тероризму і боротьби з ним є дуже актуальною. Тероризм як негативне соціально-політичне і кримінальне явище існує і досліджується давно. 
 
Але тероризм сьогодні — складніший і небезпечніший, ніж, зокрема, у часи народовольців. Нині він перетворився в потужну зброю,інструмент і навіть технологію, що використовуються проти влади, суспільства і людства в цілому.
 
Уважалось, що тероризм виникає, коли суспільство перебуває в глибокій кризі, у першу чергу, коли в суспільстві відбувається криза державно-правової системи та ідеології. 
 
У такому суспільстві з’являються певні опозиційні групи — політичні, соціальні, національні, релігійні, які ставлять під сумнів законністьіснуючої влади, усієї системи управління. 
 
Якщо такі групи дійдуть висновку, що досягнути зміни влади шляхом закону вони не в силі, то, найвірогідніше, вони намагатимуться досягти бажаного через насильство, тобто тероризм. 
 
При цьому моральним виправданням насильства такі угруповання вважатимуть високу мету, важливість і чистоту своїх поглядів і намірів. Таким був тероризм на ранніх стадіях свого розвитку, коли обирав своїм об’єктом політичних лідерів або представників влади як безпосередніх винуватців своїх «бід».
 
Сьогодні тероризм перестає бути проблемою лише країн, де існує політичний, національний чи релігійний розлад, — це вже не тільки проблема Північної Ірландії та Великої Британії, Лівії та США, Палестини й Ізраїлю. Тероризм у наш час набуває рис глобальної проблеми людства, і тому проблема боротьби з ним є однією з найактуальніших, що стоять перед міжнародною спільнотою.
 
Кожна держава, що засуджує тероризм, має своїм правовим обов’язком визнати це явище злочином. Україна не є винятком.
 
ІV. Постановка пізнавального завдання
Запитання
— Яким же чином ми можемо знизити рівень особистої небезпеки?
V. Засвоєння нових знань і способів дій
Робота в групах за підручником
1. Основи самозахисту під час терористичних актів.
 
2. Захоплення заручників. Як поводитись, ставши заручником?
 
3. Як діяти при раптовому обвалі будинку? Якщо Ви опинились під завалом?
     
4. Як поводитись у некерованому натовпі?
 
VІ. Первинна перевірка розуміння і корекція засвоєння учнями нового матеріалу
Повідомлення учнів, корекція знань учителем
Доповідь результатів роботи в групах.
VІІ. Фізкультхвилинка
VІІІ . Закріплення знань і способів дій, самоперевірка знань
Тестова самостійна робота з подальшою взаємоперевіркою або самоперевіркою
1. Слово «тероризм» у перекладі з латини означає:
А страх, жах;
Б тривога;
В кошмар;
Г напад.
2. Тероризм — це метод:
А за допомогою якого організована група чи партія намагається досягти своїх цілей, використовуючи насильство;
Б за допомогою якого ведуться переговори;
В не пов’язаний із вибухами та підпалами;
Г який не засуджує світова громадськість.
3. Чого не можна робити, якщо Ви знайшли підозрілий предмет:
А питати в людей, чий це предмет, хто його залишив;
Б повідомляти про знахідку до відділу міліції;
В чіпати, розкривати або пересувати знахідку;
Г відходити від знахідки й не підпускати до неї інших.
4. Як правильно поводитись, якщо Ви знайшли старі боєприпаси:
А пересувати їх з місця на місце, брати до рук;
Б бити по корпусу й детонатору;
В намагатись розібрати або кинути у вогнище;
Г не чіпати знахідку й повідомити про неї до відділу міліції.
5. Як правильно поводитись при раптовому обвалі будівлі:
А якомога довше затриматись у будівлі;
Б покидаючи приміщення, спускатися сходами;
В опинившись на вулиці, відійти якомога далі від будівлі;
Г якщо покинути будівлю не вдалося, стати посеред кімнати.
6. Чого не слід робити, опинившись під завалом:
А глибоко дихати, не панікувати, налаштуватись на те, що рятувальники Вас урятують;
Б озирнутись навсібіч, пошукати можливий вихід, покричати;
В пошукати в кишенях або навкруги предмети, які б могли допомогти подати світлові або звукові сигнали;
Г тихо лежати, не подаючи жодних сигналів.
7. Як правильно поводитись, опинившись серед заручників:
А не виконувати вимоги злочинців, заперечувати їм;
Б не провокувати злочинців до застосування сили, зброї;
В не питати дозволу, перш ніж щось зробити;
Г при звільненні бігти на зустріч працівникам спецслужб або тікати від них.
8. Як правильно поводитись у натовпі, що виходить зі стадіону:
А намагатись опинитись у центрі натовпу;
Б йти проти натовпу;
В не обирати місця в кутках, близько до стін;
Г наближатись до скляних дверей або огорож.
ІХ. Узагальнення і систематизація знань
«Мозковий штурм» — робота в групах (з подальшим записом на дошці схеми)
Складання схеми «Модель поведінки під час терористичного акту».
Можливий варіант схеми
 
ІХ. Рефлексія
«Мікрофон»
— Яких практичних знань і навичок ви набули на сьогоднішньому уроці?
Х. Підбиття підсумків
Повідомлення вчителя
1. Аргументоване виставлення оцінок.
2. Загальні зауваження щодо роботи груп, класу на уроці.
ХІ. Інформація про домашнє завдання
Читати § 11.
Випереджувальне завдання до уроку № 15 «Ідеал сучасної людини» — розподіл ролей: Лікар, Працівник центру зайнятості, Працівник правоохоронних органів, Еколог, Мистецтвознавець, Учитель етики; обговорення основних тез виступів.
 

Категорія: Основи здоров ’я 8 клас | Додав: uthitel (26.01.2014)
Переглядів: 4938 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: