Головна » Статті » Середня школа » Основи здоров ’я 7 клас

Урок 31, 32 Практична робота. Виконання проекту «Способи розв’язання конфліктів»
Урок 31, 32
Практична робота.
Виконання проекту «Способи розв’язання конфліктів»
Мета: поглибити знання учнів про стрес та конфлікти, розв’язування конфліктів, подолання стресів; виховувати конструктивізм та позитивність у відношеннях.
Обладнання та матеріали: плакати, фото, картки.
Базові поняття й терміни: конфлікт, алгоритм виходу з конфліктної ситуації, подолання стресу
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. Актуалізація опорних знань
Повторення
Конфлікти і способи їх подолання
Причини виникнення конфліктівIII. Постановка завдань уроку перед учнями
Знати: шляхи розв’язання конфліктів, шляхи виходу зі стресової ситуації.
Уміти: розв’язувати конфлікти; долати стреси.
IV. Практична робота
1) Складання алгоритму розв’язання конфліктів2) Пошук оптимального шляху розв’язання конфлікту
Проблеми спілкування можуть виникнути в людини будь-якого віку.
Розв’язує їх кожен по-своєму. 
Вам також необхідно навчитися самостійно розв’язувати проблеми. Згадайте алгоритм прийняття рішення. Зараз ви самі маєте розв’язати конфліктну ситуацію, використовуючи наведений алгоритм і ті знання, які ви отримали, вивчаючи тему «Володіння собою».
Згадайте будь-яку конфліктну ситуацію, у яку ви коли-небудь потрапляли або яка виникла у вас зараз. Опишіть її і знайдіть оптимальний шлях розв’язання конфлікту.
1-й етап. Зупинись і подумай!
2-й етап. Прийми рішення!
3-й етап. Дій!
3) Обговорення емоцій і почуттів, які переживають люди під час конфлікту
4) Навчання володіння собоюКожній людині слід навчитися не губитися в стресових ситуаціях, зберігаючи рівновагу і самовладання.
Освоїти навички самовладання в стресовій ситуації можна за допомогою алгоритму прийняття рішення, що складається з трьох етапів.
1-й етап. Зупинись і подумай!
На цьому етапі ви повинні подумати про те, що викликає у вас неприємне відчуття і стан емоційного напруження. Причини можуть бути різні: перевтома, конфлікти з товаришами, батьками, учителями, небажання вчитися і ходити до школи, скарги на здоров’я (нездужання), вікові зміни, страхи.
Іноді знайти і зрозуміти причину свого стану дуже складно. Та все одно спробувати потрібно. Чим частіше ви ставитимете собі запитання: «Що мене тривожить або пригнічує?», тим швидше ви знайдете на нього відповідь2-й етап. Прийми рішення!
Якщо ви змогли знайти причини свого стресового стану, то необхідно прийняти рішення: «Як я діятиму в цій ситуації, щоб зберегти психологічну рівновагу?» Спробуйте проаналізувати різні шляхи розв’язання своєї проблеми і знайти той, який, на ваш погляд, є найбільш правильним і прийнятним у ситуації, що склалася.
3-й етап. Дій!
Коли ви проаналізуєте всі можливі шляхи розв’язання своєї проблеми, подумаєте про наслідки свого рішення, що також дуже важливо, і знайдете найбільш оптимальний шлях, спробуйте втілити своє рішення в життя.
Як це зробити? Наведемо приклад.
Останнім часом Андрій, учень 7 класу, почав боятися контрольних з алгебри. Напередодні контрольної роботи він довго не може заснути, часто прокидається і думає про майбутній день. Нервове напруження не дає йому зосередитися, він губиться і не може володіти собою, у результаті чого отримує низькі бали.
Самостійна робота
1. Напишіть, яким з відомих вам способів запобігання конфліктів можна оптимально розв’язати наведені в таблиці конфліктам ситуації. Свій вибір обґрунтуйте

Категорія: Основи здоров ’я 7 клас | Додав: uthitel (26.01.2014)
Переглядів: 2695 | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: