Урок № 8 Узагальнення знань за розділом «Здоров’я людини» - Основи здоров ’я 5 клас - Середня школа - Каталог статей - Учительська світлиця
Головна » Статті » Середня школа » Основи здоров ’я 5 клас

Урок № 8 Узагальнення знань за розділом «Здоров’я людини»

Урок № 8

Узагальнення знань за розділом «Здоров’я людини»

Мета уроку: узагальнити знання учнів за розділом «Здоров’я людини»; розвивати логічне мислення, увагу; формувати вміння працювати в групах.

Обладнання: _____________________________________________________________________

Тип уроку: узагальнення знань.

  • 1.   Організаційний момент
  • 2.   Мотивація навчальної діяльності
  • 3.   Узагальнення знань

Робота в групах

Кожна група обирає собі назву та капітана. Учитель стежить, щоб у конкурсах брали участь усі члени груп.

Завдання 1. «Конкурс знавців правил дорожнього руху»

1)   Відгадайте загадки.

Група, яка перша дає правильну відповідь, отримує 1 бал за кожну загадку. Усі відповіді записуються на дошці.

  • Яка тварина втекла із зоопарку, щоб цілий день лежати на перехресті дороги?

                                         (Зебра)

  • Підморгне зеленим оком — ми йдемо,
    Підморгне червоним — стоїмо.

                                                                 (Світлофор)

 

  • Дім по вулиці повзе,
    На роботу всіх везе.
    Не на курячих ногах —
    У гумових чобітках.

                                         (Автобус)

  • Біжать чотири брати
    І один одного не можуть наздогнати.

                                                                 (Колеса)

  • Зачепивсь вагон за дріт:
    «Їду, їду в далеч-світ.
    Їду, їду, не трясу,
    Гей, сідайте — підвезу».

                                         (Тролейбус)

  • Йде, тягнеться через села і міста,
    А з місця не рушить.

                                                                 (Дорога)

Запитання до груп:

— Які відповіді стосуються пішоходів, а які — пасажирів?

2)   Пригадайте відповідні правила дорожнього руху, що пов’язані зі словами-відгадками.

 

Завдання 2. «Конкурс малюнків»

По 2–3 учні з кожної групи готують плакат, що рекламує здоровий спосіб життя.

Підбиття підсумків конкурсу в кінці уроку. Кожна група віддає свій голос (3 бали) за кращий плакат (за свою роботу голосувати не можна).

Завдання 3. «Увага! Небезпека»

Групи готують відповіді на опорні запитання в довільній формі (доповідь, рольова сценка тощо).

1)   Як можна попередити потрапляння в небезпечну ситуацію?

2)   Як захистити органи дихання у разі небезпечної ситуації?

3)   Як повідомити службу безпеки про небезпечну ситуацію?

За кожне правильно виконане завдання 1), 2) і 3) група отримає 2 бали.

Завдання 4. «Конкурс ораторів»

Групи обирають одне прислів’я та готують промову (2 хв), що доводить його правильність.

Кожна група віддає свій голос (3 бали) тій групі, виступ якої вважає найкращим.

•     Бережи одежу знову, а здоров’я змолоду.

•     Без здоров’я нема щастя.

•     Було б здоров’я, а все інше наживеш.

•     Вартість здоров’я знає лише той, хто його втратив.

•     Весела думка — половина здоров’я.

•     Усе можна купити, тільки здоров’я ні.

Завдання 5. «Швидка допомога»

Учні після обговорення в групі складають алгоритм дій учня, якщо в нього є такі ознаки погіршення здоров’я:

1)   нудота;

2)   головний біль.

За кожне правильно виконане завдання 1) і 2) група отримує 2 бали.

  • 4.   Підбиття підсумків уроку

Підбиття підсумків усіх конкурсів, визначення групи-переможця.

Група

Завдання

Підсумок

1

2

3

4

5

1

 

 

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • 5.   Домашнє завдання, інструктаж щодо його виконання

5.1. Завдання для всього класу.

Підручник: ____________________________________________

Робочий зошит: ________________________________________

5.2. Індивідуальні завдання.

Категорія: Основи здоров ’я 5 клас | Додав: uthitel (06.10.2014)
Переглядів: 2115 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: