Урок № 11 Унікальність людини. Розвиток самоповаги - Основи здоров ’я 5 клас - Середня школа - Каталог статей - Учительська світлиця
Головна » Статті » Середня школа » Основи здоров ’я 5 клас

Урок № 11 Унікальність людини. Розвиток самоповаги

Урок № 11

Унікальність людини. Розвиток самоповаги

Мета уроку: розглянути людину як унікальну живу істоту; розвивати поняття учнів про самоповагу та її формування.

Очікувані результати: учні мають пояснювати цінність і неповторність життя людини; учні мають уміти виявляти повагу до дорослих і однолітків; протидіяти виявам неповаги у своєму середовищі.

Обладнання: _____________________________________________________________________

Тип уроку: засвоєння нових знань.

  • 1.   Організаційний момент
  • 2.   Актуалізація опорних знань

2.1. Презентація міні-проектів (індивідуальне домашнє завдання). Обговорення.

2.2. «Вільний мікрофон».

— Як можна виявити свої здібності?

— Які умови потрібні для успішного навчання?

2.3. «Розумники та розумниці»

Поясніть вислови:

1.  Учення в щасті украшає,
А в нещасті утішає.

 

2.  Учитися ніколи не пізно.

 

3.  Хто людей питає,
Той і розум має.

 

4.  Книга вчить,
Як на світі жить.

 

5.  Книжка — маленьке віконце,
А через нього весь світ видно.

 

6.  Знання красить,
А незнання смішить.

 

7.  Де розумом не дійдуть,
Те в книжці знайдуть.

 

8.  Добре того навчати,
Хто хоче все знати.

 

9.  За одного вченого
Десять невчених дають,
Іще й не хочуть брати.

 

10.            Знання — дерево,
А діло — плоди.

 

11.            Без муки нема науки.

 

12.            Голова без розуму,
Як ліхтар без свічки.

 

2.4. Тестове завдання для контролю знань

Тест № 6

Позначте всі правильні відповіді.

1.   Домашні завдання виконують:

А   на перервах

Б    на інших уроках

В   уранці під час сніданку

Г    після обіду та відпочинку

2.   До контрольної роботи слід готуватися:

А   заздалегідь, поступово

Б    тільки за підручником

В   напередодні контрольної роботи

Г    за допомогою підручника, опорного конспекту та довідкового матеріалу

3.   Типи сприйняття інформації:

А   зоровий

Б    слуховий

В   тактильний

Г    музичний

4.   Для кращого запам’ятовування потрібно:

А   складати опорний конспект

Б    учити текст уголос

В   читати матеріал тільки один раз

Г    повторювати вивчений матеріал кілька разів

5.   Умовами успішного навчання є:

А   гроші

Б    увага

В   пам’ять

Г    відповідний тип темпераменту

6.   Для розвитку здібностей:

А   потрібне бажання

Б    потрібні певні умови

В   потрібна воля

Г    нічого не потрібно

Відповіді: 1Г; 2АГ; 3АБВ; 4АБГ; 5БВ; 6АБВ.

  • 3.   Мотивація навчальної діяльності

3.1. Повідомлення теми, мети й завдань уроку.

3.2. Проблемні запитання.

— Чому кожна людина є унікальною?

— Чи потрібна толерантність учням 5 класу?

  • 4.   Етап засвоєння нових знань

План пояснення нового матеріалу

1.   Унікальність людини як живої істоти. (Бесіда.)

— Чим людина відрізняється від тварин?

2.   Унікальність і неповторність кожної людини. (Пояснення, бесіда, формулювання висновку.)

3.   Головні цінності нашого життя. (Колективна робота.)

Інтерактивна технологія «Мандрівка в країну Мрій».

На дошці схема «Острови країни Мрій» (слава, здоров’я, успіхи в навчанні, любов батьків, дружба, гроші, відпочинок).

На трьох клейких смужках паперу учні пишуть свої прізвища і приклеюють їх поряд із вибраними життєвими цінностями. Потім підраховується число смужок для кожної цінності. Учні за бажанням пояснюють свій вибір.

Висновок: здоров’я — необхідна умова розвитку людини.

4.   Розвиток самоповаги. (Робота з підручником.)

Учні письмово відповідають на запитання:

1)  Що таке повага?

2)  Що таке самоповага?

 

5.   Толерантність. (Пояснення з елементами бесіди, наведення прикладів толерантної поведінки.)

6.   Уміння працювати разом. («Мозковий штурм», складання концептуальної схеми колективної роботи.)

— Як найкраще влаштувати святкування Нового року?

  • 5.   Узагальнення й закріплення знань

5.1. Виконання вправ для розвитку самоповаги й поваги до інших людей.

1) Вправа «Комплімент». (Робота в парах.)

Учні записують на маленьких аркушах паперу 2–3 побажання для себе. Потім вони зачитують ці побажання сусіду по парті.

Запитання до учнів:

— Які почуття від побажань ви відчули?

2) Вправа «Дзеркало». (Продовження роботи в парах.)

Учні виписують у два стовпчики ті якості, що їм подобаються в собі та в сусіда по парті. Після закінчення роботи учні за бажанням показують результати сусіду.

Запитання до учнів:

— Що спільного у ваших двох стовпчиках?

— Які відмінності?

— Які якості сусіда ви обов’язково будете розвивати у собі?

— Чи можуть відмінності заважати добрим стосункам?

5.2. «Конкурс ораторів».

Конкурс на краще тлумачення народного прислів’я. У кожного оратора є 2 хв на промову.

•     Шануй сам себе, шануватимуть і люди тебе.

•     Чого собі не зичиш, і другому не бажай.

•     Коли тебе шанують добрі люди, шануйся і сам.

5.3. Відповіді на проблемні запитання.

  • 6.   Підбиття підсумків уроку

Прийом «Одним словом»

Учні одним словом висловлюють свої враження від уроку.

  • 7.   Домашнє завдання, інструктаж щодо його виконання

Індивідуальні завдання

1.   Ким ти бажаєш стати? Що для цього потрібно?

2.   Колективізм та індивідуалізм — два боки людського суспільства.

3.   Теми для міні-проектів:

1)  Як я уявляю толерантність.

2)  У чому полягає унікальність мого друга.

Категорія: Основи здоров ’я 5 клас | Додав: uthitel (06.10.2014)
Переглядів: 3563 | Рейтинг: 2.0/2
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: