hyipazart.com
Головна » Статті » Середня школа » Художня культура 11 клас

Музика масових жанрів. Музичні ритми Америки
Музика масових жанрів. Музичні ритми Америки
Джаз, його характеристика та представники
Джаз (англ. jаzz) — форма музичного мистецтва, що виникла на межі XIX—XX століть у США як синтез африканської та європейської культур та отримала згодом повсюдне поширення.
- особливості ритму;
- особливості гармонії;
- особливості тембрової палітри;
- особливості електронного звуку в кінці ХХ ст.;
- імпровізаційність.
Джаз поєднує в собі численні стилі (блюз, диксиленд, свінг, бібоп) та різновиди: новоорлеанський, чиказький, нью-йоркський та інші.
Один із найвідоміших творів у виконанні Луї Арм-стронга—«Блюз Західної околицІ"
Рок-музика, її характеристика та представники
Рок-музика (англ. госк)— узагальнена назва низки напрямків популярної музики другої половини ХХ ст.,що походять від рок-н-ролу та ритм-енд-блюзу.
Термін Rоск очевидно є скороченням від Rоск'n'гоll і дослівно перекладається як «хитати(ся), крутити(ся)». Також «роком» називають своєрідний спосіб життя деяких шанувальників рок-музики, що переріс у субкультуру.
Рок-музика має велику кількість напрямів: від танцювального рок-н-ролу до металу
Часто рок-музика протиставляється поп-музиці (так званій «попсі»), хоча чіткої межі між поняттями «рок» і «поп» не існує, і чимало музичних явищ балансують на межі між ними
Серед напрямів (різновидів) рок-музики можна виокремити:
ритм-енд-блюз (Бі Бі Кінг),рок-н-рол (Елвіс Преслі),кантрі-рок та фольк-рок (Боб Ділан),психоделічний рок (Джеммі Хендрікс, гурт «Pink Floyd»), хард-рок (гурти «Led Zeppelin», «Deep Purple»), хеві-метал (гурт «Metallica»), арт-рок (гурти «Yes», «Genesis», «King Crimson»), глем-рок (гурти «Queen», «Kiss») та інші.

Які гурти вам відомі? Які почуття викликає ця музика? До якого жанру вона належить?
Диско, його характеристика та представники
Диско (англ. Disco) — стиль популярної танцювальної музики другої половини 1970-х років
Пісні цього напряму характеризуються високим вокалом, рівномірним чітким ритмом. На відміну від року, де переважають гітари, у звучанні диско переважають клавішні, струнні та електронні музичні інструменти, які створюють соковитий акомпанемент.
У якості солюючих інструментів використовуються переважно оркестрові інструменти (наприклад флейти). Диско властива значна кількість оркестрових п'єс.
Серед перших виконавців стилю диско — Bee Gees, Donna Summer,The Village People, The Jackson 5, Barry White,Воnеу М.
Із зростанням популярності диско до цього стилю зверталися й «недискові» виконавці. Одним з перших європейських хітів диско вважається пісня «J'attendrai» французької співачки Даліди.

Електронна музика та її представники
Електронна музика — це широкий термін, що позначає музику, створену з використанням електронного устаткування
За класичним визначенням, електронна музика—це музика звукові об'єкти якої утворені електронними генераторами
Вперше термін «електронна музика» з'явився в 1951 р. в декларації групи музикантів, що працювали в Кельнській студії RTF як «Elektronische Musik ». Одним із найвидатніших представників цього напряму вважають французького музиканта Жана Мішеля Жарра.
Зазвичай, термін «електронна музика» означає музику, створену переважно за допомогою електронних засобів, таких як синтезатори, семплери, комп'ютери і драм-машини.

Поп-музика та її зірки.
Поп-музика (англ. pop music, скороченння від popular music — популярна, загальнодоступна музика) — поняття, що охоплює різноманітні стилі, жанри та напрями масової музики. Феномен поп-музики сформувався передусім в англомовних країнах Заходу як явище молодіжної культури. Інструментальні ресурси поп-музики обмежені, як правило, електрогітарами та ударними інструментами з епізодичним застосуванням саксофонів та інших, зокрема екзотичних, інструментів. Для сучасної поп-музики велике значення відіграє електронна апаратура. Мелодії, як правило, нескладні, ритмічні, легко запам' ятовуються.
Вокальний стиль поп-музики характеризується мелодійною та емоційною манерою виконання, застосуванням «відкритого» звука, наближеним до мовлення співом, демонстративно «непоставленими» голосами, з широким використанням екстатичних вигуків, стогонів, завивань та інших ефектів. Сучасні форми поп-музики поширені в усьому світі, проте складність її оцінювання як культурного явища зумовлена неоднозначністю естетичної оцінки та соціальної ролі. Найпочеснішою відзнакою міжнародних конкурсів поп-музики вважається премія Греммі.
Дайте відповіді на питання
1. З якими відкриттями в музичному мистецтві пов’язують ХХ століття? Розкажіть про них.
2. Яким чином розвиток технічного прогресу впливає на розвиток музичних стилів і напрямів у сучасній музиці? Наведіть приклади.
3. Назвіть популярні музичні течії.
4. Розкажіть про джаз (витоки, стилі, репертуар, видатних виконавців).
5. У чому полягає сутність рок-музики? Назвіть відомі вам стилі, напрями.
6. Що, на вашу думку, вважається популярною музикою? Чим відрізняється популярна музика від рок-музики?
Домашнє завдання.Зробіть фонозапис, де будуть представлені різні жанри музичного мистецтва або підготуйте презентацію про видатних музикантів і співаків

Джерело: https://docs.google.com/presentation/d/1axcmXBkNMicby_7axwwgHthXtHUv4TnTHNKNjUj-5Zg/edit?usp=sharing
Категорія: Художня культура 11 клас | Додав: shkolyada (08.01.2016) | Автор: ОЛЕНА E W
Переглядів: 2436 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: