Урок 35 Тема. Практична робота № 2. «розв’язання експериментальних задач». - Хімія 8 клас - Середня школа - Каталог статей - Учительська світлиця
Головна » Статті » Середня школа » Хімія 8 клас

Урок 35 Тема. Практична робота № 2. «розв’язання експериментальних задач».

Урок 35
Тема. Практична робота №  2.  
«розв’язання експериментальних задач».
мета: закріпити  знання  про  хімічні  властивості  основних 
класів неорганічних сполук; формувати вміння плану ‑
вати й проводити експерименти, робити висновки на 
основі отриманих результатів.
матеріали: лакмус, барій нітрат, калій гідроксид, натрій хлорид, 
сульфатна кислота, хлоридна кислота, нітратна кис ‑
лота, натрій сульфат, купрум (ІІ) хлорид, ферум (ІІІ) 
хлорид, натрій фосфат.
обладнання: штатив з пробірками, спиртівка, шпатель.
Базові поняття 
та терміни:
оксиди, кислоти, розчинні та нерозчинні гідрокси ‑
ди, солі, індикатори, хімічні властивості, генетичний 
зв’язок.
Тип уроку: практична робота.
методи  
навчання:
репродуктивні, частково‑пошукові, дослідницькі; по‑
яснювально ‑ілюстративні; практичні   —  лабораторні 
досліди.
структура уроку
I. Організаційний етап ................................. 2 хв.
II. Актуалізація опорних знань ........................... 5 хв.
III. Виконання практичної роботи ........................ 35 хв.
IV. Домашнє завдання ................................... 1 хв.
V. Підбиття підсумків уроку ............................. 2 хв.
хід уроку
I.   о рганізаційний етап
Учитель з лаборантом до початку уроку роздають необхідне обладнання
й зошити для практичних робіт. Учитель повідомляє тему практичної робо-ти, пояснює форму проведення уроку й просить учнів сформулювати мету
практичної роботи. Учитель пояснює принципи оформлення результатів
практичної роботи в зошитах.
II.  а ктуалізація опорних знань
Учитель проводить усну перевірку письмового домашнього завдан-ня та бесіду, протягом якої повторюються знання про основні класи
неорганічних сполук.
Учні називають правила техніки безпеки при проведенні практичних
робіт.
III.  виконання практичної роботи
Завдання   f
Виходячи з реактивів, що вам видані, продумайте, яким чином можна
розв’язати представлені завдання, і проведіть відповідні досліди. В зошиті
запишіть план експерименту, свої спостереження та відповідні рівняння
реакцій.
завдання 1. У трьох пробірках містяться розчини калій гідроксиду,
сульфатної кислоти та натрій хлориду. Мінімальним числом реактивів виз -начте, в якій пробірці міститься кожний з них.
завдання 2. У трьох пробірках містяться натрій сульфат, натрій хло -рид та сульфатна кислота. Визначте за допомогою не більше двох реактивів
вміст кожної пробірки.
завдання 3. Виходячи з купрум (ІІ) хлориду добудьте купрум (ІІ)
нітрат.
завдання 4. Здійсніть наступні перетворення: ферум (ІІІ) хлорид фе-рум (ІІІ) гідроксид ферум (ІІІ) оксид ферум (ІІІ) нітрат ферум (ІІІ)
фосфат.
IV. домашнє завдання
Вивчити матеріал підручника. Виконати завдання після параграфа.
V.   Підбиття підсумків уроку
Бесіда   f
Чи досягнуто мети роботи, яку ви ставили на початку?
Якого результату ви досягли? Яким чином?
Які у вас склалися враження від роботи?
Категорія: Хімія 8 клас | Додав: uthitel (04.02.2014)
Переглядів: 2506 | Рейтинг: 2.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: