Урок № 28 Редагування зображень у графічному редакторі Paint. Практична робота № 11 «Створення растрових зображень» - Інформатика 9 клас - Середня школа - Каталог статей - Учительська світлиця
Головна » Статті » Середня школа » Інформатика 9 клас

Урок № 28 Редагування зображень у графічному редакторі Paint. Практична робота № 11 «Створення растрових зображень»

Урок № 28 Редагування зображень у графічному редакторі Paint. Практична робота № 11 «Створення растрових зображень»

Мета уроку: навчити учнів працювати в середовищі редактора растрової графіки Paint.

Очікувані результати: учні повинні знати можливості графічного редактора Paint, призначення основних меню, панелей інструментів, лінійок та смуг прокручування у вікні графічного редактора Paint; учні повинні вміти працювати з файлами графічного редактора Paint, використовувати інструменти малювання, виділяти, переміщувати та копіювати фрагменти малюнка, створювати текстові написи, настроювати колір.

Обладнання: ПК, підручники, картки з практичним завданням.

Тип уроку: вивчення нового матеріалу, формування вмінь і навичок.

1.   Організаційний етап

1.1. Привітання вчителя й учнів, організація уваги.

1.2. Перевірка наявності робочих зошитів, підручників тощо.

1.3. Бесіда щодо правил техніки безпеки та роботи учнів у комп’ютерному класі (файл D8.doc).

2.   Перевірка домашнього завдання

Учні усно відповідають на запитання підручника, демонструють виконані практичні вправи.

Учитель виставляє оцінки за домашнє завдання.

3.   Мотивація навчальної діяльності

3.1. Асоціативний кущ.

Учитель пропонує учням скласти асоціативний кущ на тему «Можливості графічного редактора Paint».

(Приклад асоціативного куща — файл S_28.doc).

3.2. Повідомлення теми та мети уроку.

4.   Актуалізація опорних знань

Фронтальне опитування (відповіді — у файлі O_28.doc).

Запитання для опитування

1.   Опишіть інтерфейс графічного редактора Paint. Чим він схожий на інші програми, а чим відрізняється?

2.   Які інструменти має графічний редактор Paint? Яке їх призначення?

3.   Як вибрати необхідний колір?

4.   Як зберегти створене зображення?

5.   У яких форматах файлів може зберігати зображення редактор?

6.   Назвіть основні види графічних примітивів.

7.   Які ще цікаві можливості цього редактора ви віднайшли?

5.   Вивчення нового матеріалу, формування вмінь і навичок

Лекція вчителя

План

1.   Фрагмент растрового зображення.

2.   Основні операції з фрагментами.

Основні операції з фрагментами:

1)   масштабування (меню Малюнок ®Розтягнути / Нахилити або контекстне меню ® Розтягнути / Нахилити);

2)   інверсія кольору (меню Малюнок ® Обернути кольори або контекстне меню ® Обернути кольори);

3)   обертання (меню Малюнок ® або контекстне меню ® Повернути / Відобразити);

4)   видалення фрагмента (як звичайний об’єкт ОС або інструмент Ластик);

5)   зміна кольору (обрати колір на палітрі);

6)   копіювання (як звичайний об’єкт ОС, у тому числі перетягування);

7)   перенесення (як звичайний об’єкт ОС).

6.   Застосування набутих знань і вмінь

Практична робота № 11 «Створення растрових зображень»

Мета: навчити працювати в середовищі редактора растрової графіки Paint.

Хід роботи

1. Намалювати куб за зразком, розфарбувати, скопіювати декілька разів та побудувати вежу.

Крок 1

Малюємо квадрат. Клацніть кнопку Прямокутник Панелі інструментів та, утримуючи клавішу Shift, намалюйте квадрат.

 

Крок 2

Створюємо копію квадрата. Виділіть квадрат, установивши режим прозорого виділення, скопіюйте до буфера, вставте в область малюнка, перетягніть на місце поряд із першим квадратом

 

Крок 3

Домальовуємо прямі лінії. Клацніть кнопку Лінія, домалюйте прямі лінії

 

Крок 4

Стираємо зайве. Перейдіть до великого масштабу (МалюнокМасштабВеликий або кнопка Лупа на Панелі інструментів), клацніть кнопку Ластик, видаліть зайве

 

Крок 5

Фарбуємо фігуру. Клацніть кнопку Заливка, оберіть колір на палітрі, помістіть указівник у потрібну область і клацніть кнопкою миші

 

Крок 6

Робимо копії створеної фігури, будуємо вежу

 

2. Намалювати різні геометричні фігури, розфарбувати та скласти з них будь-яку істоту

7.   Підбиття підсумків уроку

Аналіз практичної роботи.

Учні обмінюються враженнями від роботи зі створення растрових зображень. Учитель за готовими малюнками виставляє оцінки.

8.   Домашнє завдання, інструктаж щодо його виконання

Категорія: Інформатика 9 клас | Додав: uthitel (09.04.2014)
Переглядів: 1939 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: