Урок № 25 Форматування шрифтів і абзаців. Практична робота № 10 «Введення, редагування й форматування тексту» - Інформатика 9 клас - Середня школа - Каталог статей - Учительська світлиця
Головна » Статті » Середня школа » Інформатика 9 клас

Урок № 25 Форматування шрифтів і абзаців. Практична робота № 10 «Введення, редагування й форматування тексту»

Урок № 25  Форматування шрифтів і абзаців. Практична робота № 10  «Введення, редагування й форматування тексту»

Мета уроку: ознайомити учнів зі способами форматування тексту, навчити форматувати шрифти й абзаци.

Очікувані результати: учні повинні знати поняття форматування шрифтів та абзаців, способи форматування шрифтів та абзаців; учні повинні вміти форматувати шрифти та абзаци.

Обладнання: ПК, підручники, картки з завданням практичної роботи.

Тип уроку: комбінований.

1.   Організаційний етап

1.1. Привітання вчителя й учнів, організація уваги.

1.2. Перевірка наявності робочих зошитів, підручників тощо.

2.   Перевірка домашнього завдання

Учні усно відповідають на запитання підручника, демонструють виконані практичні вправи.

Учитель виставляє оцінки за домашнє завдання.

3.   Мотивація навчальної діяльності

3.1. Бесіда.

Запитання для бесіди

1.   Чого ви навчились на минулому уроці?

2.   Як ви вважаєте, які ще операції можна виконувати з текстом або з його фрагментами?

3.2. Повідомлення теми і мети уроку.

4.   Актуалізація опорних знань

Учні письмово відповідають на запитання тесту № 20 [6] або виконують вправу «Щадне опитування».

Учні, які сидять ліворуч, відповідають на запитання з непарними номерами, праворуч — із парними.

Щадне опитування

Запитання для «Щадного опитування»

1.   Що таке слово? Як його виділити?.

2.   Що таке рядок? Як його виділити?

3.   Що таке абзац? Як його виділити?

4.   Що таке фрагмент тексту? Як його виділити?

Учні повинні назвати якомога більше варіантів. Кожна відповідь оцінюється у 3 бали.

5.   Вивчення нового матеріалу

Лекція вчителя

План

1.   Форматування шрифтів.

2.   Форматування абзаців.

Форматування шрифту (символів) — зміна параметрів уведених символів.

Параметри символів: гарнітура (вид шрифту); кегль (розмір); колір.

Форматування шрифту виконують за допомогою:

кнопок панелі форматування;

команд із пункту головного меню Формат → Шрифт;

контекстного меню.

Форматування абзацу — задання або зміна його параметрів.

Параметри абзацу:

ширина (відступи від лівого та правого полів сторінки);

спосіб вирівнювання рядків абзацу (по лівому краю, по центру, по правому краю, по ширині);

положення на сторінці;

відступ першого рядка абзацу (нульовий відступ, відступ праворуч (червоний рядок), відступ ліворуч);

міжрядкова відстань;

інтервал між абзацами.

Форматування абзаців виконують за допомогою:

кнопок панелі форматування;

команд із пункту головного меню Формат → Абзац;

контекстного меню.

Щоб відформатувати один абзац, достатньо поставити курсор у будь-яке місце абзацу.

Відформатувати абзац можна безпосередньо під час набору тексту або після його закінчення.

6.   Закріплення знань

Усна вправа.

Учитель називає параметри об’єктів. Якщо це параметри шрифту, учні піднімають угору праву руку, якщо абзацу — ліву.

Параметри об’єктів: кегль, ширина, вирівнювання, гарнітура, положення на сторінці, інтервал між абзацами, колір, міжрядкова відстань, відступ, спосіб вирівнювання рядків.

7.   Використання отриманих умінь та навичок

Практична робота № 10 «Введення, редагування й форматування тексту»

Мета: навчити форматувати шрифти й абзаци.

Хід роботи

1. Запустіть текстовий процесор Microsoft Word будь-яким відомим вам способом.

2. У текстовому редакторі Word надрукуйте речення «Я вивчаю Microsoft Word. Текстовий процесор Word — це спеціальна прикладна програма, яка використовується для створення, редагування, форматування, макетування текстових документів». Скопіюйте їх шість разів.

3. Друге й останнє слово першого абзацу виділіть відповідно такими типами шрифтів:

a) Times New Roman, 18, звичайний (кнопки панелі інструментів);

б) Courier New, 18, звичайний (меню Формат Шрифт або контекстне меню).

4. Другий, третій і четвертий абзаци виділіть відповідно такими типами шрифтів:

a) Arial, 10, звичайний;

б) Times New Roman, 12, напівжирний курсив;

в) Times New Roman, 15, підкреслений.

5. Останні три абзаци виділіть відповідно такими типами шрифтів:

a) Courier New, 13, підкреслений, жовта заливка;

б) Courier New, 13, з тінню;

в) Monotype Corsiva, 19, піднятий, колір літер червоний.

6. Зробіть таке форматування абзаців:

Абзац

Вирівнювання

Відступ першого рядка

Міжрядкова відстань

Інтервал

 між абзацами

1

по лівому краю

нульовий відступ

одинарна

авто

2

по центру

відступ праворуч 1 см

1,5 рядка

0

3

по правому краю

відступ ліворуч 1 см

подвійна

6 перед абзацем

4

по ширині

відступ праворуч 1,5 см

одинарна

12 після абзацу

5

по ширині

відступ ліворуч 1,5 см

одинарна

0

 

8.   Підбиття підсумків уроку

Виставлення оцінок.

Учитель перевіряє практичні роботи (максимум — 6 балів), додає бали до результатів опитування, виставляє оцінки в журнал.

9.   Домашнє завдання, інструктаж щодо його виконання

Підручник___________________________________________________________________

Робочий зошит ______________________________________________________________

Додаткове завдання __________________________________________________________

____________________________________________________________________________       

Категорія: Інформатика 9 клас | Додав: uthitel (03.03.2014)
Переглядів: 2767 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: